Wtorek, 25 września 2018 r.   Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 29

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Człowiek, który zabił Don Kichota Człowiek, który zabił ...
Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają n... »Pościg za pijanym kierowcą Pościg za pijanym kier...
Dzisiaj przed godziną 2:00 w nocy Policjanci z lubińskiej drogówki w nocy zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierował... »Rowerem po miastach regionu – 200 km w niedzielę, w tym 80 km w ulewnym deszczu! Rowerem po miastach re...
Jacek Zahorski wraz ze swoja drużyną objechał w niedzielę region rowerem pokonując dystans 200 km trasą: Głogów-Rudna-Lubin-Legnica-Jawor-... »XVIII Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate – Prochowice 2018 XVIII Ogólnopolski Tur...
W dniu 22.09 2018 odbył się XVIII Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate – Prochowice 2018 pod patronatem Burmistrza Miast... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...29.02.2000 Oficjalne otwarcie Centrum Informacji Europejskiej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lubinie. Otwarcia dokonali: Prezydent Miasta Lubina Dariusz Milka oraz Wicewojewoda Dolnośląski Andrzej Tatuśko.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

200 tysięcy na ścieżkę rowerową
Data dodania: 20 sierpnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

200 tysięcy na ścieżkę rowerową

Powstanie kolejny odcinek asfaltowej ścieżki rowerowej o długości ponad 1,4 km, szerokości 3 m i utwardzonym poboczu 0,5 m.

Nowy fragment biegł będzie nasypem dawnego torowiska pomiędzy nieczynnym przejazdem kolejowym przed tzw. "Cegielnią", a przejazdem kolejowym na drodze do Sitna. Rada LGD "Kraina Łęgów Odrzańskich" w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju przyznała dofinansowanie ścinawskiemu samorządowi na zadanie pn. "Budowa ścieżki rowerowej trasą dawnej kolei na terenie gminy Ścinawa w granicach Krainy Łęgów Odrzańskich". Teraz wniosek trafi do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, który odpowiada za przygotowanie umów o dofinansowanie.

Gmina Ścinawa ubiegała się o maksymalne wsparcie, które w ramach programu może wynosić 200 tys. zł. Rada LGD "Kraina Łęgów Odrzańskich" taką właśnie sumę przyznała. Koszty przedsięwzięcia wynoszą 314.317,15 zł, tym samym wkład ścinawskiego samorządu to 114.317,17 zł.

Planuje się, iż ten fragment ścieżki rowerowej, która docelowo połączyć ma Ścinawę z Prochowicami, powstanie do października 2019 r. Sam proces przygotowania umowy o dofinansowanie trwa około 6 miesięcy od momentu oceny wniosku przez Radę LGD. Znacznie wcześniej, bo już w bieżącym roku powstanie odcinek drogi dla cyklistów w pasie ulicy Legnickiej i dalej wzdłuż powiatówki o czym informowaliśmy TUTAJ.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18479.html
Ten artykuł był czytany 195 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.053 sek.Lubin 1.0