Sobota, 15 grudnia 2018 r.   Imieniny: Niny, Celiny, Krystiany
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 86

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Na widok policjantów zmienił kierunek jazdy i zaczął uciekać Na widok policjantów z...
Lubińscy policjanci wydziału prewencji w czasie pościgu zatrzymali mężczyznę, który kierując samochodem osobowym, nie zatrzymał się do kon... »Betlejemskie Światło Pokoju zapłonie w Lubinie Betlejemskie Światło P...
Już po raz 28. zapłonie Betlejemskie Światło Pokoju. To znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Boże... »KGHM Polska Miedź otrzymała nagrodę dla najlepszego polskiego eksportera do Francji za rok 2017 KGHM Polska Miedź otrz...
Odbywający się od 14 lat konkurs Prix du Meilleur Exportateur Polonais en France ma na celu wyróżnienie liderów polskiego eksportu ... »Helios Lubin - Kino Konesera Helios Lubin - Kino Ko...
Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetla... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll


Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...IX 1946 Otwarcie szpitala powiatowego przy ul. 1 Maja. Tego samego roku otwarta została Miejska Biblioteka Publiczna

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

14 osób nie żyje- tragiczny bilans wypadków na drogach powiatu lubińskiego
Data dodania: 20 września 2018 — Kategoria: Wiadomości

14 osób nie żyje- tragiczny bilans wypadków na drogach powiatu lubińskiego

Od początku roku 2018 aż 14 osób poniosło śmierć na drogach powiatu lubińskiego. Zginęło małżeństwo pozostawiając dwójkę małych dzieci, jedyny syn samotnej matki, który poniósł śmierć na przejściu dla pieszych oraz pozostałe osoby, na które ktoś bliski czekał w domu, ale oni nigdy już do niego nie wrócą. Lubińscy policjanci bardzo często prowadzą kampanie, akcje i działania zmierzające do wyeliminowania z dróg naszego powiatu takich zdarzeń. Niestety nie do każdego one trafiają.

Wypadki drogowe zdarzają się często. Niestety ich skutki bywają tragiczne, a ich przyczyny mogą być różne. Najczęściej, jak wynika z policyjnych statystyk, do wypadków dochodzi z winy kierowcy. Pozostałe wydarzenia to wyniki złych warunków atmosferycznych lub usterek pojazdu. Na polskich drogach co roku ginie ponad kilka tysięcy ludzi. Ten niechlubny ranking świadczy o dużej lekkomyślności polskich kierowców, którzy przeceniają swoje umiejętności. Skutki wypadków to tragedia, kończąca się śmiercią, kalectwem, a także życie ze świadomością, że zabiliśmy niewinne osoby.

Jednym z głównych powodów kolizji i wypadków jest nadmierna prędkość. Kolejną niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Następnym problemem polskich kierowców jest alkohol. Policjanci z całego kraju codziennie zatrzymują nietrzeźwych kierowców,  stanowiących realne zagrożenie. Alkohol spowalnia czas reakcji, ogranicza umiejętność racjonalnego myślenia na drodze, prowadząc często do nieprzemyślanych zachowań.

Liczba 14 osób, które nie żyją, bo śmierć spotkała je na drodze, powinna dać wiele do myślenia. Lubińska policja odnotowała w tym roku 50 wypadków drogowych, w których oprócz ofiar śmiertelnych, aż 70 poniosło obrażenia. Niektóre nie zagrażające życiu. Niestety ci ranni, którzy mieli mniej szczęścia, muszą walczyć o powrót do zdrowia przechodząc bolesne rehabilitacje.

Pamiętajmy, aby ze zdrowym rozsądkiem podejść do kierowania pojazdem. Agresja, wyzwiska, obraźliwe gesty kierowane do innych kierowców, nie sprzyjają bezpieczeństwu na drodze. Jedno nieoczekiwane zdarzenie podczas podróży samochodem, może doprowadzić do nieszczęścia. Do wypadków dochodzi również dlatego, że polscy kierowcy nie lubią stosować się do przepisów drogowych. Wyprzedzanie na pasach, wymuszanie pierwszeństwa, nie używanie kierunkowskazów, jest również częstą przyczyną zdarzeń drogowych.

Ograniczmy brawurę i lekkomyślność, a co za tym idzie ilość tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

 

źródło: Policja Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18610.html
Ten artykuł był czytany 321 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.039 sek.Lubin 1.0