Wtorek, 25 czerwca 2019 r.   Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 72

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Student w pracy na wakacjach Student w pracy na wak...
Sporo studentów w czasie wakacyjnej przerwy od nauki, planuje podjęcie sezonowej pracy. Zatrudnienie może odbywać się na podstawie r&oacut... »Wywołał fałszywy alarm bombowy na Przylesiu Wywołał fałszywy alarm...
Policjanci z wydziału prewencji lubińskiej komendy zatrzymali 37-letniego mężczyznę, podejrzanego o wywołanie alarmu bombowego. Na szczęś... »Bezpieczne wakacje na wsi Bezpieczne wakacje na ...
Wkrótce rozpoczną się wakacje i wiele dzieci spędzi je właśnie na wsi – odwiedzając rodzinę, pomagając rodzicom, którzy pracu... »Miedziowi wicemistrzem 2 ligi Miedziowi wicemistrzem...
Miedziowi Lubin wicemistrzem 2 ligi. Awans uciekł im w ostatnim meczu w Białymstoku. Panowie doznali tylko jednej porażki w całym sezonie...niest... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.01.1969 Otwarcie Domu Kultury Zagłębia Miedziowego (obecnie Centrum Kultury "MUZA")

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Chile docenia inwestycje KGHM
Data dodania: 15 grudnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Chile docenia inwestycje KGHM

Największy polski inwestor w Chile potwierdza swoją silną pozycję w Ameryce Południowej udanymi spotkaniami z przedstawicielami rządu i samorządów. Jako odpowiedzialny inwestor, współwłaściciel Sierra Gorda rozpoczyna współpracę z najlepszą uczelnią o profilu górniczym i kultywuje pamięć o wybitnym Polaku – Ignacym Domeyko.

 

KGHM Polska Miedź jest jednym z największych producentów miedzi i srebra na świecie. Od 2014 roku jest obecny w Chile. Polski gigant jest większościowym udziałowcem projektu górniczego Sierra Gorda w regionie Antofagasta. Mimo wyzwań związanych z inwestycją, ostatnie okresy pokazują, że chilijska kopalnia KGHM systematycznie zbliża się do zakładanych parametrów produkcyjnych.

Ambasador polskiego biznesu w Chile

Spółka Sierra Gorda SMC to największa zagraniczna inwestycja w powojennej Polsce, dlatego jej bieżąca działalność operacyjna oraz monitorowanie otoczenia prawno-regulacyjnego jest szczególnie istotne dla obecnego zarządu KGHM. Służy temu wizyta w Chile Marcina Chludzińskiego, prezesa zarządu KGHM Polska Miedź oraz Pawła Gruzy, wiceprezes zarządu ds. aktywów zagranicznych. Najważniejszym celem spotkań jest wzmacnianie relacji i pozytywny dialog z przedstawicielami tamtejszego rządu i administracji lokalnej. 

Zarząd KGHM spotkał się w Santiago z między innymi z Ministrem Górnictwa, Ministrem Gospodarki, Rozwoju i Turystyki oraz wiceprezesem CORFO, chilijskiej agencji rozwoju inwestycji.

Podstawą poważnego biznesu jest traktowanie partnersko lokalnych społeczności oraz władz i prowadzenie z nimi otwartego dialogu. KGHM zależy na takich relacjach i zapewniam, że możemy liczyć na wsparcie chilijskiego rządu - mówi Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź. - Minister Gospodarki p. José Ramón Valente Vias przedstawił nam swoją wizję uproszczenie procedur oraz deregulacji, które ułatwią prowadzenia biznesu w Chile. Propozycje są bardzo interesujące. Warto podkreślić, że również Ministerstwo Górnictwo docenia sposób prowadzenia przez nas biznesu. Przejawem tego jest między innymi bezproblemowe przyznanie pozwoleń środowiskowych dla projektów górniczych KGHM w Chile – dodaje prezes Chludziński.

Działająca od blisko 80 lat CORFO (La Corporación de Fomento de la Producción) jest agencją rządu Chile i odpowiada za wspieranie przedsiębiorczości, innowacyjności i konkurencyjności gospodarki Chile. CORFO odpowiada też za międzynarodową wymianę naukową i know-how.

Widzimy pole do współpracy dla polskich uczelni technicznych, które mogłyby dzielić się swoimi projektami i wiedzą. KGHM ma unikatowe doświadczenia w skutecznym adaptowaniu naukowych osiągnięć do branży górniczej i hutniczej, a także sukcesy w rozwoju technologicznych start-upów. T ogromny potencjał dla polskiej myśli technologicznej, której rozwiązania mogą wzmocnić polsko-chilijskie więzy gospodarcze. Czujemy się ambasadorami polskiego biznesu w Chile. Zależy nam, aby więcej firm z Polski prowadziło ekspansję w tym kraju – wyjaśnia prezes Marcin Chludziński.

Odpowiedzialny inwestor

KGHM umacnia swoją na świecie poszerzając kontakty na płaszczyźnie biznesowej i społecznej. Wszędzie tam, gdzie prowadzi działalność, Polska Miedź jest odpowiedzialnym inwestorem dbającym o zrównoważony rozwój i lokalną społeczność.

 11 grudnia w Chile polski inwestor podpisał deklarację o współpracy naukowo-technicznej z Uniwersytetem La Serena. KGHM zamierza wprowadzić program stypendialny dla tamtejszych studentów. Będzie to jednocześnie uhonorowanie pamięci słynnego Polaka Ignacego Domeyko. Polskiego geolog, mineralog, inżynier górnictwa, badacz Ameryki Południowej, w tym zwłaszcza Chile, miał ogromny wkład w reformę systemu edukacji w Chile oraz rozwój nauki o górnictwie. Domeyko związany był również z Universidad de La Serena.

Jesteśmy świadomi naszej roli w kształtowaniu najlepszej kadry dla górnictwa na całym świecie. Dlatego rozpoczynamy współpracę z najlepszym w Chile uniwersytetem o profilu górniczym – mówi prezes Marcin Chludziński. - Ignacy Domeyko to postać, która łączy oba kraje. Będziemy wspierać projekty, które kultywują pamięć o naszym wybitnym rodaku – podsumowuje prezes Marcin Chludziński

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18948.html
Ten artykuł był czytany 173 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.031 sek.Lubin 1.0