Niedziela, 21 lipca 2019 r.   Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 82

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Lubińscy policjanci wyróżnieni podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji Lubińscy policjanci wy...
Święto Policji, to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjan... »„Król Lew” i konkurs z Disneyland® Paris w kinie Helios! „Król Lew”...
Historia Króla Lwa to jedna z najpiękniejszych opowieści w dziejach kina. 19 lipca, po 25 latach od premiery kultowej animacji, Jon Favrea... »Szukasz pracy – wyróżnij się z tłumu! Szukasz pracy – ...
Zdobycie nowej pracy nie musi być trudne. Rynek pracy daje dzisiaj ogromne możliwości zarówno osobom z doświadczeniem zawodowym, jak i... »KGHM wspiera Dymarki Kaczawskie KGHM wspiera Dymarki K...
KGHM od lat kultywuje tradycję i historię polskiego hutnictwa. Spółka jest jednym ze sponsorów XX jubileuszowych Dymarek Kaczawskic... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...6.04.1996 uroczystość wręczenia dowodu osobistego oraz poświadczenia obywatelstwa polskiego pani Halinie Brodowskiej z Kazachstanu, która została zaproszona do osiedlenia się na stałe na terenie miasta

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Niepodległa w Lubinie – program
Data dodania: 09 listopada 2018 — Kategoria: Wiadomości

Niepodległa w Lubinie – program

11 listopada 2018 roku w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zaśpiewany zostanie hymn państwowy. "Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, możliwość wspólnego zaśpiewania hymnu przez każdego Polaka.

Program obchodów w Lubinie

11:15 złożenie kwiatów pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego, następnie o godz. 11:30 w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej msza św. w intencji ojczyzny, o godz. 12:30 uroczystość w Rynku (wciągnięcie flagi państwowej, odśpiewanie hymnu państwowego, apel poległych, salwa honorowa) Nowością będzie udział Bractwa Kurkowego z Wrocławia, które odda salwę armatnią.

W  uroczystościach rocznicy 100-lecia odzyskania Niepodległości wezmą udział gościnnie na zaproszenie Pana Prezydenta Roberta Raczyńskiego Siostry i Bracia z Bractwa Kurkowego miasta Wrocławia, którzy stawią się z artylerią Bracką, aby salwami armatnimi godnie uczcić Święto Niepodległości.

Bractwo Kurkowe Miasta Wrocławia posiada w swoim władaniu duży zbiór broni palnej historycznej, współczesnej i replik broni. Wszystkim uroczystościom miejskim i patriotycznym we Wrocławiu oraz w zaprzyjaźnionych miastach Dolnego Śląska towarzyszą zawsze salwy brackich armat i moździerzy. Broń Bractwo Kurkowego nie kurzy się w gablotach muzealnych, a służy do prowadzenia pokazów, treningów strzeleckich i zawodów oraz pokazów broni i umundurowania podczas uroczystości Państwowych i Patriotycznych.

 Delegację Bractwa wraz z działonem armatnim prowadzi Wiceprezes Okręgu Śląskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej Polskiej, Hetman Bractwa Zbigniew Wierzbicki.

Po oficjalnych obchodach w kościele i przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego  o godzinie 14.00 przed halą RCS w Lubinie, rozpocznie się piknik wojskowy podczas którego będzie można wejść z dziećmi do każdego pojazdu wojskowego, porozmawiać z żołnierzami, uczestnikami misji zagranicznych, zjeść wojskową grochówkę czy też bigos,  pobawić się z dziećmi na dmuchańcach i eurobungee, posłuchać występu zespołu "Postanowiłem zmądrzeć", pooglądać występ zespołu tanecznego "Trójeczki".

W Lubinie  w obchodach udział weźmie 11 Dywizjia Kawalerii Pancernej im. Gen. broni Stanisława Maczka. Bedzie czołg Leopard 2A4, przeciwlotniczy zestaw artyleryjsko – rakietowy ZUR-23-2 KG, samobieżna haubica 2S1 Goździk, KTO WEM,  armato-haubica Dana, transporter rozpoznawczy BRDM Żbik, samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy PRWB OSA, kołowy transporter opancerzony Rosomak.

Nie zabraknie stoiska Wojskowej Komendy Uzupełnień w Głogowie, która będzie prowadzić nabór do służby przygotowawczej. Czas trwania służby przygotowawczej, do czterech miesięcy, dla kandydatów na szeregowych.

Przebywając na lubińskim Rynku, w wolnym czasie, można dać się sfotografować. Ze zdjęć powstanie obraz.

W trakcie pikniku wojskowego będą zbierane pieniądze dla Julci - siepomaga.pl/nozka-julci - do przeprowadzenia operacji nóg. Będą wolontariusze z puszkami i ulotkami, którzy będą udzielać informacji.

W namiocie ustawionym na terenie RCS Lubin od godz. 14. 00 będzie można napić się ciepłej herbaty, kawy, skosztować domowego ciasta oraz pooglądać i kupić stroiki.

O godz. 16.30. rozpocznie sie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych - Przybyli ułani pod okienko", "Maszerują strzelcy, maszerują!", "My, Pierwsza Brygada", "O mój rozmarynie".

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18808.html
Ten artykuł był czytany 1287 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0