Środa, 24 lipca 2019 r.   Imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 80

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
W co się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną na wysokie stanowisko? W co się ubrać na rozm...
Szykując się na rozmowę o pracę na wysokim stanowisku, należy pamiętać o kilku szczegółach. Dobierając części garderoby i dodatki... »Zrównoważony Raport KGHM Polska Miedź S.A. za 2018 rok już w sieci Zrównoważony Raport KG...
Spółka kontynuuje politykę otwartości i transparentności z interesariuszami. Interaktywna publikacja została przygotowana w oparciu o ... »Helios Lubin - Helios Lubin - "Wymarz...
Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane histo... »ZOO Lubin - Letni Szlak Badacza Przyrody 2019 ZOO Lubin - Letni Szla...
ZOO Lubin zaprasza do kolejnej edycji Letniego Szlaku Badacza Przyrody! To już tradycja, że na tydzień w sierpniu spotykają się najwytrwalsi bada... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Według danych statystycznych GUS w roku 2013 w Lubinie na 1000 mieszkańców pracuje 297..........

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

To był wyjątkowy wieczór kolęd i pastorałek w Pieszkowie
Data dodania: 05 lutego 2019 — Kategoria: Wiadomości

To był wyjątkowy wieczór kolęd i pastorałek w Pieszkowie

” To właśnie tego wieczoru, wspominanego od wieki wieków, w ubogiej stajence, wśród bydła Bóg się narodził w człowieku”- takimi słowami, wypowiedzianymi przy zgaszonych światłach rozpoczął się wieczór kolęd i pastorałek w Pieszkowie. Chwilę potem, nadal w całkowitej ciemności, na świetlicy rozległ się głośny, przeraźliwy płacz malutkiego dziecka…

Na sali wyraźnie było słychać wielkie poruszenie. Gdy w końcu w ciemnym pomieszczeniu na scenę padło światło, goście ujrzeli Maryję tulącą małe zawiniątko. Tę wzruszającą scenę dopełnił piękny, niebanalny głos Oli Naglik z Obory, która piosenką „Mario czy ty wiesz” wycisnęła łzy niejednemu obserwatorowi. Ola jest zwyciężczynią tegorocznej „Cecyliady”, więc można sobie wyobrazić oryginalny i piękny sposób wykonania utworu. Dziękujemy Olu za tak wielką dawkę wzruszeń.

Tego dnia goszczono również na scenie rodzeństwo Ziętek z Osieka, które zaprezentowało dwie kolędy pięknie wykonane na flecie poprzecznym i akordeonie – taki duet nie jest powszechny, cieszymy się więc, że mogliśmy podziwiać go w Pieszkowie. Z pazurem i przytupem wystąpiły Osieczanki – dziołchy prawdziwie rozśpiewane, uśmiechnięte, chętnie śpiewałyby do samego rana.

Na pochwałę zasługują niewątpliwie: Julia Rębisz, Nadia Durda, Natalia Dokla i Weronika Gancarczyk które debiutowały na scenie śpiewając kolędy w wersji karaoke lub grając na gitarze (tak trzymać dziewczyny!!!), z solowymi występami pokazali się również stali bywalcy śpiewnych uroczystości Klaudia Jędrak oraz ks.Wojciech Skowron SDB.

Nie byłoby wieczoru kolęd bez Naszych Górali, skrzypeczek i „Jezusicka”. Trzeba przyznać, że panowie to potrafią przygrywać, do śpiewu porywać, ino się stoły trzęsły, hej!

W dzień kolędowania, obchodziliśmy w Polsce również Dzień Transplantacji. To bardzo ważne święto dla wszystkich „składaków”, czyli ludzi po przeszczepie. Nie było lepszego momentu, aby wspomnieć o dawcach, którzy wyrażając zgodę na pobranie narządów po śmierci, ratują życie innym ludziom. Dzięki nim, tak wiele osób może jeszcze cieszyć się dobrym zdrowiem. Nieznani, niedocenieni, niewidoczni… Dla nich, piękną „Kolędę dla nieobecnych” zaśpiewała Agnieszka Windysz.

Chyba każdy z uczestników znalazł w programie tego wieczoru coś,do czego będzie wracał myślami… Mieszkańcy Pieszkowa zapraszamy za rok.

Renata Jędrak/UG Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19148.html
Ten artykuł był czytany 202 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0