Środa, 17 lipca 2019 r.   Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 75

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Nowości filmowe na ekranach kin Helios! Nowości filmowe na ekr...
Premierowe seanse kultowego „Króla Lwa” i polskiego filmu akcji „Fighter” w tym tygodniu zagoszczą na ekranach kin... »Uwaga na oszustów! Kolejny raz próbowali wyłudzić pieniądze na tzw. „Blika” Uwaga na oszustów! Kol...
Lubińscy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy kolejną metodą próbują wyłudzić pieniądze od mieszkańców powi... »Ścinawa, miasto bluesa zaprasza na festiwal! Ścinawa, miasto bluesa...
Przed nami fantastyczna impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza ścinawskiej sfery kulturalnej – 12. edycja Bluesa nad Odrą... »Sprawdź, co musisz wiedzieć o pracy na magazynie Sprawdź, co musisz wie...
Praca na stanowisku pracownika magazynowego często wydaje się być mało atrakcyjna i wymagająca bardzo dobrej kondycji fizycznej. Nowoczesne tec... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.01.1969 Otwarcie Domu Kultury Zagłębia Miedziowego (obecnie Centrum Kultury "MUZA")

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

200 tysięcy na ścieżkę rowerową
Data dodania: 20 sierpnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

200 tysięcy na ścieżkę rowerową

Powstanie kolejny odcinek asfaltowej ścieżki rowerowej o długości ponad 1,4 km, szerokości 3 m i utwardzonym poboczu 0,5 m.

Nowy fragment biegł będzie nasypem dawnego torowiska pomiędzy nieczynnym przejazdem kolejowym przed tzw. "Cegielnią", a przejazdem kolejowym na drodze do Sitna. Rada LGD "Kraina Łęgów Odrzańskich" w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju przyznała dofinansowanie ścinawskiemu samorządowi na zadanie pn. "Budowa ścieżki rowerowej trasą dawnej kolei na terenie gminy Ścinawa w granicach Krainy Łęgów Odrzańskich". Teraz wniosek trafi do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, który odpowiada za przygotowanie umów o dofinansowanie.

Gmina Ścinawa ubiegała się o maksymalne wsparcie, które w ramach programu może wynosić 200 tys. zł. Rada LGD "Kraina Łęgów Odrzańskich" taką właśnie sumę przyznała. Koszty przedsięwzięcia wynoszą 314.317,15 zł, tym samym wkład ścinawskiego samorządu to 114.317,17 zł.

Planuje się, iż ten fragment ścieżki rowerowej, która docelowo połączyć ma Ścinawę z Prochowicami, powstanie do października 2019 r. Sam proces przygotowania umowy o dofinansowanie trwa około 6 miesięcy od momentu oceny wniosku przez Radę LGD. Znacznie wcześniej, bo już w bieżącym roku powstanie odcinek drogi dla cyklistów w pasie ulicy Legnickiej i dalej wzdłuż powiatówki o czym informowaliśmy TUTAJ.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18479.html
Ten artykuł był czytany 253 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.032 sek.Lubin 1.0