Środa, 21 listopada 2018 r.   Imieniny: Janusza, Marii, Konrada
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 48

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Lubin. Pierwsza sesja w nowej kadencji Rady Miejskiej Lubin. Pierwsza sesja ...
Wczoraj o godz. 14:00 w sali posiedzeń w Ratuszu podczas pierwszej sesji nowej kadencji Rady Miejskiej, odbyło się zaprzysiężenie prezy... »Dopełnienie trylogii na FEN 23 w Lubinie Dopełnienie trylogii n...
Eliasz Jankowski (19-7-1) skrzyżuje rękawice z Rafałem Niestrzębą (8-3) podczas gali Fight Exclusive Night 23, która 12 stycznia odbędzie ... »Zagłębie miedziowe się trzęsie. Kolejny wstrząs (Aktualizacja) Zagłębie miedziowe się...
Silny wstrząs odczuwalny w całym w Zagłębiu Miedziowym. Dzisiaj o godzinie 07:15 sejsmografy zarejestrowały wstrząs o sile 4.1 stopnia w ska... »Specjalistka z KGHM Polska Miedź laureatką międzynarodowego plebiscytu „Women in Minning” Specjalistka z KGHM Po...
Z Lubina na światowe TOP 100. Kamilla Słowikowska z Departamentu Hutnictwa w KGHM Polska Miedź S.A. trafiła na prestiżową listę Top 100 Global In... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...03-05.09.1999 Podczas Dni Lubina zorganizowano plener ceramiczny "Świeżo wypalone". Przedstawiono prace dzieci i młodzieży działających przy pracowni ceramicznej przy fundacji im. brata Alberta oraz pracowni ceramicznej przy MDK w Lubinie

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

200 tysięcy na ścieżkę rowerową
Data dodania: 20 sierpnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

200 tysięcy na ścieżkę rowerową

Powstanie kolejny odcinek asfaltowej ścieżki rowerowej o długości ponad 1,4 km, szerokości 3 m i utwardzonym poboczu 0,5 m.

Nowy fragment biegł będzie nasypem dawnego torowiska pomiędzy nieczynnym przejazdem kolejowym przed tzw. "Cegielnią", a przejazdem kolejowym na drodze do Sitna. Rada LGD "Kraina Łęgów Odrzańskich" w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju przyznała dofinansowanie ścinawskiemu samorządowi na zadanie pn. "Budowa ścieżki rowerowej trasą dawnej kolei na terenie gminy Ścinawa w granicach Krainy Łęgów Odrzańskich". Teraz wniosek trafi do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, który odpowiada za przygotowanie umów o dofinansowanie.

Gmina Ścinawa ubiegała się o maksymalne wsparcie, które w ramach programu może wynosić 200 tys. zł. Rada LGD "Kraina Łęgów Odrzańskich" taką właśnie sumę przyznała. Koszty przedsięwzięcia wynoszą 314.317,15 zł, tym samym wkład ścinawskiego samorządu to 114.317,17 zł.

Planuje się, iż ten fragment ścieżki rowerowej, która docelowo połączyć ma Ścinawę z Prochowicami, powstanie do października 2019 r. Sam proces przygotowania umowy o dofinansowanie trwa około 6 miesięcy od momentu oceny wniosku przez Radę LGD. Znacznie wcześniej, bo już w bieżącym roku powstanie odcinek drogi dla cyklistów w pasie ulicy Legnickiej i dalej wzdłuż powiatówki o czym informowaliśmy TUTAJ.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18479.html
Ten artykuł był czytany 214 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.041 sek.Lubin 1.0