Niedziela, 26 maja 2019 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 85

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
VII REGIONALNY KONKURS WOKALNY DZIECI I MŁODZIEŻY „ŚPIEWOWISKO II” VII REGIONALNY KONKURS...
25.05.2019r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbył się VII REGIONALNY KONKURS WOKALNY DZIECI I MŁODZIEŻY „ŚPIEWOWISKO II” ... »Żółty pył na samochodach. Skąd się bierze… Żółty pył na samochoda...
Żółty pył na samochodach? Od kliku dni kierowcy widzą co rano żółtą maź lub pył, który pokrywa karoserię ich aut. Nie jest t... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 24 maja 2019 r.  KIEROWCA... »Helios Lubin - Maraton Matrix Helios Lubin - Maraton...
31 maja kina Helios zapraszają na wyjątkową ucztę filmową. Świętuj z Nocnymi Maratonami Filmowymi 20. rocznicę pojawienia się na srebrnym ekranie... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...lubińska drużnya piłki siatkowej mężczyzn - Inova Cuprum Lubin awansowała do II ligii?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Przemoc rówieśnicza, domowa, odpowiedzialność nieletnich – spotkanie lubińskich policjantów z młodzieżą.
Data dodania: 19 listopada 2018 — Kategoria: Wiadomości

Przemoc rówieśnicza, domowa, odpowiedzialność nieletnich – spotkanie lubińskich policjantów z młodzieżą.

Lubińscy policjanci dbając o kształtowanie bezpiecznych zachowań wśród uczniów, a także propagując pozytywny wizerunek policji wśród młodzieży, przeprowadzili spotkanie z wychowankami Szkoły Podstawowej w Siedlcach. Funkcjonariusze omówili problem przestępczości wśród nieletnich, przemocy rówieśniczej i odpowiedzialności prawnej w tym zakresie. Największą atrakcją dla uczniów była możliwość poznania technik interwencyjnych policji, które przedstawił lubiński funkcjonariusz, a jednocześnie instruktor Krav Maga.

Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Siedlcach zostało zrealizowane w ramach programu profilaktycznego „Świadomy Junior”. Młodzież dowiedziała się jak reagować w przypadku doświadczenia przemocy rówieśniczej, a także domowej. Policjanci wyjaśnili uczniom pojęcie czynu karalnego, demoralizacji i jej przejawów oraz poinformowali kiedy za swoje czyny odpowiadają jako nieletni, a kiedy już jako dorośli.

W spotkaniu z młodzieżą skoncentrowano się także na szeroko rozumianej profilaktyce uzależnień. Policjanci przekazali wiedzę na temat szkodliwości środków uzależniających oraz ich negatywnego wpływu na organizm młodego człowieka.

Dodatkowo, aby przybliżyć zawód policjanta i propagując pozytywny wizerunek Policji, funkcjonariusz wydziału prewencji przygotował pokaz taktyki interwencji. Omówił zadania i uprawnienia policjantów. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy czynnie uczestniczyli w scenkach dotyczących przeprowadzania interwencji.

 

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18839.html
Ten artykuł był czytany 92 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.031 sek.Lubin 1.0