Sobota, 23 luty 2019 r.   Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 118

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Skarby znalezione podczas budowy drogi S 3 Skarby znalezione podc...
Wystawa Drogą S3 w przeszłość to odkrycia archeologiczne z lat 2015-2017 związanych z budową drogi ekspresowej S3 na odcinku między Bolkowem, Jaw... »Leśne Echo reprezentował nas we Francji Leśne Echo reprezentow...
Na zaproszenie naszej partnerskiej gminy i stowarzyszenia POLSATH, zespół LEŚNE ECHO z Raszówki gościł we Francji. Prezentujący pol... »Zaproszenie na koncert w Niemstowie Zaproszenie na koncert...
Gminna Biblioteka w Niemstowie, sołtys, radny oraz rada sołecka wsi Niemstów zapraszają wszystkich chętnych na międzypokoleniowy koncert p... »Wstępne wyniki produkcyjne i sprzedażowe Grupy KGHM Polska Miedź S.A. Wstępne wyniki produkc...
Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 58,7 tys. ton w styczniu 2019 r. i była o 21% wyższa niż przed rokiem, p... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2-4.09.1995 Obchody 700-lecia Lubina

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Pijani kierowcy spowodowali kolizje i stracili prawo jazdy
Data dodania: 16 listopada 2018 — Kategoria: Wiadomości

Pijani kierowcy spowodowali kolizje i stracili prawo jazdy

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawo jazdy. Pierwszy z nich to 45-letni mieszkaniec Lubina, który mając w swoim organizmie ponad 2,6 promila alkoholu spowodował kolizję drogową na ul. Gen. Maczka. Kolejny to 57-letni mężczyzna, który na ul. Leszczynowej najechał na zaparkowany pojazd mając blisko 2 promile. Obaj mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Pomimo wielu apeli policjantów, nadal zdarzają się skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy, którzy decydują się na jazdę samochodem, chociaż wcześniej spożywali alkohol.  Przez takie zachowanie bardzo często dochodzi do tragedii na drodze.

-Takim zachowaniem wykazali się 45 i 57 – letni mieszkańcy Lubina. Pierwszy z nich mając ponad 2,6 promila alkoholu w swoim organizmie, kierował samochodem osobowym  marki Ford. Doprowadził do zdarzenia z innym pojazdem na ul. Gen. Maczka w dniu 14 listopada br. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Kolejny mężczyzna w dniu 15 listopada br.  kierując samochodem osobowym marki Ford, wykonując manewr cofania na ul. Leszczynowej w Lubnie, najechał na zaparkowany pojazd. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2 promile. Również stracił już prawo jazdy - informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Obaj mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara nawet do  2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, sprawcy tych zdarzeń drogowych, będą musieli pokryć koszt naprawy uszkodzonych samochodów z własnego budżetu.

To jednak nie wszystkie surowe konsekwencje dla tych kierowców. Za to przestępstwo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych. 

za KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18834.html
Ten artykuł był czytany 115 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0