Wtorek, 22 stycznia 2019 r.   Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 92

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Pożar mieszkania w Chocianowie Pożar mieszkania w Cho...
19 stycznia 2019r. po godzinie 14.00 do JRG Polkowice  wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w bloku mieszkalnym przy ul. Pileckiego w Ch... »Integracja czy dezintegracja? Integracja czy dezinte...
Integracja, wzmocnienie potencjału rozwoju miasta i jego konkurencyjności oraz miejski charakter sołectw – to główne argumenty prezy... »Włamywał się do szpitalnych szafek, piwnic i altanek. Usłyszał już zarzuty… Włamywał się do szpita...
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu mieszkańcowi Lubina, który podejrzany jest o liczne kradzieże. Zatrzymany przez p... »Okradał drogerię pod nieobecność ochrony Okradał drogerię pod n...
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach ustalili i zatrzymali mężczyznę, który od pewnego czasu regularnie okradał jedną z d... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...30.06.2000r Rozporządzeniem Rady Ministrów do Legnickiej Specjalnej Sterfy Ekonomicznej włączono nowy obszar lubiński obszar 27, 83 ha.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Stworzył sytuację zagrożenia, którego nie było
Data dodania: 12 września 2018 — Kategoria: Wiadomości

Stworzył sytuację zagrożenia, którego nie było

Pozostawił pakunek sugerujący niebezpieczną, zagrażającą życiu i zdrowiu innych zawartość. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, straż pożarną, pogotowie gazowe i energetyczne. Skierowano także grupę minersko-pirotechniczną SPAP Wrocław. W przesyłce nie ujawniono żadnych substancji niebezpiecznych. Mężczyzna został zatrzymany przez lubińskich policjantów, a w sprawie prokuratura wszczęła śledztwo.

-W piątek, 7 września 2018 roku, przed godz. 8.00 oficer dyżurny lubińskiej komendy otrzymał zgłoszenie od świadka, który zauważył jak pewien mężczyzna próbuje przez okno lubińskiego Ratusza dwukrotnie wrzucić pakunek, jednak, gdy mu się to nie udało zostawił go na parapecie okna zewnętrznego, po czym odszedł. Jak się okazało pakunek ten był adresowany do prezydenta miasta i zawierał pewną instrukcję postępowania z nim, której treść wskazywała, że może zawierać substancje lub przedmioty niebezpieczne . Na miejsce udała się grupa operacyjno-dochodzeniowa lubińskiej komendy. Powiadomiono także pogotowie ratunkowe, straż pożarną, pogotowie gazowe i energetyczne. Miejsce ujawnienia przesyłki zostało odgrodzone i zabezpieczone przez policjantów. Na miejsce przyjechała grupa minersko-pirotechniczna SPAP Wrocław, która dokonała sprawdzenia przesyłki. W jej zawartości nie ujawniono żadnych substancji niebezpiecznych, które mogłyby zagrażać życiu i zdrowiu innych osób. Nieznany sprawca jednakże swoim zachowaniem stworzył sytuację mającą wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób, lub mieniu w znacznych rozmiarach, co wypełnia znamiona przestępstwa zagrożonego karą do 8 lat pozbawienia wolności. W sprawie tej Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo. Policjanci Wydziału Prewencji i Rewiru Dzielnicowych na podstawie zapisu monitoringu wytypowali i zatrzymali sprawcę, 24-letniego mieszkańca Lubina. Mężczyzna został przekazany Prokuraturze Rejonowej w Lubinie, gdzie usłyszał zarzuty. Sąd Rejonowy w Lubinie zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 1 miesiąca - informuje st. asp. Karolina Hawrylciów z lubińskiej policji .  

 

źródło: Policja Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18575.html
Ten artykuł był czytany 236 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.068 sek.Lubin 1.0