Sobota, 23 luty 2019 r.   Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 103

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Skarby znalezione podczas budowy drogi S 3 Skarby znalezione podc...
Wystawa Drogą S3 w przeszłość to odkrycia archeologiczne z lat 2015-2017 związanych z budową drogi ekspresowej S3 na odcinku między Bolkowem, Jaw... »Leśne Echo reprezentował nas we Francji Leśne Echo reprezentow...
Na zaproszenie naszej partnerskiej gminy i stowarzyszenia POLSATH, zespół LEŚNE ECHO z Raszówki gościł we Francji. Prezentujący pol... »Zaproszenie na koncert w Niemstowie Zaproszenie na koncert...
Gminna Biblioteka w Niemstowie, sołtys, radny oraz rada sołecka wsi Niemstów zapraszają wszystkich chętnych na międzypokoleniowy koncert p... »Wstępne wyniki produkcyjne i sprzedażowe Grupy KGHM Polska Miedź S.A. Wstępne wyniki produkc...
Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 58,7 tys. ton w styczniu 2019 r. i była o 21% wyższa niż przed rokiem, p... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...11.07.1994 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Tadeusz Maćkała a wiceprezydentami Dariusz Milka i Mirosław Gojdź

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Jak pies z kotem w Kinie Konesera
Data dodania: 15 listopada 2018 — Kategoria: Wiadomości

Jak pies z kotem w Kinie Konesera

Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem.

Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne!

Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych.

Serdecznie zapraszamy w listopadzie na ostatni pokaz w ramach Kina Konesera :

19.11 – JAK PIES Z KOTEM

JAK PIES Z KOTEM, w reżyserii Janusza Kondratiuka, na podstawie jego scenariusza napisanego we współpracy z Dominikiem W.Rettingerem, opowiada słodko-gorzką historie rodzinną o braciach, których drogi rozeszły się.

Jednak choroba starszego z nich sprawia, że drogi braci znów się spotykają a młodszy postanawia zaopiekować się starszym mimo dzielących ich różnic.

Jak każda historia opowiadana przez któregokolwiek z braci Kondratiuków, film jest intymny, osobisty, kameralny.. Pokazuje momenty trudne, które zwykle każdy realizator pozostawia wyobraźni, ale towarzyszące nieodmiennie każdemu kto opiekuje się osobą chorą.

Jednak Janusz Kondratiuk opowiada tę historię z niezwykłą wrażliwością i delikatnością. Udaje mu się uniknąć wielu mielizn, na których filmy o tej tematyce nierzadko grzęzną – taniego efekciarstwa, patosu, przerysowania, banału.

Codzienność opieki nad sparaliżowanym bratem pokazuje bez polerowania kantów, z całym zestawem czynności nie filmowych i mało estetycznych, które są chlebem powszednim osób opiekujących się chorymi.

Film nie ma określonej fabuły, po prostu toczy się jak toczy się zwykłe życie. Ten styl jest zresztą jedną z cech rozpoznawczych obydwu braci Kondratiuków.

Niemniej historia aż skrzy inteligentnym humorem a brawurowa rola Olgierda Łukaszewicza odtwarzającego postać Andrzeja Kondratiuka (m.in. „Wniebowzięci”, „Wrzeciono czasu”, „Gwiezdny pył”) nikogo nie pozostawia obojętnym. Robert Więckiewicz, który w filmie otrzymał bezprecedensową możliwość odegrania roli reżysera w filmie tegoż, tworzy postać jednocześnie szorstką i delikatną. Obok niego Bożena Stachura w roli jego żony a na drugim planie Aleksandra Konieczna jako muza Andrzeja Kondratiuka – Iga Cembrzyńska.

Nie zapomnijcie wpaść do kina Helios 19 listopada i obejrzeć z nami JAK PIES Z KOTEM.

Zapraszamy niezwykle serdecznie.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18830.html
Ten artykuł był czytany 125 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.048 sek.Lubin 1.0