Piątek, 18 stycznia 2019 r.   Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 111

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Policjantki odwiedziły dzieci w szkole Policjantki odwiedziły...
Lubińscy policjanci w ramach akcji prewencyjnej pn. „Bezpieczne Ferie 2019” przeprowadzają w szkołach prelekcje dla dzieci. G... »Policjanci i pracownicy GOPS - wspólnie pomagają osobom bezdomnym Policjanci i pracownic...
15 stycznia 2019 roku, policjanci i pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie przeprowadzili wspólne działania, mają... »KGHM Polska Miedź S.A. w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych KGHM Polska Miedź S.A....
Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. Czas wyjazdów, zabaw na śniegu oraz bardzo często, czas wzmożonej samodzielności naszych pocie... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 18 stycznia 2019 r. ASYSTENT ... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1964 Otwarcie szpitala górniczego

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

KGHM Polska Miedź otrzymała nagrodę dla najlepszego polskiego eksportera do Francji za rok 2017
Data dodania: 14 grudnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

KGHM Polska Miedź otrzymała nagrodę dla najlepszego polskiego eksportera do Francji za rok 2017

Odbywający się od 14 lat konkurs Prix du Meilleur Exportateur Polonais en France ma na celu wyróżnienie liderów polskiego eksportu do Francji, a także zwrócenie uwagi tamtejszych środowisk gospodarczych na wysoką jakość i konkurencyjność polskiej oferty. Tegorocznej edycji konkursu patronowali minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz oraz minister przedsiębiorczości i technologii, Jadwiga Emilewicz. Współorganizatorem wydarzenia było Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Paryżu.

10 grudnia 2018 r. w siedzibie Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Paryżu odbyła Gala Polskich Eksporterów do Francji w 2017 r., podczas której ambasador Tomasz Młynarski wręczył nagrody czterem firmom. Pierwsze miejsce zdobył KGHM Polska Miedź S.A.,jeden z największych światowych producentów miedzi i srebra rafinowanego. – Cieszę się z tej nagrody, bo to potwierdzenie właściwych działań. KGHM Polska Miedź jest od lat największym polskim eksporterem, co z rosnącą skalą naszej działalności, wpływa na poprawę bilansu handlowego Polski. Francja jest szóstym odbiorcą naszych produktów, czwartym w Europie. Na tamtejszym, wymagającym rynku jesteśmy obecni od lat, i staramy się systematycznie zwiększać obroty – mówi Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM. 

Nagrody Prix du Meilleur Exportateur Polonais en France wręczono z inicjatywy Ambasady Polskiej we Francji. Otrzymały je firmy, które osiągnęły największą wartość eksportu na francuski rynek w 2017 roku. Rok 2017 był wyjątkowo udany – KGHM z eksportu do Francji uzyskał 992 mln zł przychodów.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego wartość polskiego eksportu do Francji wyniosła w ub.r. 11,6 mld euro (58,5 mld zł), co dawało czwarte miejsce, z 5,6-proc. udziałem, po Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że KGHM Polska Miedź, zwycięzca ostatniej edycji konkursu miał największy udział w eksporcie nad Sekwanę. – Jesteśmy obecni na wszystkich największych rynkach, gdzie trwa ekspansja eksportowa. Cieszę się, że ubiegłoroczna poprawa salda wymiany z Francją o 0,65 mld euro, także jest efektem naszych działań. Do naszych kontrahentów Francji  wysyłamy: katody miedziane oraz inne wyroby z miedzi. Liczę, że poszerzeniu dalszemu poszerzaniu portfolio eksportowego uda się nam w kolejnych latach utrzymać pozycję w ścisłej czołówce tego prestiżowego rankingu – dodaje Danuta Tuchorska, Dyrektor Naczelny ds. Handlu i Logistyki KGHM Polska Miedź S.A.

Tegoroczna edycja Prix du Meilleur Exportateur Polonais en France była okazją do przedstawienia osiągnięć polskiej gospodarki oraz nowego systemu wsparcia polskich firm we Francji po powstaniu Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Paryżu.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18945.html
Ten artykuł był czytany 77 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.034 sek.Lubin 1.0