Sobota, 23 luty 2019 r.   Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 107

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Zabezpieczyli nielegalne automaty do gier Zabezpieczyli nielegal...
Wspólne działania lubińskich policjantów i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziły do zamknięcia niel... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 22 lutego 2019 r. ŚLUSARZ-SPAW... »Uwaga! Policjanci poszukują właściciela roweru Uwaga! Policjanci posz...
Policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy prowadzą czynności związane z ustaleniem właściciela roweru, porzuconego w okolicy ... »KŁÓĆCIE SIĘ, ALE UCZCIWIE KŁÓĆCIE SIĘ, ALE UCZCI...
Kłótnia jest rzeczą naturalną, a nawet pożądaną. Wbrew pozorom, trudno jest bez niej stworzyć relację (romantyczną, przyjacielską czy zawo... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.08.1954 Zaczęła ukazywać się Gazeta Lubińska (do 1956)

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

To był wyjątkowy wieczór kolęd i pastorałek w Pieszkowie
Data dodania: 05 lutego 2019 — Kategoria: Wiadomości

To był wyjątkowy wieczór kolęd i pastorałek w Pieszkowie

” To właśnie tego wieczoru, wspominanego od wieki wieków, w ubogiej stajence, wśród bydła Bóg się narodził w człowieku”- takimi słowami, wypowiedzianymi przy zgaszonych światłach rozpoczął się wieczór kolęd i pastorałek w Pieszkowie. Chwilę potem, nadal w całkowitej ciemności, na świetlicy rozległ się głośny, przeraźliwy płacz malutkiego dziecka…

Na sali wyraźnie było słychać wielkie poruszenie. Gdy w końcu w ciemnym pomieszczeniu na scenę padło światło, goście ujrzeli Maryję tulącą małe zawiniątko. Tę wzruszającą scenę dopełnił piękny, niebanalny głos Oli Naglik z Obory, która piosenką „Mario czy ty wiesz” wycisnęła łzy niejednemu obserwatorowi. Ola jest zwyciężczynią tegorocznej „Cecyliady”, więc można sobie wyobrazić oryginalny i piękny sposób wykonania utworu. Dziękujemy Olu za tak wielką dawkę wzruszeń.

Tego dnia goszczono również na scenie rodzeństwo Ziętek z Osieka, które zaprezentowało dwie kolędy pięknie wykonane na flecie poprzecznym i akordeonie – taki duet nie jest powszechny, cieszymy się więc, że mogliśmy podziwiać go w Pieszkowie. Z pazurem i przytupem wystąpiły Osieczanki – dziołchy prawdziwie rozśpiewane, uśmiechnięte, chętnie śpiewałyby do samego rana.

Na pochwałę zasługują niewątpliwie: Julia Rębisz, Nadia Durda, Natalia Dokla i Weronika Gancarczyk które debiutowały na scenie śpiewając kolędy w wersji karaoke lub grając na gitarze (tak trzymać dziewczyny!!!), z solowymi występami pokazali się również stali bywalcy śpiewnych uroczystości Klaudia Jędrak oraz ks.Wojciech Skowron SDB.

Nie byłoby wieczoru kolęd bez Naszych Górali, skrzypeczek i „Jezusicka”. Trzeba przyznać, że panowie to potrafią przygrywać, do śpiewu porywać, ino się stoły trzęsły, hej!

W dzień kolędowania, obchodziliśmy w Polsce również Dzień Transplantacji. To bardzo ważne święto dla wszystkich „składaków”, czyli ludzi po przeszczepie. Nie było lepszego momentu, aby wspomnieć o dawcach, którzy wyrażając zgodę na pobranie narządów po śmierci, ratują życie innym ludziom. Dzięki nim, tak wiele osób może jeszcze cieszyć się dobrym zdrowiem. Nieznani, niedocenieni, niewidoczni… Dla nich, piękną „Kolędę dla nieobecnych” zaśpiewała Agnieszka Windysz.

Chyba każdy z uczestników znalazł w programie tego wieczoru coś,do czego będzie wracał myślami… Mieszkańcy Pieszkowa zapraszamy za rok.

Renata Jędrak/UG Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19148.html
Ten artykuł był czytany 171 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.031 sek.Lubin 1.0