Czwartek, 08 czerwca 2023 r.   Imieniny: Medarda, Maksyma, Wilhelma
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 30

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Funkcjonariusze z dolnośląskiej KAS i Policji zwalczają nielegalny hazard Funkcjonariusze z doln...
Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), głogowskiej policji i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego P... »Złoci, srebrni i brązowi stypendyści Miedzianych Rywalizacji KGHM Złoci, srebrni i brązo...
Ogromne sukcesy w krajowych i europejskich zawodach sportowych odnieśli w ostatnich dniach stypendyści programu KGHM „Miedziane Rywalizacje... »BIG Lubin hucznie świętował zmianę nazwy BIG Lubin hucznie świę...
Energetyczny występ grupy Zakopower, setki prezentów oraz spektakularne występy animatorów – tak BIG Lubin świętował zmianę n... »Wakacyjna korekta rozkładów jazdy od niedzieli. Koleje Dolnośląskie pojadą… nad morze! Wakacyjna korekta rozk...
Szybciej i taniej niż z innymi przewoźnikami dotrą podróżni pociągiem Kolei Dolnośląskich z Wrocławia do Świnoujścia. Już w te wakacje rus... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Miasto leży na Wysoczyźnie Lubińskiej, nad rzeką Zimnicą.

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Prokurator umorzył śledztwo przeciwko Katarzynie G. podejrzanej o zabójstwo 4-letniej córki Wiktorii
Data dodania: 11 września 2018 — Kategoria: Wiadomości

Prokurator umorzył śledztwo przeciwko Katarzynie G. podejrzanej o zabójstwo 4-letniej córki Wiktorii

Po przeprowadzeniu śledztwa w miesiącu sierpniu 2018 roku  Prokuratura   Rejonowa w Głogowie skierowała do Sądu Okręgowego w Legnicy wniosek o umorzenie  postępowania karnego przeciwko Katarzynie G. podejrzanej o zabójstwo córki Wiktorii G., tj. o czyn z art.148 § 1 k.k. w zw. z art.31 § 1 k.k. ze względu na  niepoczytalność podejrzanej oraz o zastosowanie wobec  niej środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Jak wynika z ustaleń śledztwa Katarzyna G . przyjechała  ze swoją 4-letnią córką z Pabianic do kuzynki  mieszkającej w Głogowie. W dniu 26 maja 2018 roku   przebywając w łazience mieszkania podjęła czynności celem pozbawienia życia małoletniej Wiktorii w ten sposób, że  podczas kąpieli podtopiła dziecko w wannie, a następnie zadała jej nożem  ranę ciętą szyi ,  wskutek czego   małoletnia pokrzywdzona  zmarła w dniu 29 czerwca 2018 roku w szpitalu w Legnicy, dokąd została przewieziona bezpośrednio  po zdarzeniu.

Na  początku śledztwa prokurator przedstawił Katarzynie G. zarzut usiłowania zabójstwa 4-letniej Wiktorii. W związku ze  śmiercią dziewczynki prokurator powołał biegłego lekarza z zakresu medycyny sądowej do przeprowadzenia sekcji zwłok wymienionej i ustalenia przyczyny jej zgonu. Z wydanej w tym zakresie opinii wynika, że przyczyną zgonu Wiktorii było uduszenie na skutek utonięcia  z  zaistniałymi dalej konsekwencjami .Powyższe ustalenia uzasadniały zmianę podejrzanej zarzutu z usiłowania na dokonanie zabójstwa, co prokurator uczynił.

W związku z powstałymi wątpliwościami co do poczytalności podejrzanej, została ona  zbadana przez dwóch biegłych lekarzy psychiatrów i psychologa. W wydanej na tej podstawie opinii biegli ci  rozpoznali w trakcie czynu  u Katarzyny G.  ostre zaburzenia psychotyczne , związku z czym zdaniem tych biegłych tempore criminis Katarzyna G. miała zniesioną zdolność rozumienia znaczenia czynu i zniesioną zdolność do pokierowania swoim postępowaniem w myśl art. 31 § 1 k.k , co stanowi podstawę do umorzenia przez Sąd  postępowania karnego przeciwko tej podejrzanej  w niniejszej sprawie. Niepoczytalność wyłącza bowiem  odpowiedzialność karną .  Wnioskowanie przez prokuratora orzeczenia przez Sąd środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia Katarzyny G. w zamkniętym   zakładzie psychiatrycznym wynika z potwierdzonego przez biegłych psychiatrów istnienia  wysokiego prawdopodobieństwa, że podejrzana może popełnić czyny o dużym stopniu społecznej szkodliwości, a zatem w celu zapobieżenia  ponownemu popełnieniu przez podejrzaną czynu zabronionego.

Tymczasowe aresztowanie jest obecnie stosowane wobec podejrzanej w zakładzie psychiatrycznym przy areszcie śledczym.

Katarzyna G. jest mężatką. Miała jedną córkę .Przed zdarzeniem prowadziła działalność gospodarczą . Nie była dotychczas karana.

Lidia Tkaczyszyn- rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18567.html
Ten artykul byl czytany 396 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.010 sek.Lubin 1.0