Piątek, 18 stycznia 2019 r.   Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 112

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Policjantki odwiedziły dzieci w szkole Policjantki odwiedziły...
Lubińscy policjanci w ramach akcji prewencyjnej pn. „Bezpieczne Ferie 2019” przeprowadzają w szkołach prelekcje dla dzieci. G... »Policjanci i pracownicy GOPS - wspólnie pomagają osobom bezdomnym Policjanci i pracownic...
15 stycznia 2019 roku, policjanci i pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie przeprowadzili wspólne działania, mają... »KGHM Polska Miedź S.A. w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych KGHM Polska Miedź S.A....
Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. Czas wyjazdów, zabaw na śniegu oraz bardzo często, czas wzmożonej samodzielności naszych pocie... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 18 stycznia 2019 r. ASYSTENT ... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...6.11.1999 Oddano do użytkowania nowowybudowaną część ulicy Niepodległości

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Policjanci zatrzymali uciekinierów z ośrodka wychowawczego. Idąc ulicami miasta wybijali szyby w pojazdach i wiatach
Data dodania: 17 grudnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Policjanci zatrzymali uciekinierów z ośrodka wychowawczego. Idąc ulicami miasta wybijali szyby w pojazdach i wiatach

Niedługo cieszyli się wolnością dwaj 15-latkowie, którzy uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Herbach. Po zatrzymaniu okazało się, że ucieczka to tylko jedno z przewinień. Nieletni idąc przez miasto wybijali szyby w pojazdach i wiatach przystankowych. Kiedy próbowali dokonać kradzieży w punkcie Lotto, przerwali im lubińscy policjanci. 

Do zdarzenia doszło w piątek 14 grudnia. Około godziny 1:00 w nocy policjanci z patrolu interwencyjnego lubińskiej komendy, zauważyli młode osoby, które na widok oznakowanego radiowozu rozbiegły się i zaczęły uciekać, każda w innym kierunku.

-W tym czasie funkcjonariuszy zaczepił mieszkaniec ulicy Armii Krajowej, który oświadczył, że słyszał hałas tłuczonego szkła, a sprawcami mogą być uciekający mężczyźni. Policjanci sprawdzając parkingi samochodowe i obiekty handlowe ujawnili dwie wybite szyby w punkcie Lotto, znajdującym się na rogu tej ulicy. Do poszukiwań podejrzanych dołączył kolejny patrol. Funkcjonariusze kilka minut później zauważyli tych samych mężczyzn, którzy widząc radiowóz, zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu, uciekinierzy, którymi okazali się dwaj 15-latkowie, zostali zatrzymani. Obaj zostali przewiezieni do KPP w Lubinie - asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, okazało się, że zatrzymani nastolatkowie poszukiwani są przez jednostkę policji w Lublińcu w związku z ucieczką z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Herbach.

Z uzyskanych przez policjantów informacji wynikało także, że 15-latkowie tej samej nocy dokonali wybicia  dwóch szyb w wiatach przystankowych, zaparkowanym samochodzie osobowym, a także autobusie. Obaj przyznali, że w punkcie Lotto wybijając szybę, mieli nadzieję, że ukradną pieniądze, jednak spłoszył ich patrol interwencyjny.

Zatrzymani nieletni trafili do Policyjnej Izby Dziecka. Ich losem zajmie się teraz sąd.

za KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18956.html
Ten artykuł był czytany 127 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.040 sek.Lubin 1.0