Piątek, 22 luty 2019 r.   Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 102

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Uwaga! Policjanci poszukują właściciela roweru Uwaga! Policjanci posz...
Policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy prowadzą czynności związane z ustaleniem właściciela roweru, porzuconego w okolicy ... »KŁÓĆCIE SIĘ, ALE UCZCIWIE KŁÓĆCIE SIĘ, ALE UCZCI...
Kłótnia jest rzeczą naturalną, a nawet pożądaną. Wbrew pozorom, trudno jest bez niej stworzyć relację (romantyczną, przyjacielską czy zawo... »Zmiany w szkołach ponadgimnazjalnych w Lubinie Zmiany w szkołach pona...
Na sesji Rady Powiatu lubińskiego w dniu 28 lutego o godzinie 10, podjęte będzie szereg decyzji dotyczących szkół ponadgimnazjalnych w Lub... »„Kobiety mafii 2” na ekranach kin Helios! „Kobiety mafii 2...
W swoim najnowszym filmie Patryk Vega znów składa hołd twardym, bezkompromisowym kobietom. W głównych rolach widzowie zobaczą: Kata... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...18.06.2002r. Nagrodę Miasta Lubina otrzymała Barbara Danek (opiekunka dziecięcego zespołu „GWARKOWIE”) - czek na kwotę 12 000 zł

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Myślał, że uda mu się uciec
Data dodania: 17 września 2018 — Kategoria: Wiadomości

Myślał, że uda mu się uciec

Policjanci z Lubina zatrzymali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę. Mężczyzna chcąc uniknąć zatrzymania popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Ponadto, jechał pomimo orzeczonego przez sąd zakazu poruszania się pojazdami mechanicznymi, a samochód którym kierował, nie był ubezpieczony oraz nie posiadał aktualnych badań technicznych. Teraz za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

 

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Lubinie. Policjanci z wydziału prewencji patrolując miasto około godz. 18.00 chcieli zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki VW Golf. Mężczyzna siedzący za kierownicą pojazdu widząc radiowóz oznakowany i sygnały dawane przez funkcjonariuszy, nagle gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze ruszyli za nim. Pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący nadal nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej. Mężczyzna uciekając wykonywał niebezpieczne manewry między  pojazdami i innymi osobami, które w pobliżu interwencji uczestniczyły w koncercie charytatywnym.

Policjanci poinformowali dyżurnego o zaistniałej sytuacji. Ten zaangażował do pościgu inne patrole. Funkcjonariusze zajechali  drogę uciekinierowi i niezwłocznie go zatrzymali. Okazał się nim 24 – letni mieszkaniec Lubina. Jak po chwili ustalili policjanci, powodem próby ucieczki było to, że zatrzymany w tym roku stracił prawo jazdy i posiada orzeczony przez sąd aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto, samochód którym się poruszał nie miał aktualnej polisy OC i ważnych badań technicznych.

Nieodpowiedzialny kierowca tłumaczył się tym, że ma zakaz i myślał, że uda mu się uciec.

Teraz za czyny, których się dopuścił grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Przypomnijmy!

Kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Oprócz tego, sąd obligatoryjnie wyda zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od roku do 15 lat.

 

za KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18596.html
Ten artykuł był czytany 254 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.036 sek.Lubin 1.0