Wtorek, 11 grudnia 2018 r.   Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 73

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
„Cicha noc” w Kulturze Dostępnej „Cicha noc”...
Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwel... »Kieszonkowcy nie próżnują – wykorzystają każdą okazję – Kieszonkowcy nie próżn...
Okres przedświąteczny to między innymi czas zakupów zarówno w sklepach znajdujących w pobliżu naszego miejsca zamieszkania jak i w ... »,,Wolność bez nałogu” – Policja wspólnie z MOPS przeciwko narkotykom i dopalaczom ,,Wolność bez nałogu&#...
Funkcjonariusze KPP w Lubinie wspólnie z terapeutkami z Sekcji Profilaktyki Uzależnień Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie w ra... »Z PIASTEM NA REMIS
 Z PIASTEM NA REMISR...
W 18. kolejce LOTTO Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin zremisowało przed własną publicznością z Piastem Gliwice 2:2. Bramki dla lubinian strzel... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll


Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...29.02.2000 Oficjalne otwarcie Centrum Informacji Europejskiej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lubinie. Otwarcia dokonali: Prezydent Miasta Lubina Dariusz Milka oraz Wicewojewoda Dolnośląski Andrzej Tatuśko.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Rodzicu zwróć uwagę na to, co robi Twoje dziecko w sieci
Data dodania: 09 października 2018 — Kategoria: Wiadomości

Rodzicu zwróć uwagę na to, co robi Twoje dziecko w sieci

Lubińscy policjanci przez cały rok szkolny spotykają się z dziećmi i młodzieżą informując i uświadamiając uczniów o różnych niebezpieczeństwach, które mogą czyhać na nich w sieci. Przestępcy myśląc, że są anonimowi, tylko czekają na okazję aby w swoje sidła złapać osoby, które będą podatne na różnego rodzaju manipulacje. Dlatego tak ważny jest w tym momencie rodzic. Aby minimalizować zagrożenia, na które niewątpliwie mogą natrafić w Internecie młodzi ludzie, funkcjonariusze apelują do opiekunów, którzy poprzez zainteresowanie i szczególne zaangażowanie mogą pomóc uniknąć tragedii, która z wirtualnego kontaktu może mieć skutki w rzeczywistym świecie.

Internet towarzyszy wszystkim.  Dorosłym, młodzieży i dzieciom. Korzystając z niego w życiu codziennym, pomaga w szybkim czasie dotrzeć do informacji potrzebnych na zajęcia szkolne, pogłębianiu wiedzy i rozwijaniu pasji, w nawiązywaniu kontaktów czy wymiany informacji dzięki portalom społecznościowym.

Niestety podczas serfowania po sieci nasze pociechy mogą natrafić na osoby, które przekonane o swojej anonimowości,  traktują Internet jako narzędzie do popełnienia czynów zabronionych. Coraz częściej słyszy się, iż za pomocą komunikatorów internetowych, czy internetowe media społecznościowe rozpowszechniane są bardzo niebezpieczne i destrukcyjne gry. Gry te są adresowane przede wszystkim do młodych ludzi. Polegają one na początkowym zdobyciu zaufania. Wraz z przebiegiem rozgrywki przerażeni nastolatkowie zmuszani są do wykonywania różnego rodzaju zadań poprzez zastraszanie i groźby.

Do bardzo niebezpiecznych sytuacji dochodzi również, kiedy młodzież lub dzieci udostępniają obcym dane osobowe, poprzez komunikatory i portale społecznościowe padają ofiarami przemocy rówieśniczej czy innego rodzaju tzw. cyberprzemocy.

Dlatego też, aby uniknąć lub zminimalizować zagrożenia płynące z Internetu, lubińscy policjanci apelują do rodziców. Zwiększmy nadzór nad tym, w jaki sposób nasze dziecko korzysta z Internetu. Rozmawiajmy i uczulajmy nasze pociechy na niebezpieczeństwa. Zapewnijmy dzieciom to poczucie bezpieczeństwa, że zawsze mogą się do nas zwrócić z każdym problemem. Znając zagrożenia i mając wiedzę na temat przykrych konsekwencji, łatwiej będzie dzieciom omijać niebezpieczne sytuacje.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18683.html
Ten artykuł był czytany 166 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.049 sek.Lubin 1.0