Piątek, 19 pazdziernika 2018 r.   Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 92

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Ptaki Powiatu Lubińskiego – nowa wystawa w plenerze Ptaki Powiatu Lubiński...
Na alei głównej Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie, w sąsiedztwie budynku edukacyjnego, obejrzeć można wystawę fotografii pt.: "Ptak... »Policjantka i harcerze z wizytą u przedszkolaków Policjantka i harcerze...
Policjantka z lubińskiej komendy wspólnie z harcerzami spotkała się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 12. Funkcjonariuszka uczyła i uś... »Powstali „dzięki” władzom miasta, teraz startują w wyborach ze swoim programem wyborczym Powstali „dzięki...
Stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców od początku swojego istnienia było spontanicznym oddolnym ruchem zwykłych mieszkańców Lubina,... »Superliga mężczyzn: MKS Zagłębie Lubin vs Piotrkowianin Superliga mężczyzn: MK...
W kolejnej kolejce PGNiG Superligi Mężczyzn Zagłębie Lubin podejmować będzie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Odmłodzony skład Miedzio... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...z Lubinem związane są takie znane osoby jak m.in.: Andrzej Chyra, Renata Dancewicz, Edyta Olszówka czy Kasia Wilk?

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

14 osób nie żyje- tragiczny bilans wypadków na drogach powiatu lubińskiego
Data dodania: 20 września 2018 — Kategoria: Wiadomości

14 osób nie żyje- tragiczny bilans wypadków na drogach powiatu lubińskiego

Od początku roku 2018 aż 14 osób poniosło śmierć na drogach powiatu lubińskiego. Zginęło małżeństwo pozostawiając dwójkę małych dzieci, jedyny syn samotnej matki, który poniósł śmierć na przejściu dla pieszych oraz pozostałe osoby, na które ktoś bliski czekał w domu, ale oni nigdy już do niego nie wrócą. Lubińscy policjanci bardzo często prowadzą kampanie, akcje i działania zmierzające do wyeliminowania z dróg naszego powiatu takich zdarzeń. Niestety nie do każdego one trafiają.

Wypadki drogowe zdarzają się często. Niestety ich skutki bywają tragiczne, a ich przyczyny mogą być różne. Najczęściej, jak wynika z policyjnych statystyk, do wypadków dochodzi z winy kierowcy. Pozostałe wydarzenia to wyniki złych warunków atmosferycznych lub usterek pojazdu. Na polskich drogach co roku ginie ponad kilka tysięcy ludzi. Ten niechlubny ranking świadczy o dużej lekkomyślności polskich kierowców, którzy przeceniają swoje umiejętności. Skutki wypadków to tragedia, kończąca się śmiercią, kalectwem, a także życie ze świadomością, że zabiliśmy niewinne osoby.

Jednym z głównych powodów kolizji i wypadków jest nadmierna prędkość. Kolejną niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Następnym problemem polskich kierowców jest alkohol. Policjanci z całego kraju codziennie zatrzymują nietrzeźwych kierowców,  stanowiących realne zagrożenie. Alkohol spowalnia czas reakcji, ogranicza umiejętność racjonalnego myślenia na drodze, prowadząc często do nieprzemyślanych zachowań.

Liczba 14 osób, które nie żyją, bo śmierć spotkała je na drodze, powinna dać wiele do myślenia. Lubińska policja odnotowała w tym roku 50 wypadków drogowych, w których oprócz ofiar śmiertelnych, aż 70 poniosło obrażenia. Niektóre nie zagrażające życiu. Niestety ci ranni, którzy mieli mniej szczęścia, muszą walczyć o powrót do zdrowia przechodząc bolesne rehabilitacje.

Pamiętajmy, aby ze zdrowym rozsądkiem podejść do kierowania pojazdem. Agresja, wyzwiska, obraźliwe gesty kierowane do innych kierowców, nie sprzyjają bezpieczeństwu na drodze. Jedno nieoczekiwane zdarzenie podczas podróży samochodem, może doprowadzić do nieszczęścia. Do wypadków dochodzi również dlatego, że polscy kierowcy nie lubią stosować się do przepisów drogowych. Wyprzedzanie na pasach, wymuszanie pierwszeństwa, nie używanie kierunkowskazów, jest również częstą przyczyną zdarzeń drogowych.

Ograniczmy brawurę i lekkomyślność, a co za tym idzie ilość tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

 

źródło: Policja Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18610.html
Ten artykuł był czytany 305 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.037 sek.Lubin 1.0