Niedziela, 24 luty 2019 r.   Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 108

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Skarby znalezione podczas budowy drogi S 3 Skarby znalezione podc...
Wystawa Drogą S3 w przeszłość to odkrycia archeologiczne z lat 2015-2017 związanych z budową drogi ekspresowej S3 na odcinku między Bolkowem, Jaw... »Leśne Echo reprezentował nas we Francji Leśne Echo reprezentow...
Na zaproszenie naszej partnerskiej gminy i stowarzyszenia POLSATH, zespół LEŚNE ECHO z Raszówki gościł we Francji. Prezentujący pol... »Zaproszenie na koncert w Niemstowie Zaproszenie na koncert...
Gminna Biblioteka w Niemstowie, sołtys, radny oraz rada sołecka wsi Niemstów zapraszają wszystkich chętnych na międzypokoleniowy koncert p... »Wstępne wyniki produkcyjne i sprzedażowe Grupy KGHM Polska Miedź S.A. Wstępne wyniki produkc...
Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 58,7 tys. ton w styczniu 2019 r. i była o 21% wyższa niż przed rokiem, p... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...3.11.1998 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Dariusz Milka a wiceprezydentami Mariusz Duży i Zdzisław Kozicki.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Nowa inwestycja powstanie w Gminie Żukowice
Data dodania: 08 grudnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Nowa inwestycja powstanie w Gminie Żukowice

KGHM Polska miedź S.A. i Gmina Żukowice zawarły porozumienie dotyczące realizacji kolejnej inwestycji Polskiej Miedzi. Trwają prace przygotowawcze do budowy szybu wdechowego GG-2 w ramach Programu Udostępniania Złoża. Dzięki porozumieniu gmina zyska dodatkowe środki, a mieszkańcy  wiele atrakcyjnych benefitów.

Nowe złoża

- Spółka w 2004 roku otrzymała koncesję na wydobywanie złoża rudy miedzi w obszarze Głogów Głęboki – Przemysłowy i od 2006 roku realizuje Program Udostępniania Złoża,  początkowo prowadzony  pod nazwą „Projekt Głogów Głęboki - Przemysłowy”.  Celem strategicznym Spółki jest zabezpieczenie produkcji na kolejne 30 – 40 lat. Eksploatacja złoża pozwoli KGHM utrzymać poziom wydobycia w Polsce i zapewni dalszy rozwój Zagłębia Miedziowego  - powiedział Radosław Stach, Wiceprezes  Zarządu KGHM do spraw Produkcji.

KGHM udostępnia kolejne części eksploatowanego złoża, które zalegają na dużych głębokościach oraz poszukuje nowych złóż w regionie. W ramach Programu Udostępniania Złoża tylko w bieżącym roku wykonano 37,8 km wyrobisk udostępniających i przygotowawczych  w Zakładach Górniczych Rudna oraz Polkowice-Sieroszowice. Wraz z postępem robót chodnikowych przygotowywana jest infrastruktura techniczna.

W ramach Programu,  na terenie Gminy Grębocice powstaje kompleks szybowy. Budowany jest  szyb wdechowy GG-1 o funkcji materiałowo-zjazdowej oraz System Klimatyzacji Centralnej. Na terenie Gminy Żukowice umiejscowiony będzie szyb GG-2, również wentylacyjny o funkcji materiałowo-zjazdowej. Jego budowa jest niezbędna ze względu na doprowadzanie świeżego powietrza do nowych wyrobisk.

Inwestycje korzystne dla wszystkich

Tak jak w przypadku każdej inwestycji miedziowego giganta, Spółka, zgodnie z realizowaną polityką społecznej odpowiedzialności i dobrego sąsiedztwa, prowadziła dialog z mieszkańcami i przedstawicielami gminy.  Podczas spotkań rozważano potrzeby i wnioski lokalnej społeczności. Podpisane porozumienie jest efektem wielu rozmów z interesariuszami.

- Szyb GG-2 to szyb wdechowy o funkcji materiałowo - zjazdowej, czyli zaciągający powietrze. Staramy się być jak najmniej uciążliwi dla mieszkańców.  Dzięki porozumieniu, społeczność Gminy Żukowice, a przede wszystkim dwóch miejscowości – Słone i Kamiona, uzyskała liczne profity, a my zrozumienie dla przebiegu inwestycji. Jesteśmy firmą globalną, ale działamy lokalnie. Sercem KGHM jest w Zagłębiu Miedziowym i zależy nam przede wszystkim na zrównoważonym rozwoju regionu – mówi Marcin Chludziński, prezes KGHM.

Porozumienie definiuje obszary współpracy obu stron przy tym projekcie. Zakłada m.in. organizację wypoczynku dla dzieci i młodzieży, bezpłatne konsultacje medyczne, możliwość korzystania przez mieszkańców sołectw Słone i Kamiona z obiektów rekreacyjnych. KGHM wykona również inwentaryzację techniczną wszystkich budynków w miejscowościach Słone i Kamiona.

Zgodnie z Porozumieniem wokół  placu szybowego zostanie wykonana zielona otulina, a dojazd do szybu będzie zorganizowany wyłącznie od strony drogi krajowej nr 12. KGHM Polska Miedź S.A. zobowiązała się także do wspierania budżetu Gminy Żukowice w trakcie realizacji inwestycji.

Gminy zyskują

Polska Miedź współpracuje z  okolicznymi gminami między innymi przy strategiach ich rozwoju, zatrudnia mieszkańców pobliskich miejscowości oraz wspomaga samorządy lokalne poprzez płacenie podatków. Tylko w latach 2015 - 2017 do gmin Zagłębia Miedziowego trafiło ponad 962 mln zł z tytułu należnych podatków PIT, CIT oraz podatku od nieruchomości.

Spółka zawarła szereg porozumień socjalnych, które mają za zadanie podnieść standard życia mieszkańców. Dialog społeczny jest wpisany w strategię zrównoważonego rozwoju Spółki.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18924.html
Ten artykuł był czytany 146 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.029 sek.Lubin 1.0