Wtorek, 20 listopada 2018 r.   Imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 93

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Zagłębie miedziowe się trzęsie. Kolejny wstrząs (Aktualizacja) Zagłębie miedziowe się...
Silny wstrząs odczuwalny w całym w Zagłębiu Miedziowym. Dzisiaj o godzinie 07:15 sejsmografy zarejestrowały wstrząs o sile 4.1 stopnia w ska... »Specjalistka z KGHM Polska Miedź laureatką międzynarodowego plebiscytu „Women in Minning” Specjalistka z KGHM Po...
Z Lubina na światowe TOP 100. Kamilla Słowikowska z Departamentu Hutnictwa w KGHM Polska Miedź S.A. trafiła na prestiżową listę Top 100 Global In... »Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca i jego pasażerowie są już w policyjnej celi Nie zatrzymał się do k...
18-latek uciekał przed lubińskimi policjantami. Policjanci dogonili uciekiniera, który jak się okazało, miał wiele na sumieniu. Podobnie j... »Sesje na żywo w internecie Sesje na żywo w intern...
Dzisiaj o godz. 14:00 w sali posiedzeń w Ratuszu zaplanowane jest zaprzysiężenie prezydenta oraz radnych. Następnie rozpocznie się sesja Rady Mie... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1964 Otwarcie szpitala górniczego

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Zakręcony ZUS
Data dodania: 14 września 2018 — Kategoria: Wiadomości

Zakręcony ZUS

Zbiórka plastikowych zakrętek – pozornie niby nic, a jednak przynosi realną pomoc. Dlatego od czterech lat pracownicy legnickiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych angażują się w pomoc chorym dzieciom i zbierają zakrętki. Inicjatywa nabrała już sporego rozmachu i z miesiąca na miesiąc przybywa nam worków i pudełek z zakrętkami.

 W ramach „Zakręconej akcji”, w którą bardzo chętnie angażuje się zespół 800 pracowników legnickiego Oddziału ZUS, pomogliśmy już dwóm chłopcom: małemu Krystianowi i Kubusiowi z Legnicy. Obecnie pomagamy Hani z Jawora. To już trzecie dziecko, która dzięki zakrętkowemu wsparciu wielu życzliwych osób i instytucji, w tym ZUS, może później korzystać z płatnej rehabilitacji, niezwykle ważnej dla jej dalszego rozwoju.

- Nasi pracownicy bardzo się w tą akcję zaangażowali, więc efekty zbiórki dla Hani są rzeczywiście imponujące, bowiem przez kilka ostatnich miesięcy zebraliśmy: 17 worków 90-litrowych i 9 kartonowych pudełek pełnych kolorowych zakrętek to aż 130 kg – mówi Emilia Nowakowska z legnickiego ZUS. - Cała zbiórka odbywa się w siedzibie Oddziału w Legnicy oraz we wszystkich naszych placówkach terenowych w regionie, jeśli ktoś ma zakrętki, z którymi nie wie, co zrobić to proszę przynieść je do ZUS – zachęca Emilia Nowakowska.

Jak pokazuje praktyka, niewiele potrzeba, aby obdarzyć kogoś wsparciem. Zbierane zakrętki są przecież odpadem, który bez segregacji trafiłyby prosto na składowisko. Zbierane jednak osobno, sztuka do sztuki, i to w określonym celu, razem mają większą moc sprawczą i realnie mogą pomóc. Zakrętki są skupowane przez specjalne firmy, a pieniądze uzyskane z ich sprzedaży rodzice dzieci przeznaczają na leki, czy rehabilitację.

 

Zdjęcia:

 

zdj. nr 1

[caption id="attachment_36221" align="aligncenter" width="800"] Przygotowanie zebranych zakrętek do transportu – koordynatorem i pomysłodawcą akcji w legnickim Oddziale ZUS jest  Emilia Nowakowska[/caption]

 

zdj. nr 2

[caption id="attachment_36222" align="aligncenter" width="800"] Ostatnie plony[/caption]

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18584.html
Ten artykuł był czytany 252 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.040 sek.Lubin 1.0