Środa, 24 lipca 2019 r.   Imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 84

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
W co się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną na wysokie stanowisko? W co się ubrać na rozm...
Szykując się na rozmowę o pracę na wysokim stanowisku, należy pamiętać o kilku szczegółach. Dobierając części garderoby i dodatki... »Zrównoważony Raport KGHM Polska Miedź S.A. za 2018 rok już w sieci Zrównoważony Raport KG...
Spółka kontynuuje politykę otwartości i transparentności z interesariuszami. Interaktywna publikacja została przygotowana w oparciu o ... »Helios Lubin - Helios Lubin - "Wymarz...
Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane histo... »ZOO Lubin - Letni Szlak Badacza Przyrody 2019 ZOO Lubin - Letni Szla...
ZOO Lubin zaprasza do kolejnej edycji Letniego Szlaku Badacza Przyrody! To już tradycja, że na tydzień w sierpniu spotykają się najwytrwalsi bada... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1992 Drużyna piłkarska Zagłębia Lubin zostaje mistrzem I ligi

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Droga S3 Polkowice – Lubin dopiero w połowie 2019 r.
Data dodania: 06 lutego 2019 — Kategoria: Wiadomości

Droga S3 Polkowice – Lubin dopiero w połowie 2019 r.

W styczniu nie pojedziemy brakującym odcinkiem S3 Polkowice - Lubin. Prace znowu się przeciągają - z harmonogramów wynika, że droga będzie gotowa w połowie 2019 r.

Wiele było obietnic związanych z oddaniem brakującego odcinka Polkowice – Lubin drogi ekspresowej S3 Nowa Sól - Legnica. Począwszy od szumnych zapowiedzi, że całą trasą pojedziemy we wrześniu 2018 r, po trzymanie kciuków za termin grudniowy. Ostatecznie jedną jezdnią S3-ki mieliśmy pojechać do końca stycznia…okazuje się jednak, że ekspresówka może być otwarta dopiero w połowie tego roku.

Realizacja drogi ekspresowej S3 na odcinku od Polkowic do Lubina rozpoczęła się na początku 2015 roku (kontrakt na projekt i budowę popisano 22 grudnia 2014 r.). Wykonawcą inwestycji na liczącym ponad 14 kilometrów odcinku trasy jest włoska firma Salini. W skład konsorcjum wchodzą: lider Salini Polska Sp. z o.o. oraz partnerzy: Salini Impregilo S.p.A., Todini Costruzioni Generali S.p.A. oraz PRI-B Export-Pribex Sp. z o.o.

Od dawna wiadomo było, że firma Salini nie zrealizuje przedsięwzięcia w określonym w kontrakcie czasie. Problemy na budowie zaczęły się jeszcze w 2017 roku, kiedy to podwykonawcy dopominali się o zaległe płatności, blokując w ramach protestu drogę. Dodatkowo słaba mobilizacja prac i błędy w organizacji i koordynacji robót doprowadziły do olbrzymich opóźnień. Wdrożone programy naprawcze nie dały niestety pożądanych efektów i terminy udostępnienia jezdni kierowcom przekładane były już kilka razy. Podobnie jest teraz, bo wiele wskazuje na to, że w styczniu nie pojedziemy jedną jezdnią S3-ki, a do końca marca nie uda się ukończyć wszystkich prac.

Przypomnijmy, przed świętami Bożego Narodzenia kierowcy dostali jedynie fragment węzła w Polkowicach. Prace bitumiczne miały być wznowione od początku 2019 roku. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, wykonawca w styczniu planował częściowo przełożyć ruch na jedną jezdnię pomiędzy węzłami Lubin Północ, a Polkowicami. Termin znowu uciekł…

Połowa 2019 roku – to prawdopodobny termin oddania odcinka S3 Polkowice – Lubin. Wynika on z przedstawionych przez wykonawcę planów i harmonogramów prac. To rok później niż termin wynikający z umowy. Za opóźnienia GDDKIA pobiera kary, jednak ile ostatecznie wyniosą dowiemy się dopiero po zakończeniu prac.

Na Dolnym Śląsku oprócz budowy odcinka Kaźmierzów - Lubin Północ powstaje jeszcze fragment z Bolkowa do Lubawki (granica z Czechami). Umowy z wykonawcami prac w formule projektuj i buduj podpisano w październiku 2018 r. Dwa odcinki na jakie podzielono trasę, sa obecnie w fazie projektowej.

foto GDDKIA: Węzeł Polkowice. 21 grudnia wykonawca udostępnił część węzła kierowcom.

conadrogach.pl

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19155.html
Ten artykuł był czytany 359 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0