Wtorek, 25 września 2018 r.   Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 74

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Człowiek, który zabił Don Kichota Człowiek, który zabił ...
Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają n... »Pościg za pijanym kierowcą Pościg za pijanym kier...
Dzisiaj przed godziną 2:00 w nocy Policjanci z lubińskiej drogówki w nocy zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierował... »Rowerem po miastach regionu – 200 km w niedzielę, w tym 80 km w ulewnym deszczu! Rowerem po miastach re...
Jacek Zahorski wraz ze swoja drużyną objechał w niedzielę region rowerem pokonując dystans 200 km trasą: Głogów-Rudna-Lubin-Legnica-Jawor-... »XVIII Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate – Prochowice 2018 XVIII Ogólnopolski Tur...
W dniu 22.09 2018 odbył się XVIII Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate – Prochowice 2018 pod patronatem Burmistrza Miast... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...29.02.2000 Oficjalne otwarcie Centrum Informacji Europejskiej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lubinie. Otwarcia dokonali: Prezydent Miasta Lubina Dariusz Milka oraz Wicewojewoda Dolnośląski Andrzej Tatuśko.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Stworzył sytuację zagrożenia, którego nie było
Data dodania: 12 września 2018 — Kategoria: Wiadomości

Stworzył sytuację zagrożenia, którego nie było

Pozostawił pakunek sugerujący niebezpieczną, zagrażającą życiu i zdrowiu innych zawartość. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, straż pożarną, pogotowie gazowe i energetyczne. Skierowano także grupę minersko-pirotechniczną SPAP Wrocław. W przesyłce nie ujawniono żadnych substancji niebezpiecznych. Mężczyzna został zatrzymany przez lubińskich policjantów, a w sprawie prokuratura wszczęła śledztwo.

-W piątek, 7 września 2018 roku, przed godz. 8.00 oficer dyżurny lubińskiej komendy otrzymał zgłoszenie od świadka, który zauważył jak pewien mężczyzna próbuje przez okno lubińskiego Ratusza dwukrotnie wrzucić pakunek, jednak, gdy mu się to nie udało zostawił go na parapecie okna zewnętrznego, po czym odszedł. Jak się okazało pakunek ten był adresowany do prezydenta miasta i zawierał pewną instrukcję postępowania z nim, której treść wskazywała, że może zawierać substancje lub przedmioty niebezpieczne . Na miejsce udała się grupa operacyjno-dochodzeniowa lubińskiej komendy. Powiadomiono także pogotowie ratunkowe, straż pożarną, pogotowie gazowe i energetyczne. Miejsce ujawnienia przesyłki zostało odgrodzone i zabezpieczone przez policjantów. Na miejsce przyjechała grupa minersko-pirotechniczna SPAP Wrocław, która dokonała sprawdzenia przesyłki. W jej zawartości nie ujawniono żadnych substancji niebezpiecznych, które mogłyby zagrażać życiu i zdrowiu innych osób. Nieznany sprawca jednakże swoim zachowaniem stworzył sytuację mającą wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób, lub mieniu w znacznych rozmiarach, co wypełnia znamiona przestępstwa zagrożonego karą do 8 lat pozbawienia wolności. W sprawie tej Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo. Policjanci Wydziału Prewencji i Rewiru Dzielnicowych na podstawie zapisu monitoringu wytypowali i zatrzymali sprawcę, 24-letniego mieszkańca Lubina. Mężczyzna został przekazany Prokuraturze Rejonowej w Lubinie, gdzie usłyszał zarzuty. Sąd Rejonowy w Lubinie zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 1 miesiąca - informuje st. asp. Karolina Hawrylciów z lubińskiej policji .  

 

źródło: Policja Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18575.html
Ten artykuł był czytany 218 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.037 sek.Lubin 1.0