Piątek, 22 luty 2019 r.   Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 91

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Uwaga! Policjanci poszukują właściciela roweru Uwaga! Policjanci posz...
Policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy prowadzą czynności związane z ustaleniem właściciela roweru, porzuconego w okolicy ... »KŁÓĆCIE SIĘ, ALE UCZCIWIE KŁÓĆCIE SIĘ, ALE UCZCI...
Kłótnia jest rzeczą naturalną, a nawet pożądaną. Wbrew pozorom, trudno jest bez niej stworzyć relację (romantyczną, przyjacielską czy zawo... »Zmiany w szkołach ponadgimnazjalnych w Lubinie Zmiany w szkołach pona...
Na sesji Rady Powiatu lubińskiego w dniu 28 lutego o godzinie 10, podjęte będzie szereg decyzji dotyczących szkół ponadgimnazjalnych w Lub... »„Kobiety mafii 2” na ekranach kin Helios! „Kobiety mafii 2...
W swoim najnowszym filmie Patryk Vega znów składa hołd twardym, bezkompromisowym kobietom. W głównych rolach widzowie zobaczą: Kata... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...02-08.09.1999 Podpisanie z miastami Böblingen, Hof, powiatem Rhain-Lahn listów intencyjnych dotyczących przyszłego partnerstwa

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Rowerem po miastach regionu – 200 km w niedzielę, w tym 80 km w ulewnym deszczu!
Data dodania: 24 września 2018 — Kategoria: Wiadomości

Rowerem po miastach regionu – 200 km w niedzielę, w tym 80 km w ulewnym deszczu!

Jacek Zahorski wraz ze swoja drużyną objechał w niedzielę region rowerem pokonując dystans 200 km trasą: Głogów-Rudna-Lubin-Legnica-Jawor-Złotoryja-Chojnów-Chocianów-Polkowice-Głogów. Od Złotoryi do Głogowa jechał w ulewnym deszczu i chłodzie. Chciał zwrócić w ten sposób uwagę na konieczność budowy dróg i ścieżek rowerowych. Ostatnio w doniesieniach medialnych dużo słyszymy o tragicznych wydarzeniach na drogach z udziałem rowerzystów. Konieczne jest zapobieganie tym zdarzeniom, a najlepszym rozwiązaniem są właśnie ścieżki i drogi rowerowe.

 

Niestety przejeżdżając przez cały region Jacek Zahorski stwierdza, że ścieżki rowerowe można znaleźć jedynie w miastach, pomiędzy miastami niestety brak dróg rowerowych i istnieje konieczność poruszania się po drogach samochodowych, często bardzo ruchliwych.

Jacek Zahorski wymienia niektóre korzyści jakie wynikają z przesiadania się z samochodów na „dwa kółka”: zdrowie jeżdżącego, zmniejszenie emisji spalin i ochrona ekologiczna środowiska, zmniejszenie korków na drogach. Należy promować jazdę na rowerze, nie tylko rekreacyjną ale również dojazdy do pracy czy do szkoły.

Drużyna Jacka Zahorskiego to: Daniel Kosmatka, Kajetan Kosmatka i Zbigniew Starostecki.

Przy okazji Kandydat do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego zapowiedział, że widzi konieczność przywracania dawnych linii kolejowych takich jak Legnica Złotoryja, a dalej nawet do jeleniej Góry oraz Legnica – Lubin – Głogów z przedłużeniem tej linii do Polkowic. Pociągi do Polkowic jeździły przecież już sto lat temu, to wstyd, że obecnie ich nie ma. Powinna to być szybka kolej, stanowiąca alternatywę dla ruchu samochodowego. W Zagłębiu Miedziowym potrzeba rąk do pracy, a przecież wiele rejonów Dolnego Śląska ma ciągle problem z bezrobociem - szybka kolej pomoże ludziom przemieszczać się i znajdować zatrudnienie w Polkowicach, Głogowie czy Lubinie.

Ponadto ważne dla całego Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego jest połączenie dróg ekspresowych S3 z S5. Wystarczy 40-to kilometrowy odcinek pomiędzy Głogowem a Lesznem i wszyscy mamy otwarte połączenie drogowe na północno wschodnią część Polski.

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18620.html
Ten artykuł był czytany 278 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0