Piątek, 18 stycznia 2019 r.   Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 118

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Policjantki odwiedziły dzieci w szkole Policjantki odwiedziły...
Lubińscy policjanci w ramach akcji prewencyjnej pn. „Bezpieczne Ferie 2019” przeprowadzają w szkołach prelekcje dla dzieci. G... »Policjanci i pracownicy GOPS - wspólnie pomagają osobom bezdomnym Policjanci i pracownic...
15 stycznia 2019 roku, policjanci i pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie przeprowadzili wspólne działania, mają... »KGHM Polska Miedź S.A. w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych KGHM Polska Miedź S.A....
Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. Czas wyjazdów, zabaw na śniegu oraz bardzo często, czas wzmożonej samodzielności naszych pocie... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 18 stycznia 2019 r. ASYSTENT ... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Miasto leży na Wysoczyźnie Lubińskiej, nad rzeką Zimnicą.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Podczas awantury domowej wziął nóż i groził swojej partnerce pozbawieniem życia
Data dodania: 11 grudnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Podczas awantury domowej wziął nóż i groził swojej partnerce pozbawieniem życia

Lubińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził nożem swojej partnerce. Policjantów o awanturze domowej powiadomili zaniepokojeni sąsiedzi. Funkcjonariusze ustalili, iż w rodzinie tej prowadzona jest już procedura Niebieskiej Karty. Jak się okazało, 40 - latek już od trzech lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoja partnerką.

 

Oficer dyżurny lubińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejsce niezwłocznie wysłał patrol dzielnicowych. Funkcjonariusze zastali bardzo wystraszoną kobietę i jej oprawcę. Okazał się nim 40 – letni mieszkaniec Lubina. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego ponad jeden promil alkoholu w organizmie.

-Jak ustalili policjanci, mężczyzna ten podczas kolejnej awantury domowej wziął nóż i groził swojej partnerce pozbawieniem życia. Niejednokrotnie znęcał się nad nią fizycznie. Bił i kopał ją po całym ciele. Na szczęście tym razem, krzyki i hałasy dobiegające z mieszkania usłyszeli sąsiedzi, którzy szybko zareagowali i powiadomili policję. Agresor trafił do policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty - informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Sąd postanowił o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, iż polskie prawo zabrania stosowania przemocy i krzywdzenia swoich bliskich. Jeżeli Ty lub ktoś z Twojej rodziny jest ofiarą przemocy, nie wstydź się prosić o pomoc. Prawo jest po Twojej stronie. Znęcanie się nad najbliższymi członkami rodziny to przestępstwo, zagrożone karą więzienia do 5 lat.

Jeżeli jesteś pokrzywdzonym lub byłeś bezpośrednim świadkiem przemocy domowej, albo słyszysz odgłosy awantury za ścianą u sąsiada, powiadom jak najszybciej Policję. Dzięki wprowadzeniu procedury „Niebieska Karta”, jest wiele instytucji, które pomagają ofiarom przemocy domowej. Nikt nie ma prawa fizycznie lub psychicznie znęcać się nad drugim człowiekiem. 

za KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18930.html
Ten artykuł był czytany 92 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.033 sek.Lubin 1.0