Środa, 19 grudnia 2018 r.   Imieniny: Gabrieli, Dariusza, Urbana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 95

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
„Mary Poppins powraca” na ekranach kin Helios! „Mary Poppins po...
Absolutnie niezawodna niania i jej magiczne zdolności jak zwykle przemienią każde zadanie w niezapomnianą, fantastyczną przygodę! Sieć kin Helios... »Wypożyczenie samochodu bez kaucji? Czy to możliwe? Wypożyczenie samochodu...
Samochód to wciąż najbardziej komfortowy środek transportu, który sprawdza się zarówno na dłuższych trasach, jak i podczas... »Lubin. Finał rodzinnej tragedii Lubin. Finał rodzinnej...
Lubin. Kara dożywotniego pozbawienia wolności dla kobiety, która dokonała zabójstwa dwóch małoletnich córek. Takiej k... »Co ma zrobić rodzic gdy drzwi przedszkola są zamknięte? Co ma zrobić rodzic gd...
Rodzice, którzy zastaną drzwi przedszkola zamknięte zastanawiają się jak zapewnić opiekę swojemu maluchowi. W sytuacji, gdy nie mają, z ki... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll


Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2-4.09.1995 Obchody 700-lecia Lubina

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Rowerem po miastach regionu – 200 km w niedzielę, w tym 80 km w ulewnym deszczu!
Data dodania: 24 września 2018 — Kategoria: Wiadomości

Rowerem po miastach regionu – 200 km w niedzielę, w tym 80 km w ulewnym deszczu!

Jacek Zahorski wraz ze swoja drużyną objechał w niedzielę region rowerem pokonując dystans 200 km trasą: Głogów-Rudna-Lubin-Legnica-Jawor-Złotoryja-Chojnów-Chocianów-Polkowice-Głogów. Od Złotoryi do Głogowa jechał w ulewnym deszczu i chłodzie. Chciał zwrócić w ten sposób uwagę na konieczność budowy dróg i ścieżek rowerowych. Ostatnio w doniesieniach medialnych dużo słyszymy o tragicznych wydarzeniach na drogach z udziałem rowerzystów. Konieczne jest zapobieganie tym zdarzeniom, a najlepszym rozwiązaniem są właśnie ścieżki i drogi rowerowe.

 

Niestety przejeżdżając przez cały region Jacek Zahorski stwierdza, że ścieżki rowerowe można znaleźć jedynie w miastach, pomiędzy miastami niestety brak dróg rowerowych i istnieje konieczność poruszania się po drogach samochodowych, często bardzo ruchliwych.

Jacek Zahorski wymienia niektóre korzyści jakie wynikają z przesiadania się z samochodów na „dwa kółka”: zdrowie jeżdżącego, zmniejszenie emisji spalin i ochrona ekologiczna środowiska, zmniejszenie korków na drogach. Należy promować jazdę na rowerze, nie tylko rekreacyjną ale również dojazdy do pracy czy do szkoły.

Drużyna Jacka Zahorskiego to: Daniel Kosmatka, Kajetan Kosmatka i Zbigniew Starostecki.

Przy okazji Kandydat do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego zapowiedział, że widzi konieczność przywracania dawnych linii kolejowych takich jak Legnica Złotoryja, a dalej nawet do jeleniej Góry oraz Legnica – Lubin – Głogów z przedłużeniem tej linii do Polkowic. Pociągi do Polkowic jeździły przecież już sto lat temu, to wstyd, że obecnie ich nie ma. Powinna to być szybka kolej, stanowiąca alternatywę dla ruchu samochodowego. W Zagłębiu Miedziowym potrzeba rąk do pracy, a przecież wiele rejonów Dolnego Śląska ma ciągle problem z bezrobociem - szybka kolej pomoże ludziom przemieszczać się i znajdować zatrudnienie w Polkowicach, Głogowie czy Lubinie.

Ponadto ważne dla całego Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego jest połączenie dróg ekspresowych S3 z S5. Wystarczy 40-to kilometrowy odcinek pomiędzy Głogowem a Lesznem i wszyscy mamy otwarte połączenie drogowe na północno wschodnią część Polski.

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18620.html
Ten artykuł był czytany 261 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.040 sek.Lubin 1.0