Niedziela, 24 marca 2019 r.   Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 32

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Znamy termin VI Biegu Papieskiego! Znamy termin VI Biegu ...
Po raz szósty mamy przyjemność zaprosić wszystkich miłośników biegania do udziału w Biegu Papieskim. Start VI Biegu Papieskiego od... »Oszuści okradli 89-letnią kobietę. Podawali się pracowników spółdzielni Oszuści okradli 89-let...
89- letnia mieszkanka Lubina padła ofiarą oszustów. Przestępcy podając się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej,... »Kultura Dostępna w kinie Helios – Serce nie sługa Kultura Dostępna w kin...
Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Jedn... »Łączenie Gminy z Miastem na łamach ogólnopolskich mediów Łączenie Gminy z Miast...
„Stop megalomanii” – pod takim tytułem ukazał się dziś w Dzienniku Gazecie Prawnej, artykuł dotyczący próby przyłączenia... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...04.1997 uruchomiono oficjalny serwis WWW miasta Lubina (ok. 200 stron w trzech językach)

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Chile docenia inwestycje KGHM
Data dodania: 15 grudnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Chile docenia inwestycje KGHM

Największy polski inwestor w Chile potwierdza swoją silną pozycję w Ameryce Południowej udanymi spotkaniami z przedstawicielami rządu i samorządów. Jako odpowiedzialny inwestor, współwłaściciel Sierra Gorda rozpoczyna współpracę z najlepszą uczelnią o profilu górniczym i kultywuje pamięć o wybitnym Polaku – Ignacym Domeyko.

 

KGHM Polska Miedź jest jednym z największych producentów miedzi i srebra na świecie. Od 2014 roku jest obecny w Chile. Polski gigant jest większościowym udziałowcem projektu górniczego Sierra Gorda w regionie Antofagasta. Mimo wyzwań związanych z inwestycją, ostatnie okresy pokazują, że chilijska kopalnia KGHM systematycznie zbliża się do zakładanych parametrów produkcyjnych.

Ambasador polskiego biznesu w Chile

Spółka Sierra Gorda SMC to największa zagraniczna inwestycja w powojennej Polsce, dlatego jej bieżąca działalność operacyjna oraz monitorowanie otoczenia prawno-regulacyjnego jest szczególnie istotne dla obecnego zarządu KGHM. Służy temu wizyta w Chile Marcina Chludzińskiego, prezesa zarządu KGHM Polska Miedź oraz Pawła Gruzy, wiceprezes zarządu ds. aktywów zagranicznych. Najważniejszym celem spotkań jest wzmacnianie relacji i pozytywny dialog z przedstawicielami tamtejszego rządu i administracji lokalnej. 

Zarząd KGHM spotkał się w Santiago z między innymi z Ministrem Górnictwa, Ministrem Gospodarki, Rozwoju i Turystyki oraz wiceprezesem CORFO, chilijskiej agencji rozwoju inwestycji.

Podstawą poważnego biznesu jest traktowanie partnersko lokalnych społeczności oraz władz i prowadzenie z nimi otwartego dialogu. KGHM zależy na takich relacjach i zapewniam, że możemy liczyć na wsparcie chilijskiego rządu - mówi Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź. - Minister Gospodarki p. José Ramón Valente Vias przedstawił nam swoją wizję uproszczenie procedur oraz deregulacji, które ułatwią prowadzenia biznesu w Chile. Propozycje są bardzo interesujące. Warto podkreślić, że również Ministerstwo Górnictwo docenia sposób prowadzenia przez nas biznesu. Przejawem tego jest między innymi bezproblemowe przyznanie pozwoleń środowiskowych dla projektów górniczych KGHM w Chile – dodaje prezes Chludziński.

Działająca od blisko 80 lat CORFO (La Corporación de Fomento de la Producción) jest agencją rządu Chile i odpowiada za wspieranie przedsiębiorczości, innowacyjności i konkurencyjności gospodarki Chile. CORFO odpowiada też za międzynarodową wymianę naukową i know-how.

Widzimy pole do współpracy dla polskich uczelni technicznych, które mogłyby dzielić się swoimi projektami i wiedzą. KGHM ma unikatowe doświadczenia w skutecznym adaptowaniu naukowych osiągnięć do branży górniczej i hutniczej, a także sukcesy w rozwoju technologicznych start-upów. T ogromny potencjał dla polskiej myśli technologicznej, której rozwiązania mogą wzmocnić polsko-chilijskie więzy gospodarcze. Czujemy się ambasadorami polskiego biznesu w Chile. Zależy nam, aby więcej firm z Polski prowadziło ekspansję w tym kraju – wyjaśnia prezes Marcin Chludziński.

Odpowiedzialny inwestor

KGHM umacnia swoją na świecie poszerzając kontakty na płaszczyźnie biznesowej i społecznej. Wszędzie tam, gdzie prowadzi działalność, Polska Miedź jest odpowiedzialnym inwestorem dbającym o zrównoważony rozwój i lokalną społeczność.

 11 grudnia w Chile polski inwestor podpisał deklarację o współpracy naukowo-technicznej z Uniwersytetem La Serena. KGHM zamierza wprowadzić program stypendialny dla tamtejszych studentów. Będzie to jednocześnie uhonorowanie pamięci słynnego Polaka Ignacego Domeyko. Polskiego geolog, mineralog, inżynier górnictwa, badacz Ameryki Południowej, w tym zwłaszcza Chile, miał ogromny wkład w reformę systemu edukacji w Chile oraz rozwój nauki o górnictwie. Domeyko związany był również z Universidad de La Serena.

Jesteśmy świadomi naszej roli w kształtowaniu najlepszej kadry dla górnictwa na całym świecie. Dlatego rozpoczynamy współpracę z najlepszym w Chile uniwersytetem o profilu górniczym – mówi prezes Marcin Chludziński. - Ignacy Domeyko to postać, która łączy oba kraje. Będziemy wspierać projekty, które kultywują pamięć o naszym wybitnym rodaku – podsumowuje prezes Marcin Chludziński

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18948.html
Ten artykuł był czytany 158 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.030 sek.Lubin 1.0