
Wystawa Drogą S3 w przeszłość to odkrycia archeologiczne z lat 2015-2017 związanych z budową drogi ekspresowej S3 na odcinku między Bolkowem, Jaw... »

Na zaproszenie naszej partnerskiej gminy i stowarzyszenia POLSATH, zespół LEŚNE ECHO z Raszówki gościł we Francji. Prezentujący pol... »

Gminna Biblioteka w Niemstowie, sołtys, radny oraz rada sołecka wsi Niemstów zapraszają wszystkich chętnych na międzypokoleniowy koncert p... »

Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 58,7 tys. ton w styczniu 2019 r. i była o 21% wyższa niż przed rokiem, p... »





Lubin. Zmieniono okręgi wyborcze. Dlaczego?
Data dodania: 13 października 2018 — Kategoria: Wiadomości

Stowarzyszenie Miasto Dla Mieszkańców zwraca uwagę jak na przełomie 10 lat zmieniły się okręgi wyborcze i co mogło na to wpłynąć.
-Porównaliśmy kształt i zasięg okręgów wyborczych w Lubinie (mapa w załączeniu) W 2008 r. i w 2018 r. Z inicjatywy prezydenta Roberta Raczyńskiego i za zgodą obecnych radnych Rady Miasta na wyborczej mapie Lubina zaszły zmiany.
Najwyraźniej widoczne w okręgu nr 3. Obecnie jest on rozproszony i zamieszkuje w nim najmniej wyborców. Zanim powstał ruch społeczny – Stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców, z Przylesia można było wybrać 6 radnych - mówi Edyta Zawadzka ze Stowarzyszenia MDM. -Obecnie pięcioro.
-Zastanawia nas to, dlaczego akurat nie można na radnych z Przylesia głosować na ulicy Wroniej, Jastrzębiej, Pawiej, Orlej czy Sportowej? Według podziału okręgów radni Przylesia będą wybierani z terenu osiedla Krzeczyn czy Starego Lubina. Mamy wrażenie, że prezydent - inicjator takiego kształtu obwodów i nasi radni obawiali się zagrożenia podczas wyborów ze strony Miasta dla Mieszkańców i postanowili je zminimalizować - kończy Edyta Zawadzka.
Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.



