Poniedzialek, 27 maja 2019 r.   Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 17

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
VII REGIONALNY KONKURS WOKALNY DZIECI I MŁODZIEŻY „ŚPIEWOWISKO II” VII REGIONALNY KONKURS...
25.05.2019r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbył się VII REGIONALNY KONKURS WOKALNY DZIECI I MŁODZIEŻY „ŚPIEWOWISKO II” ... »Żółty pył na samochodach. Skąd się bierze… Żółty pył na samochoda...
Żółty pył na samochodach? Od kliku dni kierowcy widzą co rano żółtą maź lub pył, który pokrywa karoserię ich aut. Nie jest t... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 24 maja 2019 r.  KIEROWCA... »Helios Lubin - Maraton Matrix Helios Lubin - Maraton...
31 maja kina Helios zapraszają na wyjątkową ucztę filmową. Świętuj z Nocnymi Maratonami Filmowymi 20. rocznicę pojawienia się na srebrnym ekranie... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1984 Uruchomiono "Centralną Ciepłownię", obecnie TERMAL SA

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Przy węźle Lubin Zachód powstaje Obwód Utrzymania Drogi
Data dodania: 30 listopada 2018 — Kategoria: Wiadomości

Przy węźle Lubin Zachód powstaje Obwód Utrzymania Drogi

Przy węźle Lubin Zachód powstaje Obwód Utrzymania Drogi, który wykonuje niezależny wykonawca. Termin zakończenia prac na obiekcie to II kw. 2019 r.

 

Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie drogi należy o nią dbać. Na utrzymanie drogi składa się cały szereg czynności wykonywanych przez cały rok. W zimie drogę trzeba odśnieżać, po to aby zapewnić jej przejezdność. Wiosną należy wykonać remonty cząstkowe uzupełniając ewentualne ubytki nawierzchni, które pojawiły się zimą. Wraz z rozpoczęciem okresu wegetacji trzeba również rozpocząć pielęgnacje roślinności, w tym koszenie traw. Latem przychodzi czas na przeglądy obiektów mostowych, czyszczenie osadników, konserwację odwodnienia. Cały rok trzeba czyścić oznakowanie, naprawiać uszkodzone bariery energochłonne, ogrodzeniach, konserwować wszelkie urządzenia i dokonywać bieżących objazdów drogi.

Na Twitterze Magda Szumiata z dolnośląskiego GDDKiA poinformowała o postępach prac.

 

Obwód Utrzymania drogi ekspresowej jest niezwykle istotnym elementem infrastruktury drogowej. Znajduje się tam magazyn soli, warsztaty, garaże oraz budynek administracyjny. Zadania Obwodu to m.in. prowadzenie odśnieżania, dbanie o porządek w pasie drogowym, prowadzenie drobnych prac konserwacyjnych, naprawa uszkodzonych w wyniku wypadków barier, ogólna dbałość o bezpieczeństwo podróżnych. Na wyposażeniu OU są samochody przeznaczone do patrolowania i utrzymania drogi oraz stosowania odpowiedniego oznakowania, pojazdy z wyposażeniem do utrzymania zimowego tj. solarki i pługi śnieżne (w czasie trwania okresu zimowego), wielofunkcyjny uniwersalny pojazd Unimog do koszenia, zamiatania, odśnieżania, mycia znaków drogowych, ładowarka do soli, przyczepy do oznakowania i zabezpieczania drogi ekspresowej. Dyżurny w obwodzie utrzymania drogi pełni 24 godzinny nadzór nad trasą.

Foto i żródła: GDDKiA

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18893.html
Ten artykuł był czytany 156 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.030 sek.Lubin 1.0