Czwartek, 21 marca 2019 r.   Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 92

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
30 groszy co miesiąc tyle wynosi najniższa emerytura na Dolnym Śląsku 30 groszy co miesiąc t...
30 groszy, co miesiąc wpływa na konto wrocławianki, która w swoim życiu przepracowała zaledwie cztery miesiące i uzbierała niespełna 80 zł... »„Wolność bez nałogu” – czyli profilaktyka antynarkotykowa dla rodziców i młodzieży. „Wolność bez nał...
Policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej wspólnie z terapeutkami z Sekcji Profilaktyki Uzależnień Miejskiego Ośrodka Pomo... »Wkrótce otwarcie niecodziennej konstrukcji w Ścinawie Wkrótce otwarcie nieco...
Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane Sp. z o.o. z Wrocławia zakończyło prace budowlane przy parkingu-statku w bezpośrednim sąsiedztwie ścinaws... »Filmowy Poranek - Strażak Sam Filmowy Poranek - Stra...
Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie - Filmowe Poranki: Strażak Sam cz. 11. W niedzielę 24 m... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.01.1969 Otwarcie Domu Kultury Zagłębia Miedziowego (obecnie Centrum Kultury "MUZA")

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Jak powstała kolekcja klocków Lego Friends?
Data dodania: 15 października 2018 — Kategoria: Wiadomości

Jak powstała kolekcja klocków Lego Friends?

Popularność klocków Lego wynika przede wszystkim z ich prostoty i uniwersalności. Budzą dziecięcą kreatywność, pozwalają na zabawę w kreowanie rzeczywistości. To proste w budowie klocki, które tak samo dobrze sprawdzą się przy zabawie z dzieckiem 3-letnim, jak i 10-letnim i 15-letnim. Wielu dorosłych, pomimo wieku, lubi bawić się klockami Lego i konstruować z nich skomplikowane obiekty. Serią Lego skierowaną do dziewczynek jest Lego Friends. Jak powstały te klocki?

Od 1932 roku

Dokładnie 12 października 1932 roku Oleg Kirk Christiansen założył w Billund w Danii swoją pierwszą firmę zabawkarską, która początkowo zajmowała się między innymi produkcją drewnianych zabawek. Nazwa „Lego” pojawiła się w dwa lata później, w 1934 roku i wzięła się od duńskiego zwrotu „Leg godt”, czyli „baw się dobrze”.

Punktem zwrotnym w historii przedsiębiorstwa był rok 1947, kiedy Lego zaczęło produkować zabawki wykonane z tworzywa sztucznego, zwłaszcza klocki - cegiełki, składane za pomocą systemu wypustek i odpowiadających im gniazd. Starzały one właściwie nieograniczoną możliwość połączeń. Tak powstały klasyczne klocki Lego, które z czasem były produkowane w ramach serii pozwalających na budowę domów, samochodów, a także figurek mieszkańców.

Jak powstało Lego Friends?

Jednymi z najczęściej kupowanych klocków Lego są dziś klocki z serii Lego Friends. To seria, w której występuje kilka dziewczynek o imionach: Mia, Stephanie, Olivia, Andrea i Emma. W ramach zestawów można zbudować kawiarnię, pizzerię, szpital, szkołę, domki dziewczynek, domek na drzewie i wiele innych obiektów. Cały czas Lego konstruuje nowe zestawy, odpowiadając na oczekiwania małych klientów. Dlatego np. na zimę powstała kolekcja narciarska Lego Friends, z lodowiskiem, stokiem narciarskim oraz z domkiem w górach. Dostępna jest też cała seria klocków ze stadniną koni czy letnich z domkiem na plaży, jachtem i żaglówką.

Zasadniczo klocki Lego Friends są adresowane do dziewczynek, ale w zestawach są też figurki chłopców. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby również i chłopcy bawili się takimi klockami Lego. W ramach zestawów Lego Friends główne bohaterki serii przeżywają różne przygody. Każda z nich ma nieco inne zainteresowania i pomysły, które chętnie realizuje - tak pojawiają się nowe kolekcje klocków Lego Friends.

Powstał też serial animowany na ich podstawie, który jeszcze lepiej prezentuje życie w mieście, w którym mieszkają przyjaciółki - Heartlake.

Pierwsze klocki Lego Friends pojawiły się na rynku w 2012 roku i od tego czasu ich popularność jedynie rośnie. Zestawów jest tak wiele, że naprawdę jest z czego wybierać.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18707.html
Ten artykuł był czytany 1805 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0