Poniedzialek, 24 czerwca 2019 r.   Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 90

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Oferty pracy KGHM Oferty pracy KGHM
KGHM ZANAM S.A.Magazynier - praca w Legnicy KGHM Polska Miedź S.A. O/Huta Miedzi CedyniaMagazynier PeBeKa S.A.Inżynier budowy w specjalności el... »Weekend Gier Podwórkowych w ZOO Lubin Weekend Gier Podwórkow...
ZOO Lubin – Centrum Edukacji Przyrodniczej zaprasza serdecznie wszystkie dzieci i te młodsze i te starsze na weekend gier podwórkowy... »Premiery pełne emocji w Kinie Helios Premiery pełne emocji ...
W tym tygodniu na ekranach kin Helios królować będą w szczególności premierowe propozycje dla fanów mocnych filmowych wrażeń... »Projekt „Rowerowa gmina Lubin” zwycięzcą konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” w gminie Lubin! Projekt „Rowerow...
Zakończyła się pierwsza edycja konkursu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenerge... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Lubin Górniczy (ruch pociągów pasażerskich do 31 VIII 2010 i zawieszenie z powodu źle utrzymanej przez PKP infrastruktury kolejowej, wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej do 11 XII 2010. Planowana budowa węzła przesiadkowego – połączenie komunikacji autobusowej PKS z komunikacją kolejową PKP i KD do 2012 r.)

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Podczas awantury domowej wziął nóż i groził swojej partnerce pozbawieniem życia
Data dodania: 11 grudnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Podczas awantury domowej wziął nóż i groził swojej partnerce pozbawieniem życia

Lubińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził nożem swojej partnerce. Policjantów o awanturze domowej powiadomili zaniepokojeni sąsiedzi. Funkcjonariusze ustalili, iż w rodzinie tej prowadzona jest już procedura Niebieskiej Karty. Jak się okazało, 40 - latek już od trzech lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoja partnerką.

 

Oficer dyżurny lubińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejsce niezwłocznie wysłał patrol dzielnicowych. Funkcjonariusze zastali bardzo wystraszoną kobietę i jej oprawcę. Okazał się nim 40 – letni mieszkaniec Lubina. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego ponad jeden promil alkoholu w organizmie.

-Jak ustalili policjanci, mężczyzna ten podczas kolejnej awantury domowej wziął nóż i groził swojej partnerce pozbawieniem życia. Niejednokrotnie znęcał się nad nią fizycznie. Bił i kopał ją po całym ciele. Na szczęście tym razem, krzyki i hałasy dobiegające z mieszkania usłyszeli sąsiedzi, którzy szybko zareagowali i powiadomili policję. Agresor trafił do policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty - informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Sąd postanowił o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, iż polskie prawo zabrania stosowania przemocy i krzywdzenia swoich bliskich. Jeżeli Ty lub ktoś z Twojej rodziny jest ofiarą przemocy, nie wstydź się prosić o pomoc. Prawo jest po Twojej stronie. Znęcanie się nad najbliższymi członkami rodziny to przestępstwo, zagrożone karą więzienia do 5 lat.

Jeżeli jesteś pokrzywdzonym lub byłeś bezpośrednim świadkiem przemocy domowej, albo słyszysz odgłosy awantury za ścianą u sąsiada, powiadom jak najszybciej Policję. Dzięki wprowadzeniu procedury „Niebieska Karta”, jest wiele instytucji, które pomagają ofiarom przemocy domowej. Nikt nie ma prawa fizycznie lub psychicznie znęcać się nad drugim człowiekiem. 

za KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18930.html
Ten artykuł był czytany 143 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.425 sek.Lubin 1.0