Poniedzialek, 17 grudnia 2018 r.   Imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 84

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Policjanci zatrzymali uciekinierów z ośrodka wychowawczego. Idąc ulicami miasta wybijali szyby w pojazdach i wiatach Policjanci zatrzymali ...
Niedługo cieszyli się wolnością dwaj 15-latkowie, którzy uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Herbach. Po zatrzymaniu okazało s... »Kupowanie karpia na Wigilię Kupowanie karpia na Wi...
O wyższości karpia milickiego - prof. Wojciech Dobicki z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wyjaśnia dlaczego lepiej nie kupować żywej ryby... »Odnalezione psy szukają właściciela lub nowego domu Odnalezione psy szukaj...
Na terenie gminy Lubin odnaleziono dwa zagubione lub porzucone psy. W miejscowości Niemstów odłowiono psa samca, mieszańca, maści czarno ... »ZOO Lubin – Bożonarodzeniowe warsztaty rękodzielnicze ZOO Lubin – Bożo...
ZOO Lubin zaprasza do wzięcia udziału w świątecznych warsztatach rękodzielniczych.   Jak co roku będziecie mogli samodzielnie wykonać ozd... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll


Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...04.1997 uruchomiono oficjalny serwis WWW miasta Lubina (ok. 200 stron w trzech językach)

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Przemoc rówieśnicza, domowa, odpowiedzialność nieletnich – spotkanie lubińskich policjantów z młodzieżą.
Data dodania: 19 listopada 2018 — Kategoria: Wiadomości

Przemoc rówieśnicza, domowa, odpowiedzialność nieletnich – spotkanie lubińskich policjantów z młodzieżą.

Lubińscy policjanci dbając o kształtowanie bezpiecznych zachowań wśród uczniów, a także propagując pozytywny wizerunek policji wśród młodzieży, przeprowadzili spotkanie z wychowankami Szkoły Podstawowej w Siedlcach. Funkcjonariusze omówili problem przestępczości wśród nieletnich, przemocy rówieśniczej i odpowiedzialności prawnej w tym zakresie. Największą atrakcją dla uczniów była możliwość poznania technik interwencyjnych policji, które przedstawił lubiński funkcjonariusz, a jednocześnie instruktor Krav Maga.

Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Siedlcach zostało zrealizowane w ramach programu profilaktycznego „Świadomy Junior”. Młodzież dowiedziała się jak reagować w przypadku doświadczenia przemocy rówieśniczej, a także domowej. Policjanci wyjaśnili uczniom pojęcie czynu karalnego, demoralizacji i jej przejawów oraz poinformowali kiedy za swoje czyny odpowiadają jako nieletni, a kiedy już jako dorośli.

W spotkaniu z młodzieżą skoncentrowano się także na szeroko rozumianej profilaktyce uzależnień. Policjanci przekazali wiedzę na temat szkodliwości środków uzależniających oraz ich negatywnego wpływu na organizm młodego człowieka.

Dodatkowo, aby przybliżyć zawód policjanta i propagując pozytywny wizerunek Policji, funkcjonariusz wydziału prewencji przygotował pokaz taktyki interwencji. Omówił zadania i uprawnienia policjantów. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy czynnie uczestniczyli w scenkach dotyczących przeprowadzania interwencji.

 

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18839.html
Ten artykuł był czytany 67 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.054 sek.Lubin 1.0