Poniedzialek, 18 luty 2019 r.   Imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 114

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Kolejny seans z cyklu Kino Kobiet Kolejny seans z cyklu ...
Kino Kobiet to zawsze ciekawy film specjalnie dobrany do żeńskiej widowni, poprzedzony licznymi atrakcjami organizowanymi tuż przed seansem w hol... »Zagłębie Lubin wygrało z Miedzią Legnica 3:0 Zagłębie Lubin wygrało...
Zagłębie Lubin wygrało z Miedzią Legnica 3:0 w derbach Zagłębia Miedziowego. Bramki zdobywali Bartłomiej Pawłowski, Filip Jagiełło i Aleskandar M... »Oszuści nie mają skrupułów i żerują na „dobrym sercu” i ufności osób starszych Oszuści nie mają skrup...
Dwie młode  kobiety o ciemnej karnacji, na jednym z osiedli w Lubinie zapukały do drzwi 85 - letniego mężczyzny. Obce osoby podały się za pr... »W marcu nie tylko zwrot podatku, emerytów czeka waloryzacja W marcu nie tylko zwro...
W tym roku dla niskich emerytów podwyżki będą kwotowo-procentowe. Większość osób dostanie 70 zł brutto więcej do swojej emerytury l... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1967 Zamknięcie głównych prac górniczych w ZG Lubin przed pełną eksploatacją

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

200 tysięcy na ścieżkę rowerową
Data dodania: 20 sierpnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

200 tysięcy na ścieżkę rowerową

Powstanie kolejny odcinek asfaltowej ścieżki rowerowej o długości ponad 1,4 km, szerokości 3 m i utwardzonym poboczu 0,5 m.

Nowy fragment biegł będzie nasypem dawnego torowiska pomiędzy nieczynnym przejazdem kolejowym przed tzw. "Cegielnią", a przejazdem kolejowym na drodze do Sitna. Rada LGD "Kraina Łęgów Odrzańskich" w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju przyznała dofinansowanie ścinawskiemu samorządowi na zadanie pn. "Budowa ścieżki rowerowej trasą dawnej kolei na terenie gminy Ścinawa w granicach Krainy Łęgów Odrzańskich". Teraz wniosek trafi do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, który odpowiada za przygotowanie umów o dofinansowanie.

Gmina Ścinawa ubiegała się o maksymalne wsparcie, które w ramach programu może wynosić 200 tys. zł. Rada LGD "Kraina Łęgów Odrzańskich" taką właśnie sumę przyznała. Koszty przedsięwzięcia wynoszą 314.317,15 zł, tym samym wkład ścinawskiego samorządu to 114.317,17 zł.

Planuje się, iż ten fragment ścieżki rowerowej, która docelowo połączyć ma Ścinawę z Prochowicami, powstanie do października 2019 r. Sam proces przygotowania umowy o dofinansowanie trwa około 6 miesięcy od momentu oceny wniosku przez Radę LGD. Znacznie wcześniej, bo już w bieżącym roku powstanie odcinek drogi dla cyklistów w pasie ulicy Legnickiej i dalej wzdłuż powiatówki o czym informowaliśmy TUTAJ.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18479.html
Ten artykuł był czytany 232 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0