Wtorek, 22 stycznia 2019 r.   Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 106

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Pożar mieszkania w Chocianowie Pożar mieszkania w Cho...
19 stycznia 2019r. po godzinie 14.00 do JRG Polkowice  wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w bloku mieszkalnym przy ul. Pileckiego w Ch... »Integracja czy dezintegracja? Integracja czy dezinte...
Integracja, wzmocnienie potencjału rozwoju miasta i jego konkurencyjności oraz miejski charakter sołectw – to główne argumenty prezy... »Włamywał się do szpitalnych szafek, piwnic i altanek. Usłyszał już zarzuty… Włamywał się do szpita...
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu mieszkańcowi Lubina, który podejrzany jest o liczne kradzieże. Zatrzymany przez p... »Okradał drogerię pod nieobecność ochrony Okradał drogerię pod n...
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach ustalili i zatrzymali mężczyznę, który od pewnego czasu regularnie okradał jedną z d... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...29.10.1998 Na stanowisko Przewodniczącego Rady Miejskiej wybrano Romana Jasińskiego

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Prokurator umorzył śledztwo przeciwko Katarzynie G. podejrzanej o zabójstwo 4-letniej córki Wiktorii
Data dodania: 11 września 2018 — Kategoria: Wiadomości

Prokurator umorzył śledztwo przeciwko Katarzynie G. podejrzanej o zabójstwo 4-letniej córki Wiktorii

Po przeprowadzeniu śledztwa w miesiącu sierpniu 2018 roku  Prokuratura   Rejonowa w Głogowie skierowała do Sądu Okręgowego w Legnicy wniosek o umorzenie  postępowania karnego przeciwko Katarzynie G. podejrzanej o zabójstwo córki Wiktorii G., tj. o czyn z art.148 § 1 k.k. w zw. z art.31 § 1 k.k. ze względu na  niepoczytalność podejrzanej oraz o zastosowanie wobec  niej środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Jak wynika z ustaleń śledztwa Katarzyna G . przyjechała  ze swoją 4-letnią córką z Pabianic do kuzynki  mieszkającej w Głogowie. W dniu 26 maja 2018 roku   przebywając w łazience mieszkania podjęła czynności celem pozbawienia życia małoletniej Wiktorii w ten sposób, że  podczas kąpieli podtopiła dziecko w wannie, a następnie zadała jej nożem  ranę ciętą szyi ,  wskutek czego   małoletnia pokrzywdzona  zmarła w dniu 29 czerwca 2018 roku w szpitalu w Legnicy, dokąd została przewieziona bezpośrednio  po zdarzeniu.

Na  początku śledztwa prokurator przedstawił Katarzynie G. zarzut usiłowania zabójstwa 4-letniej Wiktorii. W związku ze  śmiercią dziewczynki prokurator powołał biegłego lekarza z zakresu medycyny sądowej do przeprowadzenia sekcji zwłok wymienionej i ustalenia przyczyny jej zgonu. Z wydanej w tym zakresie opinii wynika, że przyczyną zgonu Wiktorii było uduszenie na skutek utonięcia  z  zaistniałymi dalej konsekwencjami .Powyższe ustalenia uzasadniały zmianę podejrzanej zarzutu z usiłowania na dokonanie zabójstwa, co prokurator uczynił.

W związku z powstałymi wątpliwościami co do poczytalności podejrzanej, została ona  zbadana przez dwóch biegłych lekarzy psychiatrów i psychologa. W wydanej na tej podstawie opinii biegli ci  rozpoznali w trakcie czynu  u Katarzyny G.  ostre zaburzenia psychotyczne , związku z czym zdaniem tych biegłych tempore criminis Katarzyna G. miała zniesioną zdolność rozumienia znaczenia czynu i zniesioną zdolność do pokierowania swoim postępowaniem w myśl art. 31 § 1 k.k , co stanowi podstawę do umorzenia przez Sąd  postępowania karnego przeciwko tej podejrzanej  w niniejszej sprawie. Niepoczytalność wyłącza bowiem  odpowiedzialność karną .  Wnioskowanie przez prokuratora orzeczenia przez Sąd środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia Katarzyny G. w zamkniętym   zakładzie psychiatrycznym wynika z potwierdzonego przez biegłych psychiatrów istnienia  wysokiego prawdopodobieństwa, że podejrzana może popełnić czyny o dużym stopniu społecznej szkodliwości, a zatem w celu zapobieżenia  ponownemu popełnieniu przez podejrzaną czynu zabronionego.

Tymczasowe aresztowanie jest obecnie stosowane wobec podejrzanej w zakładzie psychiatrycznym przy areszcie śledczym.

Katarzyna G. jest mężatką. Miała jedną córkę .Przed zdarzeniem prowadziła działalność gospodarczą . Nie była dotychczas karana.

Lidia Tkaczyszyn- rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18567.html
Ten artykuł był czytany 203 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.040 sek.Lubin 1.0