Niedziela, 24 luty 2019 r.   Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 106

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Skarby znalezione podczas budowy drogi S 3 Skarby znalezione podc...
Wystawa Drogą S3 w przeszłość to odkrycia archeologiczne z lat 2015-2017 związanych z budową drogi ekspresowej S3 na odcinku między Bolkowem, Jaw... »Leśne Echo reprezentował nas we Francji Leśne Echo reprezentow...
Na zaproszenie naszej partnerskiej gminy i stowarzyszenia POLSATH, zespół LEŚNE ECHO z Raszówki gościł we Francji. Prezentujący pol... »Zaproszenie na koncert w Niemstowie Zaproszenie na koncert...
Gminna Biblioteka w Niemstowie, sołtys, radny oraz rada sołecka wsi Niemstów zapraszają wszystkich chętnych na międzypokoleniowy koncert p... »Wstępne wyniki produkcyjne i sprzedażowe Grupy KGHM Polska Miedź S.A. Wstępne wyniki produkc...
Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 58,7 tys. ton w styczniu 2019 r. i była o 21% wyższa niż przed rokiem, p... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...08.02.1999 Powołano na stanowisko III wiceprezydenta Krzysztofa Szczepaniaka

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Rodzicu zwróć uwagę na to, co robi Twoje dziecko w sieci
Data dodania: 09 października 2018 — Kategoria: Wiadomości

Rodzicu zwróć uwagę na to, co robi Twoje dziecko w sieci

Lubińscy policjanci przez cały rok szkolny spotykają się z dziećmi i młodzieżą informując i uświadamiając uczniów o różnych niebezpieczeństwach, które mogą czyhać na nich w sieci. Przestępcy myśląc, że są anonimowi, tylko czekają na okazję aby w swoje sidła złapać osoby, które będą podatne na różnego rodzaju manipulacje. Dlatego tak ważny jest w tym momencie rodzic. Aby minimalizować zagrożenia, na które niewątpliwie mogą natrafić w Internecie młodzi ludzie, funkcjonariusze apelują do opiekunów, którzy poprzez zainteresowanie i szczególne zaangażowanie mogą pomóc uniknąć tragedii, która z wirtualnego kontaktu może mieć skutki w rzeczywistym świecie.

Internet towarzyszy wszystkim.  Dorosłym, młodzieży i dzieciom. Korzystając z niego w życiu codziennym, pomaga w szybkim czasie dotrzeć do informacji potrzebnych na zajęcia szkolne, pogłębianiu wiedzy i rozwijaniu pasji, w nawiązywaniu kontaktów czy wymiany informacji dzięki portalom społecznościowym.

Niestety podczas serfowania po sieci nasze pociechy mogą natrafić na osoby, które przekonane o swojej anonimowości,  traktują Internet jako narzędzie do popełnienia czynów zabronionych. Coraz częściej słyszy się, iż za pomocą komunikatorów internetowych, czy internetowe media społecznościowe rozpowszechniane są bardzo niebezpieczne i destrukcyjne gry. Gry te są adresowane przede wszystkim do młodych ludzi. Polegają one na początkowym zdobyciu zaufania. Wraz z przebiegiem rozgrywki przerażeni nastolatkowie zmuszani są do wykonywania różnego rodzaju zadań poprzez zastraszanie i groźby.

Do bardzo niebezpiecznych sytuacji dochodzi również, kiedy młodzież lub dzieci udostępniają obcym dane osobowe, poprzez komunikatory i portale społecznościowe padają ofiarami przemocy rówieśniczej czy innego rodzaju tzw. cyberprzemocy.

Dlatego też, aby uniknąć lub zminimalizować zagrożenia płynące z Internetu, lubińscy policjanci apelują do rodziców. Zwiększmy nadzór nad tym, w jaki sposób nasze dziecko korzysta z Internetu. Rozmawiajmy i uczulajmy nasze pociechy na niebezpieczeństwa. Zapewnijmy dzieciom to poczucie bezpieczeństwa, że zawsze mogą się do nas zwrócić z każdym problemem. Znając zagrożenia i mając wiedzę na temat przykrych konsekwencji, łatwiej będzie dzieciom omijać niebezpieczne sytuacje.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18683.html
Ten artykuł był czytany 176 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.038 sek.Lubin 1.0