Środa, 16 stycznia 2019 r.   Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 76

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
ZUS – wrzuć akta do sieci ZUS – wrzuć akta...
Wraz z początkiem roku ruszył projekt e-Akta, który pozwala na skrócenie czasu przechowywania akt pracowniczych. Łatwa obsługa i ob... »Sesja Rady Powiatu Lubińskiego. Porządek obrad Sesja Rady Powiatu Lub...
W dniu 17 stycznia 2019 roku o godz. 11.00 w siedzibie starostwa powiatowego w Lubinie odbedzie się kolejna Sesja Rady Powiatu Lubińskiego. Jedny... »Sesja Rady Powiatu Lubińskiego. Porządek obrad Sesja Rady Powiatu Lub...
W dniu 17 stycznia 2019 roku o godz. 11.00 w siedzibie starostwa powiatowego w Lubinie odbedzie się kolejna Sesja Rady Powiatu Lubińskiego. Jedny... »Zamienił jej życie w koszmar... Zamienił jej życie w k...
Lubińscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją żoną. Dramat kobiety rozgrywał się w... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll


Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...6.11.1999 Oddano do użytkowania nowowybudowaną część ulicy Niepodległości

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

(Nie) pierwsza ofiara płotu w Parku Leśnym
Data dodania: 16 października 2018 — Kategoria: Wiadomości

(Nie) pierwsza ofiara płotu w Parku Leśnym

To było w zeszłym tygodniu. (...) Ulica Kwiatowa. Tuż obok Park Leśny. Ogrodzony. Na ulicy pojawia się sarenka. Płoszą ją samochody. Miota się. Biega. Usiłuje wejść do Parku - pisze mieszkaniec Lubina. 

-A park jest ogrodzony. Odbija się od płotu. Ponownie wbiega na ulicę. Nadjeżdżający samochód nie zdążył wyhamować. To nie pierwszy raz, kiedy spotykamy się z relacjami skutków jakie dla leśnej zwierzyny ma ogrodzenie tak dużego terenu - pisze na Facebook świadek zdarzenia.

Park jest ogrodzony od ponad roku. Jak myślicie: czy wydanie ponad miliona złotych na płot wokół lasu to dobra decyzja?

(relacja świadka zdarzenia)

Jeden z pikników w Parku

Przypomnijmy o niestawianie płotu i Park Leśny, nieprzerwanie od ponad roku walczy Stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców. pisząc petycję do prezydenta, na sesjach rady miejskiej, organizując także liczne pikniki w Parku Leśnym. Niestety bez skutku.

Na początku był to spontaniczny oddolny ruch zwykłych mieszkańców Lubina, ale brak reakcji ze strony władz miejskich, ignorowanie ich postulatów, oraz to, że władze nie chciały w ogóle rozmawiać z nieformalną grupą, wymusiło na nich założenie stowarzyszenia.

Od tamtej pory postanowili nie tylko zawalczyć o Park Leśny, ale także żeby głos mieszkańców stał się słyszalny i o inne ważne sprawy dla Lubina.

W tym roku postanowili wystartować do wyborów samorządowych.

Zdjęcie z posta użytkownika Facebook NIE dla Parku Militarnego w Lubinie Zdjęcie z posta użytkownika Facebook NIE dla Parku Militarnego w Lubinie

Autor: RoS

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18709.html
Ten artykuł był czytany 105 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.068 sek.Lubin 1.0