Czwartek, 18 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 19

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
EMERYTURA PLUS JUŻ OD MAJA EMERYTURA PLUS JUŻ OD ...
Podczas jednej z lutowych konwencji Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało projekt tzw. „trzynastej emerytury”, która ma stanowi... »Wielkie przygody „Praziomka” w kinach Helios! Wielkie przygody ̶...
„Praziomek” to pełny humoru i niecodziennych przygód film animowany dla całej rodziny!  Najwybitniejszy na świecie tropic... »Policjant z pasją Policjant z pasją
Starszy aspirant Piotr Balul jest policjantem Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, który na co dzień zajmuje s... »Uruchomiono taśmociąg w ZG Rudna po wstrząsie w kopalni Uruchomiono taśmociąg ...
W Zakładach Górniczych Rudna należących do KGHM, uruchomiono wcześniej niż zakładano jeden z najważniejszych przenośników taśmowych... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.08.1954 Zaczęła ukazywać się Gazeta Lubińska (do 1956)

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Kulinarnie, folkowo, dożynkowo i narodowo w nadchodzący weekend!
Data dodania: 08 września 2018 — Kategoria: Wiadomości

Kulinarnie, folkowo, dożynkowo i narodowo w nadchodzący weekend!

Sporo będzie  się działo w nadchodzący weekend w Gminie Lubin. Kilka sołectw zaprasza na dożynki, Księginice na festiwal kulinarny, a Huzar Raszówka liczy na dobry doping podczas niedzielnego meczu.  Natomiast Zimna Woda i Obora dołączyły  do ogólnopolskiej akcji narodowego czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Zachęcamy do aktywnego udziału w gminnych uroczystościach!

„Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego czytać będziemy wspólnie już dziś,  o godz. 18 zapraszamy do świetlicy w Zimnej Wodzie. Natomiast w niedzielę  Narodowe Czytanie 2018 w Oborze rozpocznie msza święta o godz. 10 w kościele p.w. św. Antoniego z uczestniczącymi w niej „aktorami” wcielonymi w postacie powieściowe. Po mszy ok. 11.15  uczestnicy przedstawienia udadzą się na zielony skwer przy ul. Bursztynowe.

Jutro natomiast  na boisku w Księginicach odbędzie się jubileuszowy X Festiwal Kapusty i Pieroga. Jak co roku uczestników zabawy czeka wiele atrakcji. Przeprowadzony zostanie konkurs kulinarny, podczas którego zgłoszone grupy prezentować będą potrawy z kapusty oraz pierogi z najbardziej wymyślnymi farszami.  Podczas festiwalu nie zabraknie degustacji potraw, konkursów z udziałem publiczności oraz warsztatów lepienia pierogów, które przeprowadzą mieszkanki Składowic. Scenę w Księginicach opanuje folklor. Zaprezentują się zespoły: OSIECZANKI z Osieka, LUBIN z Krzeczyna Wielkiego, FURMANI oraz CHUDOBA. W czasie imprezy swój trzeci zlot będą mieli bliźniacy z gminy Lubin. Taki zlot to przede wszystkim okazja do świetnej zabawy, poznania innych bliźniąt lub zacieśnienia znajomości.

Jutro także kilka sołectw organizuje dożynki i zabawy, są to: Lisiec, Zimna Woda, Raszowa Mała, Miroszowice, Pieszków, Wiercień i Gogołowice.

W niedzielę natomiast czekają nas rozgrywki piłkarskie klasy B. Nasz Huzar Raszówka o godz. 14 będzie podejmować LZS Biała. Zachęcamy do gorącego dopingu.

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18559.html
Ten artykuł był czytany 352 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0