Sobota, 23 luty 2019 r.   Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 100

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Skarby znalezione podczas budowy drogi S 3 Skarby znalezione podc...
Wystawa Drogą S3 w przeszłość to odkrycia archeologiczne z lat 2015-2017 związanych z budową drogi ekspresowej S3 na odcinku między Bolkowem, Jaw... »Leśne Echo reprezentował nas we Francji Leśne Echo reprezentow...
Na zaproszenie naszej partnerskiej gminy i stowarzyszenia POLSATH, zespół LEŚNE ECHO z Raszówki gościł we Francji. Prezentujący pol... »Zaproszenie na koncert w Niemstowie Zaproszenie na koncert...
Gminna Biblioteka w Niemstowie, sołtys, radny oraz rada sołecka wsi Niemstów zapraszają wszystkich chętnych na międzypokoleniowy koncert p... »Wstępne wyniki produkcyjne i sprzedażowe Grupy KGHM Polska Miedź S.A. Wstępne wyniki produkc...
Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 58,7 tys. ton w styczniu 2019 r. i była o 21% wyższa niż przed rokiem, p... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...24.04.1972 ZG Lubin osiąga pełna zdolność produkcyjną

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Poseł Kubów sprostuje. Przepraszać nie musi
Data dodania: 20 września 2018 — Kategoria: Wiadomości

Poseł Kubów sprostuje. Przepraszać nie musi
- Nie muszę nikogo przepraszać. Prezydent i Rada miejska ponosi współodpowiedzialność za cenę wody, która  tak, czy inaczej  jest w naszym mieście wysoka - mówi poseł Kubów, kandydat na Prezydenta Lubina.
 
Dzisiejsza konferencja prasowa poświęcona była wysokiej cenie wody w naszym mieście i sentencji Postanowienia Sądu Apelacyjnego.
 
- Cieszę się, że mieszkańcy dyskutują, podnoszą ten problem we własnym zakresie i analizują jakie są ceny wody w innych miastach, chociażby Legnicy, czy Głogowie. Jest to konsekwencja mojej konferencji tematycznej związanej z obniżeniem kosztów cen wody w Lubinie. Moją deklaracją było obniżenie średnio rocznie o 300 zł dla każdego gospodarstwa domowego wysokiej ceny wody w naszym mieście. Mówiłem też o obniżeniu kosztów funkcjonowania MPWiK, związanego z tym, że MPWiK przeprowadzał inwestycje, które nie leżą w gestii tego przedsiębiorstwa, jak chociażby zaciągniecie kredytu i budowa Hali tenisowej. Mówiłem, że będziemy redukować koszty sponsoringu, reklamy przez spółkę MPWiK. Konsekwencją tej konferencji było to, ze zostałem pozwany w trybie wyborczym przez Komitet Wyborczy Roberta Raczyńskiego KWW Lubin 2006.
 
- Wnioskodawcy domagali się zakazania uczestnikowi postępowania, czyli mnie, rozpowszechniania informacji o rzekomej odpowiedzialności Radnych rady miejskiej w Lubinie oraz Prezydenta Lubina za cenę wody w Lubinie. Jak słusznie uznał Sad Okręgowy Rada miejska w Lubinie oraz Prezydent miasta Lubina od 1 stycznia 2018 roku ponoszą jedynie współodpowiedzialność za cenę wody w Lubinie. Obecnie ceny wody w Lubinie są ustalane zgodnie  z ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i w zbiorowym odprowadzaniu ścieków, przez przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne, które ustala taryfy oraz przez właściwy organ Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, który te taryfy zatwierdza".
 
I tutaj kilka słów wyjaśnienia mówi poseł Kubów - Prezydent miasta Lubina ponosi współodpowiedzialność za ceny wody w Lubinie chociażby z tego tytułu, ze jest właścicielem MPWIK jako samorząd i może mieć realny wpływ jak wygląda propozycja stawek wody wygląda. Rada miasta Lubina też może mieć wpływ na cenę wody w mieście chociażby poprzez uchwałę dotyczącą dopłat doc ceny wody, tak jak to się dzieje chociażby w Głogowie, czy Polkowicach, czy Rudnej. Reasumując zarówno Prezydent jak i Rada miejska ma realny wpływ na kształtowanie polityki cenowej w mieście, czyli ceny jaka ponoszą mieszkańcy naszego miasta.
 
- Ja respektuję postanowienia Sądu, ja szanuję prawo i te postanowienie Sądu zostanie w najbliższym czasie zrealizowane. Będzie moje sprostowanie co do wypowiedzi dotyczących cen wody i odpowiedzialności Rady miasta i Prezydenta w tym zakresie. Jeszcze raz podkreślę, ja się bardzo cieszę, że ten temat mocno rozgrzał mieszkańców naszego miasta, którzy sobie uświadomili, że te ceny w naszym mieście są wysokie.
 
Zgodnie z orzeczeniem Sądu Apelacyjnego kandydat na prezydenta będzie musiał opublikować na łamach lokalnych portali internetowych sprostowanie co do wypowiedzi dotyczących cen wody i odpowiedzialnej Rady Miasta i prezydenta w tym zakresie. Sąd oddalił żądanie powoda o przeprosinach i zapłaceniu przez kandydata Kubowa 10 tys. zł na cele charytatywne. Wyrok jest prawomocny.
 
Postanowienie sądu mówi: "W Lubinie przedsiębiorstwem wodociągowo-kanalizacyjnym jest spółka komunalna MPWiK w Lubinie, która podlega samorządowi miejskiemu. W tym zakresie Rada miejska i Prezydent Miasta odpowiadają za funkcjonowanie tego przedsiębiorstwa, współodpowiadając za cenę wody w Lubinie" - koniec cytatu. Niech mieszkańcy sami ocenią kto kogo wprowadził w błąd.
Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18609.html
Ten artykuł był czytany 330 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0