Środa, 24 lipca 2019 r.   Imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 87

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
W co się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną na wysokie stanowisko? W co się ubrać na rozm...
Szykując się na rozmowę o pracę na wysokim stanowisku, należy pamiętać o kilku szczegółach. Dobierając części garderoby i dodatki... »Zrównoważony Raport KGHM Polska Miedź S.A. za 2018 rok już w sieci Zrównoważony Raport KG...
Spółka kontynuuje politykę otwartości i transparentności z interesariuszami. Interaktywna publikacja została przygotowana w oparciu o ... »Helios Lubin - Helios Lubin - "Wymarz...
Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane histo... »ZOO Lubin - Letni Szlak Badacza Przyrody 2019 ZOO Lubin - Letni Szla...
ZOO Lubin zaprasza do kolejnej edycji Letniego Szlaku Badacza Przyrody! To już tradycja, że na tydzień w sierpniu spotykają się najwytrwalsi bada... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...25.09.1999 Po trwającej 2 lata modernizacji oddano do użytku jeden z najnowocześniejszych obiektów kultury w Polsce - II część Centrum Kultury Muza

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Jestem chuliganem i nigdy się nie zmienię – to słowa mężczyzny, który znęcał się nad swoją żoną i dzieckiem
Data dodania: 05 lutego 2019 — Kategoria: Wiadomości

Jestem chuliganem i nigdy się nie zmienię – to słowa mężczyzny, który znęcał się nad swoją żoną i dzieckiem

Do policyjnej celi trafił 59-letni mieszkaniec Lubina, który podejrzany jest o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad rodziną - żoną i 7 - letnim synem. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, był agresywny w stosunku do swoich najbliższych. Oboje krytykował, ubliżał im, a niejednokrotnie podnosił rękę. Podczas jednej z awantur, groził pozbawieniem życia. Oprawca rodziny został zatrzymany przez lubińskich funkcjonariuszy. Sąd w Lubinie, na wniosek prokuratora, odizolował sprawcę od rodziny, stosując wobec podejrzanego areszt na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło w dniu 1 lutego br. o godzinie 14.00. Policjanci zostali wezwani do awantury domowej w jednym z bloków na osiedlu Przylesie w Lubinie. Gdy przyjechali na miejsce zastali nietrzeźwego mężczyznę, który był pobudzony i w obecności mundurowych, groził swojej rodzinie. Jak ustalili policjanci 59 - letni mieszkaniec Lubina od dłuższego czasu psychicznie I fizycznie znęca się nad swoją żoną i 7 – letnim synem. W rodzinie tej prowadzona jest już procedura Niebieskiej Karty.

Kobieta, aby przerwać trwającą od wielu miesięcy gehennę, złożyła zawiadomienie o znęcaniu się przez męża nad nią i dzieckiem.

W związku z popełnionym przestępstwem, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i doprowadzili go do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Awanturnik był nietrzeźwy, odgrażał się rodzinie, a na koniec dodał, że jest chuliganem i nigdy się nie zmieni.

Zgromadzony przez policjantów wydziału dochodzeniowo-śledczego materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 59-latkowi zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną i dzieckiem. Sąd Rejonowy w Lubinie, na wniosek prokuratora, zastosował natomiast wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Pamiętaj!
Sprawca przemocy wobec osób bliskich, gdy czuje się bezkarny, będzie dalej stosował przemoc, bez względu na składane obietnice - następnym razem może być znacznie gorzej!
Każdy może zatrzymać przemocDzięki współpracy różnych instytucji, można uzyskać pomoc dla siebie i swoich bliskich! Jest to jedyna droga do normalności w życiu Twoim i Twojej rodziny.

Jeśli przemoc jest związana z nadużywaniem alkoholu, zgłoś się do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Poradni Odwykowej lub Klubu Abstynenta. 

Nie wahaj się. Szukaj pomocy. Pamiętaj, że prawo stoi po Twojej stronie.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19150.html
Ten artykuł był czytany 205 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.032 sek.Lubin 1.0