Niedziela, 21 pazdziernika 2018 r.   Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 99

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
3 miesiące aresztu dla mężczyzny, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną 3 miesiące aresztu dla...
Policjanci z Lubina zatrzymali 25-letniego mężczyznę, podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją żoną. Pomimo, że lubinianin był... »V Korowód Świętych w Lubinie V Korowód Świętych w L...
Korowód Świętych  przejdzie przez Lubin w środę 31 października 2018 r.  Korowód Świętych jest radosnym świętowaniem wigi... »Nie zawsze wiesz co pijesz. Policjanci przestrzegają przed alkoholem z niewiadomego źródła. Nie zawsze wiesz co pi...
Lubińscy policjanci przestrzegają przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szc... »Cuprum Lubin - Cerrad Czarni Radom Cuprum Lubin - Cerrad ...
Kolejny mecz Cuprum Lubin w Hali Widowiskowo - Sportowej.  Co przyniesie Miedziowym trzecia kolejka plusligowych zmagań? Odpowiedź już w ni... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Miasto posiada rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych łączących poszczególne osiedla i będących częścią turystycznych szlaków rowerowych powiatu lubińskiego

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Rowerem po miastach regionu – 200 km w niedzielę, w tym 80 km w ulewnym deszczu!
Data dodania: 24 września 2018 — Kategoria: Wiadomości

Rowerem po miastach regionu – 200 km w niedzielę, w tym 80 km w ulewnym deszczu!

Jacek Zahorski wraz ze swoja drużyną objechał w niedzielę region rowerem pokonując dystans 200 km trasą: Głogów-Rudna-Lubin-Legnica-Jawor-Złotoryja-Chojnów-Chocianów-Polkowice-Głogów. Od Złotoryi do Głogowa jechał w ulewnym deszczu i chłodzie. Chciał zwrócić w ten sposób uwagę na konieczność budowy dróg i ścieżek rowerowych. Ostatnio w doniesieniach medialnych dużo słyszymy o tragicznych wydarzeniach na drogach z udziałem rowerzystów. Konieczne jest zapobieganie tym zdarzeniom, a najlepszym rozwiązaniem są właśnie ścieżki i drogi rowerowe.

 

Niestety przejeżdżając przez cały region Jacek Zahorski stwierdza, że ścieżki rowerowe można znaleźć jedynie w miastach, pomiędzy miastami niestety brak dróg rowerowych i istnieje konieczność poruszania się po drogach samochodowych, często bardzo ruchliwych.

Jacek Zahorski wymienia niektóre korzyści jakie wynikają z przesiadania się z samochodów na „dwa kółka”: zdrowie jeżdżącego, zmniejszenie emisji spalin i ochrona ekologiczna środowiska, zmniejszenie korków na drogach. Należy promować jazdę na rowerze, nie tylko rekreacyjną ale również dojazdy do pracy czy do szkoły.

Drużyna Jacka Zahorskiego to: Daniel Kosmatka, Kajetan Kosmatka i Zbigniew Starostecki.

Przy okazji Kandydat do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego zapowiedział, że widzi konieczność przywracania dawnych linii kolejowych takich jak Legnica Złotoryja, a dalej nawet do jeleniej Góry oraz Legnica – Lubin – Głogów z przedłużeniem tej linii do Polkowic. Pociągi do Polkowic jeździły przecież już sto lat temu, to wstyd, że obecnie ich nie ma. Powinna to być szybka kolej, stanowiąca alternatywę dla ruchu samochodowego. W Zagłębiu Miedziowym potrzeba rąk do pracy, a przecież wiele rejonów Dolnego Śląska ma ciągle problem z bezrobociem - szybka kolej pomoże ludziom przemieszczać się i znajdować zatrudnienie w Polkowicach, Głogowie czy Lubinie.

Ponadto ważne dla całego Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego jest połączenie dróg ekspresowych S3 z S5. Wystarczy 40-to kilometrowy odcinek pomiędzy Głogowem a Lesznem i wszyscy mamy otwarte połączenie drogowe na północno wschodnią część Polski.

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18620.html
Ten artykuł był czytany 229 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.056 sek.Lubin 1.0