Sobota, 15 grudnia 2018 r.   Imieniny: Niny, Celiny, Krystiany
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 101

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Na widok policjantów zmienił kierunek jazdy i zaczął uciekać Na widok policjantów z...
Lubińscy policjanci wydziału prewencji w czasie pościgu zatrzymali mężczyznę, który kierując samochodem osobowym, nie zatrzymał się do kon... »Betlejemskie Światło Pokoju zapłonie w Lubinie Betlejemskie Światło P...
Już po raz 28. zapłonie Betlejemskie Światło Pokoju. To znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Boże... »KGHM Polska Miedź otrzymała nagrodę dla najlepszego polskiego eksportera do Francji za rok 2017 KGHM Polska Miedź otrz...
Odbywający się od 14 lat konkurs Prix du Meilleur Exportateur Polonais en France ma na celu wyróżnienie liderów polskiego eksportu ... »Helios Lubin - Kino Konesera Helios Lubin - Kino Ko...
Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetla... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll


Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...09.1999 Zorganizowano I Mistrzostwa Dolnego Śląska w Skatingu na terenie Ośrodka Sportu i rekreacji w Lubinie oraz turniej o Złotą Strzałę

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Poseł Kubów sprostuje. Przepraszać nie musi
Data dodania: 20 września 2018 — Kategoria: Wiadomości

Poseł Kubów sprostuje. Przepraszać nie musi
- Nie muszę nikogo przepraszać. Prezydent i Rada miejska ponosi współodpowiedzialność za cenę wody, która  tak, czy inaczej  jest w naszym mieście wysoka - mówi poseł Kubów, kandydat na Prezydenta Lubina.
 
Dzisiejsza konferencja prasowa poświęcona była wysokiej cenie wody w naszym mieście i sentencji Postanowienia Sądu Apelacyjnego.
 
- Cieszę się, że mieszkańcy dyskutują, podnoszą ten problem we własnym zakresie i analizują jakie są ceny wody w innych miastach, chociażby Legnicy, czy Głogowie. Jest to konsekwencja mojej konferencji tematycznej związanej z obniżeniem kosztów cen wody w Lubinie. Moją deklaracją było obniżenie średnio rocznie o 300 zł dla każdego gospodarstwa domowego wysokiej ceny wody w naszym mieście. Mówiłem też o obniżeniu kosztów funkcjonowania MPWiK, związanego z tym, że MPWiK przeprowadzał inwestycje, które nie leżą w gestii tego przedsiębiorstwa, jak chociażby zaciągniecie kredytu i budowa Hali tenisowej. Mówiłem, że będziemy redukować koszty sponsoringu, reklamy przez spółkę MPWiK. Konsekwencją tej konferencji było to, ze zostałem pozwany w trybie wyborczym przez Komitet Wyborczy Roberta Raczyńskiego KWW Lubin 2006.
 
- Wnioskodawcy domagali się zakazania uczestnikowi postępowania, czyli mnie, rozpowszechniania informacji o rzekomej odpowiedzialności Radnych rady miejskiej w Lubinie oraz Prezydenta Lubina za cenę wody w Lubinie. Jak słusznie uznał Sad Okręgowy Rada miejska w Lubinie oraz Prezydent miasta Lubina od 1 stycznia 2018 roku ponoszą jedynie współodpowiedzialność za cenę wody w Lubinie. Obecnie ceny wody w Lubinie są ustalane zgodnie  z ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i w zbiorowym odprowadzaniu ścieków, przez przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne, które ustala taryfy oraz przez właściwy organ Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, który te taryfy zatwierdza".
 
I tutaj kilka słów wyjaśnienia mówi poseł Kubów - Prezydent miasta Lubina ponosi współodpowiedzialność za ceny wody w Lubinie chociażby z tego tytułu, ze jest właścicielem MPWIK jako samorząd i może mieć realny wpływ jak wygląda propozycja stawek wody wygląda. Rada miasta Lubina też może mieć wpływ na cenę wody w mieście chociażby poprzez uchwałę dotyczącą dopłat doc ceny wody, tak jak to się dzieje chociażby w Głogowie, czy Polkowicach, czy Rudnej. Reasumując zarówno Prezydent jak i Rada miejska ma realny wpływ na kształtowanie polityki cenowej w mieście, czyli ceny jaka ponoszą mieszkańcy naszego miasta.
 
- Ja respektuję postanowienia Sądu, ja szanuję prawo i te postanowienie Sądu zostanie w najbliższym czasie zrealizowane. Będzie moje sprostowanie co do wypowiedzi dotyczących cen wody i odpowiedzialności Rady miasta i Prezydenta w tym zakresie. Jeszcze raz podkreślę, ja się bardzo cieszę, że ten temat mocno rozgrzał mieszkańców naszego miasta, którzy sobie uświadomili, że te ceny w naszym mieście są wysokie.
 
Zgodnie z orzeczeniem Sądu Apelacyjnego kandydat na prezydenta będzie musiał opublikować na łamach lokalnych portali internetowych sprostowanie co do wypowiedzi dotyczących cen wody i odpowiedzialnej Rady Miasta i prezydenta w tym zakresie. Sąd oddalił żądanie powoda o przeprosinach i zapłaceniu przez kandydata Kubowa 10 tys. zł na cele charytatywne. Wyrok jest prawomocny.
 
Postanowienie sądu mówi: "W Lubinie przedsiębiorstwem wodociągowo-kanalizacyjnym jest spółka komunalna MPWiK w Lubinie, która podlega samorządowi miejskiemu. W tym zakresie Rada miejska i Prezydent Miasta odpowiadają za funkcjonowanie tego przedsiębiorstwa, współodpowiadając za cenę wody w Lubinie" - koniec cytatu. Niech mieszkańcy sami ocenią kto kogo wprowadził w błąd.
Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18609.html
Ten artykuł był czytany 317 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.039 sek.Lubin 1.0