Wtorek, 20 listopada 2018 r.   Imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 86

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Dopełnienie trylogii na FEN 23 w Lubinie Dopełnienie trylogii n...
Eliasz Jankowski (19-7-1) skrzyżuje rękawice z Rafałem Niestrzębą (8-3) podczas gali Fight Exclusive Night 23, która 12 stycznia odbędzie ... »Zagłębie miedziowe się trzęsie. Kolejny wstrząs (Aktualizacja) Zagłębie miedziowe się...
Silny wstrząs odczuwalny w całym w Zagłębiu Miedziowym. Dzisiaj o godzinie 07:15 sejsmografy zarejestrowały wstrząs o sile 4.1 stopnia w ska... »Specjalistka z KGHM Polska Miedź laureatką międzynarodowego plebiscytu „Women in Minning” Specjalistka z KGHM Po...
Z Lubina na światowe TOP 100. Kamilla Słowikowska z Departamentu Hutnictwa w KGHM Polska Miedź S.A. trafiła na prestiżową listę Top 100 Global In... »Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca i jego pasażerowie są już w policyjnej celi Nie zatrzymał się do k...
18-latek uciekał przed lubińskimi policjantami. Policjanci dogonili uciekiniera, który jak się okazało, miał wiele na sumieniu. Podobnie j... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...19.11.2002r. Prezydentem Miasta zostaje Robert Raczyński a Przewodniczącym Rady Miejskiej Paweł Niewodniczański

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Prokurator umorzył śledztwo przeciwko Katarzynie G. podejrzanej o zabójstwo 4-letniej córki Wiktorii
Data dodania: 11 września 2018 — Kategoria: Wiadomości

Prokurator umorzył śledztwo przeciwko Katarzynie G. podejrzanej o zabójstwo 4-letniej córki Wiktorii

Po przeprowadzeniu śledztwa w miesiącu sierpniu 2018 roku  Prokuratura   Rejonowa w Głogowie skierowała do Sądu Okręgowego w Legnicy wniosek o umorzenie  postępowania karnego przeciwko Katarzynie G. podejrzanej o zabójstwo córki Wiktorii G., tj. o czyn z art.148 § 1 k.k. w zw. z art.31 § 1 k.k. ze względu na  niepoczytalność podejrzanej oraz o zastosowanie wobec  niej środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Jak wynika z ustaleń śledztwa Katarzyna G . przyjechała  ze swoją 4-letnią córką z Pabianic do kuzynki  mieszkającej w Głogowie. W dniu 26 maja 2018 roku   przebywając w łazience mieszkania podjęła czynności celem pozbawienia życia małoletniej Wiktorii w ten sposób, że  podczas kąpieli podtopiła dziecko w wannie, a następnie zadała jej nożem  ranę ciętą szyi ,  wskutek czego   małoletnia pokrzywdzona  zmarła w dniu 29 czerwca 2018 roku w szpitalu w Legnicy, dokąd została przewieziona bezpośrednio  po zdarzeniu.

Na  początku śledztwa prokurator przedstawił Katarzynie G. zarzut usiłowania zabójstwa 4-letniej Wiktorii. W związku ze  śmiercią dziewczynki prokurator powołał biegłego lekarza z zakresu medycyny sądowej do przeprowadzenia sekcji zwłok wymienionej i ustalenia przyczyny jej zgonu. Z wydanej w tym zakresie opinii wynika, że przyczyną zgonu Wiktorii było uduszenie na skutek utonięcia  z  zaistniałymi dalej konsekwencjami .Powyższe ustalenia uzasadniały zmianę podejrzanej zarzutu z usiłowania na dokonanie zabójstwa, co prokurator uczynił.

W związku z powstałymi wątpliwościami co do poczytalności podejrzanej, została ona  zbadana przez dwóch biegłych lekarzy psychiatrów i psychologa. W wydanej na tej podstawie opinii biegli ci  rozpoznali w trakcie czynu  u Katarzyny G.  ostre zaburzenia psychotyczne , związku z czym zdaniem tych biegłych tempore criminis Katarzyna G. miała zniesioną zdolność rozumienia znaczenia czynu i zniesioną zdolność do pokierowania swoim postępowaniem w myśl art. 31 § 1 k.k , co stanowi podstawę do umorzenia przez Sąd  postępowania karnego przeciwko tej podejrzanej  w niniejszej sprawie. Niepoczytalność wyłącza bowiem  odpowiedzialność karną .  Wnioskowanie przez prokuratora orzeczenia przez Sąd środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia Katarzyny G. w zamkniętym   zakładzie psychiatrycznym wynika z potwierdzonego przez biegłych psychiatrów istnienia  wysokiego prawdopodobieństwa, że podejrzana może popełnić czyny o dużym stopniu społecznej szkodliwości, a zatem w celu zapobieżenia  ponownemu popełnieniu przez podejrzaną czynu zabronionego.

Tymczasowe aresztowanie jest obecnie stosowane wobec podejrzanej w zakładzie psychiatrycznym przy areszcie śledczym.

Katarzyna G. jest mężatką. Miała jedną córkę .Przed zdarzeniem prowadziła działalność gospodarczą . Nie była dotychczas karana.

Lidia Tkaczyszyn- rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18567.html
Ten artykuł był czytany 191 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.063 sek.Lubin 1.0