Sobota, 23 luty 2019 r.   Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 115

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Skarby znalezione podczas budowy drogi S 3 Skarby znalezione podc...
Wystawa Drogą S3 w przeszłość to odkrycia archeologiczne z lat 2015-2017 związanych z budową drogi ekspresowej S3 na odcinku między Bolkowem, Jaw... »Leśne Echo reprezentował nas we Francji Leśne Echo reprezentow...
Na zaproszenie naszej partnerskiej gminy i stowarzyszenia POLSATH, zespół LEŚNE ECHO z Raszówki gościł we Francji. Prezentujący pol... »Zaproszenie na koncert w Niemstowie Zaproszenie na koncert...
Gminna Biblioteka w Niemstowie, sołtys, radny oraz rada sołecka wsi Niemstów zapraszają wszystkich chętnych na międzypokoleniowy koncert p... »Wstępne wyniki produkcyjne i sprzedażowe Grupy KGHM Polska Miedź S.A. Wstępne wyniki produkc...
Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 58,7 tys. ton w styczniu 2019 r. i była o 21% wyższa niż przed rokiem, p... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...09.1999 I Nocny Turniej Piłkarski rozegrano przy sztucznym świetle, na murawie wewnątrz toru do jazdy szybkiej. Turniej skupił 80 graczy.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Przemoc rówieśnicza, domowa, odpowiedzialność nieletnich – spotkanie lubińskich policjantów z młodzieżą.
Data dodania: 19 listopada 2018 — Kategoria: Wiadomości

Przemoc rówieśnicza, domowa, odpowiedzialność nieletnich – spotkanie lubińskich policjantów z młodzieżą.

Lubińscy policjanci dbając o kształtowanie bezpiecznych zachowań wśród uczniów, a także propagując pozytywny wizerunek policji wśród młodzieży, przeprowadzili spotkanie z wychowankami Szkoły Podstawowej w Siedlcach. Funkcjonariusze omówili problem przestępczości wśród nieletnich, przemocy rówieśniczej i odpowiedzialności prawnej w tym zakresie. Największą atrakcją dla uczniów była możliwość poznania technik interwencyjnych policji, które przedstawił lubiński funkcjonariusz, a jednocześnie instruktor Krav Maga.

Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Siedlcach zostało zrealizowane w ramach programu profilaktycznego „Świadomy Junior”. Młodzież dowiedziała się jak reagować w przypadku doświadczenia przemocy rówieśniczej, a także domowej. Policjanci wyjaśnili uczniom pojęcie czynu karalnego, demoralizacji i jej przejawów oraz poinformowali kiedy za swoje czyny odpowiadają jako nieletni, a kiedy już jako dorośli.

W spotkaniu z młodzieżą skoncentrowano się także na szeroko rozumianej profilaktyce uzależnień. Policjanci przekazali wiedzę na temat szkodliwości środków uzależniających oraz ich negatywnego wpływu na organizm młodego człowieka.

Dodatkowo, aby przybliżyć zawód policjanta i propagując pozytywny wizerunek Policji, funkcjonariusz wydziału prewencji przygotował pokaz taktyki interwencji. Omówił zadania i uprawnienia policjantów. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy czynnie uczestniczyli w scenkach dotyczących przeprowadzania interwencji.

 

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18839.html
Ten artykuł był czytany 85 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0