Poniedzialek, 27 maja 2019 r.   Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 85

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
VII REGIONALNY KONKURS WOKALNY DZIECI I MŁODZIEŻY „ŚPIEWOWISKO II” VII REGIONALNY KONKURS...
25.05.2019r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbył się VII REGIONALNY KONKURS WOKALNY DZIECI I MŁODZIEŻY „ŚPIEWOWISKO II” ... »Żółty pył na samochodach. Skąd się bierze… Żółty pył na samochoda...
Żółty pył na samochodach? Od kliku dni kierowcy widzą co rano żółtą maź lub pył, który pokrywa karoserię ich aut. Nie jest t... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 24 maja 2019 r.  KIEROWCA... »Helios Lubin - Maraton Matrix Helios Lubin - Maraton...
31 maja kina Helios zapraszają na wyjątkową ucztę filmową. Świętuj z Nocnymi Maratonami Filmowymi 20. rocznicę pojawienia się na srebrnym ekranie... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...09.1999 I Nocny Turniej Piłkarski rozegrano przy sztucznym świetle, na murawie wewnątrz toru do jazdy szybkiej. Turniej skupił 80 graczy.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Rodzicu zwróć uwagę na to, co robi Twoje dziecko w sieci
Data dodania: 09 października 2018 — Kategoria: Wiadomości

Rodzicu zwróć uwagę na to, co robi Twoje dziecko w sieci

Lubińscy policjanci przez cały rok szkolny spotykają się z dziećmi i młodzieżą informując i uświadamiając uczniów o różnych niebezpieczeństwach, które mogą czyhać na nich w sieci. Przestępcy myśląc, że są anonimowi, tylko czekają na okazję aby w swoje sidła złapać osoby, które będą podatne na różnego rodzaju manipulacje. Dlatego tak ważny jest w tym momencie rodzic. Aby minimalizować zagrożenia, na które niewątpliwie mogą natrafić w Internecie młodzi ludzie, funkcjonariusze apelują do opiekunów, którzy poprzez zainteresowanie i szczególne zaangażowanie mogą pomóc uniknąć tragedii, która z wirtualnego kontaktu może mieć skutki w rzeczywistym świecie.

Internet towarzyszy wszystkim.  Dorosłym, młodzieży i dzieciom. Korzystając z niego w życiu codziennym, pomaga w szybkim czasie dotrzeć do informacji potrzebnych na zajęcia szkolne, pogłębianiu wiedzy i rozwijaniu pasji, w nawiązywaniu kontaktów czy wymiany informacji dzięki portalom społecznościowym.

Niestety podczas serfowania po sieci nasze pociechy mogą natrafić na osoby, które przekonane o swojej anonimowości,  traktują Internet jako narzędzie do popełnienia czynów zabronionych. Coraz częściej słyszy się, iż za pomocą komunikatorów internetowych, czy internetowe media społecznościowe rozpowszechniane są bardzo niebezpieczne i destrukcyjne gry. Gry te są adresowane przede wszystkim do młodych ludzi. Polegają one na początkowym zdobyciu zaufania. Wraz z przebiegiem rozgrywki przerażeni nastolatkowie zmuszani są do wykonywania różnego rodzaju zadań poprzez zastraszanie i groźby.

Do bardzo niebezpiecznych sytuacji dochodzi również, kiedy młodzież lub dzieci udostępniają obcym dane osobowe, poprzez komunikatory i portale społecznościowe padają ofiarami przemocy rówieśniczej czy innego rodzaju tzw. cyberprzemocy.

Dlatego też, aby uniknąć lub zminimalizować zagrożenia płynące z Internetu, lubińscy policjanci apelują do rodziców. Zwiększmy nadzór nad tym, w jaki sposób nasze dziecko korzysta z Internetu. Rozmawiajmy i uczulajmy nasze pociechy na niebezpieczeństwa. Zapewnijmy dzieciom to poczucie bezpieczeństwa, że zawsze mogą się do nas zwrócić z każdym problemem. Znając zagrożenia i mając wiedzę na temat przykrych konsekwencji, łatwiej będzie dzieciom omijać niebezpieczne sytuacje.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18683.html
Ten artykuł był czytany 188 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0