Piątek, 18 stycznia 2019 r.   Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 98

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Policjantki odwiedziły dzieci w szkole Policjantki odwiedziły...
Lubińscy policjanci w ramach akcji prewencyjnej pn. „Bezpieczne Ferie 2019” przeprowadzają w szkołach prelekcje dla dzieci. G... »Policjanci i pracownicy GOPS - wspólnie pomagają osobom bezdomnym Policjanci i pracownic...
15 stycznia 2019 roku, policjanci i pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie przeprowadzili wspólne działania, mają... »KGHM Polska Miedź S.A. w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych KGHM Polska Miedź S.A....
Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. Czas wyjazdów, zabaw na śniegu oraz bardzo często, czas wzmożonej samodzielności naszych pocie... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 18 stycznia 2019 r. ASYSTENT ... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...6.04.1996 uroczystość wręczenia dowodu osobistego oraz poświadczenia obywatelstwa polskiego pani Halinie Brodowskiej z Kazachstanu, która została zaproszona do osiedlenia się na stałe na terenie miasta

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Czym się różni żelazko parowe od generatora pary?
Data dodania: 12 grudnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Czym się różni żelazko parowe od generatora pary?

Żelazka parowe święcą swój triumf już od wielu lat i przez wiele lat nie pojawiła się dla nich realna konkurencja. Sytuacja zmieniła się, kiedy wprowadzono do sprzedaży generatory pary. Między tymi dwoma urządzeniami jest wiele różnic. Związane są nie tylko z jakością prasowania, ale również komfortem pracy urządzenia i wygodą jego obsługi.
 

 

 

 

1. Średni czas prasowania

2. Częstotliwość prasowania i ilość ubrań

3. Miejsce niezbędne do prasowania

 

Przed podjęciem decyzji o zakupie żelazka parowego lub generatora pary warto odpowiedzieć sobie na trzy pytania: jak dużo miejsca potrzebne jest do prasowania, jak dużo ubrań i jak często trzeba prasować oraz jaki jest średni czas prasowania. W zależności od odpowiedzi na te pytania można dokonać optymalnego wyboru.

 

Średni czas prasowania

 

Biorąc pod uwagę średni czas prasowania, osoby korzystające z generatora pary będą zadowolone. Używając tego urządzenia w niektórych przypadkach można skrócić czas prasowania o połowę. Generatory pary pozwalają na prasowanie odzieży tylko z jednej strony lub kilku warstw jednocześnie - funkcja ta przydatna jest podczas prasowania ręczników lub pościeli. Para powstająca przy użyciu generatora pary wnika w głąb tkaniny, dlatego wystarczy raz przejechać po prasowanej rzeczy, aby uzyskać zadowalający efekt. Podczas pracy z żelazkiem parowym trzeba skupić się na dokładnym prasowaniu i niejednokrotnie wracać do tego samego miejsca. Odzież należy prasować po obu stronach, a prasowanie złożonej pościeli pozostawia na niej widoczne zagniecenia. Średni czas prasowania żelazkiem parowym może się okazać dłuższy niż czas prasowania generatorem pary.

Częstotliwość prasowania i ilość ubrań
 

Generator pary będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które prasują dużo i często. Dla pań domu, które prasują pojedyncze sztuki odzieży czy pościeli, wystarczające będzie nowoczesne żelazko parowe. Prasowanie takim żelazkiem może się okazać równie szybkie i przyjemne jak generatorem pary, a kompaktowe rozmiary urządzenia pozwalają zaoszczędzić miejsce.

Miejsce niezbędne do prasowania
 

Ilość miejsca potrzebna do prasowania jest szczególnie ważna w przypadku małych mieszkań. Standardowy generator pary zajmuje dużo miejsca, jednak na rynku dostępne są wersje kompaktowe tego urządzenia, które są mniejsze i łatwiejsze w przechowywaniu. Generator pary nie wymaga też użycia deski do prasowania, ponieważ umożliwia prasowanie w pionie. Niektóre żelazka parowe również posiadają tę funkcję, a są mniejsze niż kompaktowe wersje generatorów pary.

Słowa kluczowe: lubin żelazko parowe
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18936.html
Ten artykuł był czytany 741 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.056 sek.Lubin 1.0