Środa, 24 lipca 2019 r.   Imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 96

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
W co się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną na wysokie stanowisko? W co się ubrać na rozm...
Szykując się na rozmowę o pracę na wysokim stanowisku, należy pamiętać o kilku szczegółach. Dobierając części garderoby i dodatki... »Zrównoważony Raport KGHM Polska Miedź S.A. za 2018 rok już w sieci Zrównoważony Raport KG...
Spółka kontynuuje politykę otwartości i transparentności z interesariuszami. Interaktywna publikacja została przygotowana w oparciu o ... »Helios Lubin - Helios Lubin - "Wymarz...
Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane histo... »ZOO Lubin - Letni Szlak Badacza Przyrody 2019 ZOO Lubin - Letni Szla...
ZOO Lubin zaprasza do kolejnej edycji Letniego Szlaku Badacza Przyrody! To już tradycja, że na tydzień w sierpniu spotykają się najwytrwalsi bada... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...11.1999 W ramach obchodów międzynarodowego roku Seniora zorganizowano "Dni Seniora" pod hasłem: "By jesień życia była pogodna"

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Uwaga ! Wstrzymanie przebudowy sygnalizacji na Niepodległości i Kaczyńskiego
Data dodania: 06 lutego 2019 — Kategoria: Wiadomości

Uwaga ! Wstrzymanie przebudowy sygnalizacji na Niepodległości i Kaczyńskiego

Jak informuje Urząd Miejski w Lubinie ze względu na niskie temperatury, zakończenie inwestycji pn. "Przebudowa ul. Ścinawskiej od skrzyżowania z drogą krajową nr 3 (E65), alei Niepodległości, alei Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ul. Granitowej do Centrum Logistycznego Jeronimo Martins Dystrybucja w Lubinie" zostało przesunięte do czasu poprawy warunków atmosferycznych.

Do wykonania pozostały jeszcze: budowa nowych i przebudowa istniejących sygnalizacji świetlnych, budowa aktywnych przejść dla pieszych oraz grubowarstwowego oznakowania poziomego.

Aktualnie na skrzyżowaniach ulic Niepodległości z Kilińskiego i Mieszka I, Niepodległości z Armii Krajowej oraz Niepodległości ze Skłodowskiej-Curie stawiane są nowe słupy sygnalizacji świetlnej. Montowany jest ponadto zupełnie nowy program, dzięki któremu wszystkie światła będą skoordynowane, a przejazd upłynniony. Samej pracy zostało na około trzy tygodnie, jednak plany pokrzyżowała pogoda. Gdy temperatura spada poniżej zera, robotnicy nie mogą wykonywać niektórych prac, np. robót fundamentowych i instalacji elektrycznej.

Niskie temperatury uniemożliwiają:

- roboty fundamentowe przy stawianiu słupów sygnalizacji musiały zostać przerwane. Zgodnie z normą PN-EN 206:2014 "Beton

- wymagania, właściwości, produkcja i zgodność" temperatura mieszanko betonowej podczas zabudowy nie powinna być niższa niż 5oC. Zachowanie temp. mieszanki na poziomie powyżej 5oC pozwala uniknąć ryzyka zamarznięcia wody w mieszance. Niezwykle ważne jest uzyskanie przez młody beton minimalnej wytrzymałości na ściskanie, zanim ulegnie on pierwszemu zamarznięciu, co w warunkach robót liniowych przy utrzymującej się temperaturze ujemnej w okresach nocnych jest niemożliwe. Naprężenia powstające wskutek zwiększenia objętości przez zamarzającą wodę mają charakter naprężeń rozciągających, które negatywnie wpływają na strukturę betonu. Gdy ich wartość przekroczy granicę wytrzymałości matrycy cementowej, a ta jest mała z uwagi na rozpoczęte dopiero procesy wiązania, dochodzi do rozerwania powstałych wiązań, co skutkuje gwałtownym spadkiem wytrzymałości materiału i zniszczeniu fundamentu.

- układanie kabli i montaż sygnalizatorów. Zgodnie z normą N SEP-E-004 "Elektroenergetyczne i sygnalizacyjne linie kablowe. oraz wymaganiami producentów kabli, temperatura powietrza przy układaniu kabli nie powinna być niższa od zera. Żyły prądowe zabezpieczone są izolacją i powłoką zewnętrzną z polwinitu lub polietylenu sieciowego (PVC, XS) które w ujemnych temperaturach tracą swoje właściwości elastyczne i podatne są na uszkodzenia (pękanie, przebicia, złamania) co w okresie eksploatacji powoduje wnikanie wody pod izolacje, a w efekcie zwarcia i uszkodzenia kabla.

- Mamy nadzieję, że zgodnie z prognozami temperatura powietrza w najbliższych dniach pozwoli na wznowienie prac i ich szybkie zakończenie. Jeśli tak się stanie, inwestycja powinna zostać zakończona jeszcze w lutym. - informuje rzeczniczka prasowa Prezydenta Lubina, Marcelina Falkiewicz.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19154.html
Ten artykuł był czytany 274 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0