Czwartek, 18 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 22

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>




Wiadomości z Lubina
EMERYTURA PLUS JUŻ OD MAJA EMERYTURA PLUS JUŻ OD ...
Podczas jednej z lutowych konwencji Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało projekt tzw. „trzynastej emerytury”, która ma stanowi... »Wielkie przygody „Praziomka” w kinach Helios! Wielkie przygody ̶...
„Praziomek” to pełny humoru i niecodziennych przygód film animowany dla całej rodziny!  Najwybitniejszy na świecie tropic... »Policjant z pasją Policjant z pasją
Starszy aspirant Piotr Balul jest policjantem Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, który na co dzień zajmuje s... »Uruchomiono taśmociąg w ZG Rudna po wstrząsie w kopalni Uruchomiono taśmociąg ...
W Zakładach Górniczych Rudna należących do KGHM, uruchomiono wcześniej niż zakładano jeden z najważniejszych przenośników taśmowych... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl









silesianseo.pll








Magazyn elubin.pl




Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...24.04.1972 ZG Lubin osiąga pełna zdolność produkcyjną

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Prokurator umorzył śledztwo przeciwko Katarzynie G. podejrzanej o zabójstwo 4-letniej córki Wiktorii
Data dodania: 11 września 2018 — Kategoria: Wiadomości

Prokurator umorzył śledztwo przeciwko Katarzynie G. podejrzanej o zabójstwo 4-letniej córki Wiktorii

Po przeprowadzeniu śledztwa w miesiącu sierpniu 2018 roku  Prokuratura   Rejonowa w Głogowie skierowała do Sądu Okręgowego w Legnicy wniosek o umorzenie  postępowania karnego przeciwko Katarzynie G. podejrzanej o zabójstwo córki Wiktorii G., tj. o czyn z art.148 § 1 k.k. w zw. z art.31 § 1 k.k. ze względu na  niepoczytalność podejrzanej oraz o zastosowanie wobec  niej środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Jak wynika z ustaleń śledztwa Katarzyna G . przyjechała  ze swoją 4-letnią córką z Pabianic do kuzynki  mieszkającej w Głogowie. W dniu 26 maja 2018 roku   przebywając w łazience mieszkania podjęła czynności celem pozbawienia życia małoletniej Wiktorii w ten sposób, że  podczas kąpieli podtopiła dziecko w wannie, a następnie zadała jej nożem  ranę ciętą szyi ,  wskutek czego   małoletnia pokrzywdzona  zmarła w dniu 29 czerwca 2018 roku w szpitalu w Legnicy, dokąd została przewieziona bezpośrednio  po zdarzeniu.

Na  początku śledztwa prokurator przedstawił Katarzynie G. zarzut usiłowania zabójstwa 4-letniej Wiktorii. W związku ze  śmiercią dziewczynki prokurator powołał biegłego lekarza z zakresu medycyny sądowej do przeprowadzenia sekcji zwłok wymienionej i ustalenia przyczyny jej zgonu. Z wydanej w tym zakresie opinii wynika, że przyczyną zgonu Wiktorii było uduszenie na skutek utonięcia  z  zaistniałymi dalej konsekwencjami .Powyższe ustalenia uzasadniały zmianę podejrzanej zarzutu z usiłowania na dokonanie zabójstwa, co prokurator uczynił.

W związku z powstałymi wątpliwościami co do poczytalności podejrzanej, została ona  zbadana przez dwóch biegłych lekarzy psychiatrów i psychologa. W wydanej na tej podstawie opinii biegli ci  rozpoznali w trakcie czynu  u Katarzyny G.  ostre zaburzenia psychotyczne , związku z czym zdaniem tych biegłych tempore criminis Katarzyna G. miała zniesioną zdolność rozumienia znaczenia czynu i zniesioną zdolność do pokierowania swoim postępowaniem w myśl art. 31 § 1 k.k , co stanowi podstawę do umorzenia przez Sąd  postępowania karnego przeciwko tej podejrzanej  w niniejszej sprawie. Niepoczytalność wyłącza bowiem  odpowiedzialność karną .  Wnioskowanie przez prokuratora orzeczenia przez Sąd środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia Katarzyny G. w zamkniętym   zakładzie psychiatrycznym wynika z potwierdzonego przez biegłych psychiatrów istnienia  wysokiego prawdopodobieństwa, że podejrzana może popełnić czyny o dużym stopniu społecznej szkodliwości, a zatem w celu zapobieżenia  ponownemu popełnieniu przez podejrzaną czynu zabronionego.

Tymczasowe aresztowanie jest obecnie stosowane wobec podejrzanej w zakładzie psychiatrycznym przy areszcie śledczym.

Katarzyna G. jest mężatką. Miała jedną córkę .Przed zdarzeniem prowadziła działalność gospodarczą . Nie była dotychczas karana.

Lidia Tkaczyszyn- rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18567.html
Ten artykuł był czytany 213 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0