Niedziela, 24 luty 2019 r.   Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 108

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Skarby znalezione podczas budowy drogi S 3 Skarby znalezione podc...
Wystawa Drogą S3 w przeszłość to odkrycia archeologiczne z lat 2015-2017 związanych z budową drogi ekspresowej S3 na odcinku między Bolkowem, Jaw... »Leśne Echo reprezentował nas we Francji Leśne Echo reprezentow...
Na zaproszenie naszej partnerskiej gminy i stowarzyszenia POLSATH, zespół LEŚNE ECHO z Raszówki gościł we Francji. Prezentujący pol... »Zaproszenie na koncert w Niemstowie Zaproszenie na koncert...
Gminna Biblioteka w Niemstowie, sołtys, radny oraz rada sołecka wsi Niemstów zapraszają wszystkich chętnych na międzypokoleniowy koncert p... »Wstępne wyniki produkcyjne i sprzedażowe Grupy KGHM Polska Miedź S.A. Wstępne wyniki produkc...
Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 58,7 tys. ton w styczniu 2019 r. i była o 21% wyższa niż przed rokiem, p... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...pierwsze wzmianki o Lubinie pochodzą z drugiej połowy XII wieku?

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Przy węźle Lubin Zachód powstaje Obwód Utrzymania Drogi
Data dodania: 30 listopada 2018 — Kategoria: Wiadomości

Przy węźle Lubin Zachód powstaje Obwód Utrzymania Drogi

Przy węźle Lubin Zachód powstaje Obwód Utrzymania Drogi, który wykonuje niezależny wykonawca. Termin zakończenia prac na obiekcie to II kw. 2019 r.

 

Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie drogi należy o nią dbać. Na utrzymanie drogi składa się cały szereg czynności wykonywanych przez cały rok. W zimie drogę trzeba odśnieżać, po to aby zapewnić jej przejezdność. Wiosną należy wykonać remonty cząstkowe uzupełniając ewentualne ubytki nawierzchni, które pojawiły się zimą. Wraz z rozpoczęciem okresu wegetacji trzeba również rozpocząć pielęgnacje roślinności, w tym koszenie traw. Latem przychodzi czas na przeglądy obiektów mostowych, czyszczenie osadników, konserwację odwodnienia. Cały rok trzeba czyścić oznakowanie, naprawiać uszkodzone bariery energochłonne, ogrodzeniach, konserwować wszelkie urządzenia i dokonywać bieżących objazdów drogi.

Na Twitterze Magda Szumiata z dolnośląskiego GDDKiA poinformowała o postępach prac.

 

Obwód Utrzymania drogi ekspresowej jest niezwykle istotnym elementem infrastruktury drogowej. Znajduje się tam magazyn soli, warsztaty, garaże oraz budynek administracyjny. Zadania Obwodu to m.in. prowadzenie odśnieżania, dbanie o porządek w pasie drogowym, prowadzenie drobnych prac konserwacyjnych, naprawa uszkodzonych w wyniku wypadków barier, ogólna dbałość o bezpieczeństwo podróżnych. Na wyposażeniu OU są samochody przeznaczone do patrolowania i utrzymania drogi oraz stosowania odpowiedniego oznakowania, pojazdy z wyposażeniem do utrzymania zimowego tj. solarki i pługi śnieżne (w czasie trwania okresu zimowego), wielofunkcyjny uniwersalny pojazd Unimog do koszenia, zamiatania, odśnieżania, mycia znaków drogowych, ładowarka do soli, przyczepy do oznakowania i zabezpieczania drogi ekspresowej. Dyżurny w obwodzie utrzymania drogi pełni 24 godzinny nadzór nad trasą.

Foto i żródła: GDDKiA

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18893.html
Ten artykuł był czytany 130 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0