Poniedzialek, 18 luty 2019 r.   Imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 129

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
IV sesja rady Gminy Lubin IV sesja rady Gminy Lu...
Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego zdominowały ostatnie obrady Rady Gminy Lubin. Uchwalono pięć takich planów i jednocześnie,... »Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Tydzień Pomocy Osobom ...
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 18 do 24 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez... »Kolejny seans z cyklu Kino Kobiet Kolejny seans z cyklu ...
Kino Kobiet to zawsze ciekawy film specjalnie dobrany do żeńskiej widowni, poprzedzony licznymi atrakcjami organizowanymi tuż przed seansem w hol... »Zagłębie Lubin wygrało z Miedzią Legnica 3:0 Zagłębie Lubin wygrało...
Zagłębie Lubin wygrało z Miedzią Legnica 3:0 w derbach Zagłębia Miedziowego. Bramki zdobywali Bartłomiej Pawłowski, Filip Jagiełło i Aleskandar M... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...3.11.1998 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Dariusz Milka a wiceprezydentami Mariusz Duży i Zdzisław Kozicki.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Ślisko i niebezpiecznie- lubińscy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drogach
Data dodania: 06 grudnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Ślisko i niebezpiecznie- lubińscy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drogach

Lubińscy policjanci odnotowują coraz więcej zdarzeń związanych z warunkami pogodowymi. Główną ich przyczyną jest przede wszystkim niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Nawierzchnia drogi jest śliska, zwłaszcza w nocy i nad ranem. Mgła, opady śniegu czy marznącego deszczu, to najgorsze, co może nas spotkać na drodze. Apelujemy o rozsądek i rozwagę. Wystarczy tylko jedna sekunda, aby stracić przyczepność i panowanie nad pojazdem. Pamiętajmy, że to przede wszystkim od nas zależy nasze bezpieczeństwo.

Pora jesienno-zimowa nie jest łatwa dla podróżujących pojazdami. Przekonało się o tym kilkunastu kierowców, którzy uczestniczyli w zdarzeniach drogowych w powiecie lubińskim. Tylko w ciągu kilku ostatnich dni, policjanci odnotowali 13 kolizji drogowych i 2 wypadki, w których dwie osoby zostały ranne. W wyniku niekontrolowanego poślizgu dwóch kierujących dachowało, a jeden wjechał do rowu.

Funkcjonariusze wykonywali również czynności związane ze zdarzeniami z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Doszło do potrącenia dwóch osób pieszych i rowerzysty, który jadąc chodnikiem, nie posiadał sprawnych hamulców w swoim jednośladzie.

Czarna nawierzchnia drogi może być mylna dla kierowców. Pokryta zamarzniętym deszczem, jest jak szklanka. Panowanie nad pojazdem tracimy w sekundę. Jeżeli dochodzi do tego prędkość, zły stan ogumienia, może skończyć się tragedią.

Policjanci z drogówki radzą również, aby zawsze przed zakrętami dużo wcześniej zwalniać samochód silnikiem. Nie hamować raptownie. Trzymać odległość między pojazdami znacznie większą niż w porze letniej. Odpowiednio wcześnie włączać kierunkowskazy, informując innych uczestników ruchu, jaki manewr chcemy wykonać. Poczekać, jeżeli chcemy włączyć się do ruchu. Jeżeli widzimy, że warunki pogodowe nie są dobre, ograniczmy naszą prędkość do minimum.

Lubińscy policjanci apelują o rozwagę, rozsądek, a także wyobraźnię. Sprawdźmy jakie warunki na drodze panują, zanim wybierzemy się w podróż. Przygotujmy odpowiednio nasze auto do takich warunków pogodowych, abyśmy bezpiecznie dotarli do celu i równie bezpiecznie wrócili do domu.

Apelujemy także do pieszych, aby brali pod uwagę drogę hamowania samochodu. Kiedy jest ślisko, wydłuża się ona dodatkowo o kilka metrów. Bardzo ważne jest w tym okresie noszenie elementów odblaskowych i rozwaga. Nie zawsze jest tak, że kiedy pieszy widzi pojazd-kierowca widzi pieszego. Prosimy również do kierowców, aby szczególnie w tym okresie, kiedy często występują mgły, szybko robi się ciemno, aby zwalniali i byli bardziej czujni przed przejściami dla pieszych

Uważajmy na siebie i na innych uczestników ruchu drogowego.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18916.html
Ten artykuł był czytany 314 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.025 sek.Lubin 1.0