Sobota, 20 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 102

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 19 kwietnia 2019 r.  SPEC... »Policyjne działania ,,Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2019” Policyjne działania ,,...
Zbliżają się Święta Wielkanocne. Na drogach powiatu lubińskiego pojawi się więcej niż zwykle policyjnych patroli dbających o bezpieczeńst... »13. edycja cyklu KULTURA DOSTĘPNA w kinach Helios! 13. edycja cyklu KULTU...
Helios rozpoczyna kolejną edycję cyklu Kultura Dostępna! Widzowie sieci poznają najlepsze, najbardziej cenione polskie filmy w ramach trzynastej ... »EMERYTURA PLUS JUŻ OD MAJA EMERYTURA PLUS JUŻ OD ...
Podczas jednej z lutowych konwencji Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało projekt tzw. „trzynastej emerytury”, która ma stanowi... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...31.08.1992 Uroczyste odsłonięcie pomnika ku czci ofiar demonstracji Solidarności w dziesiątą rocznicę tragicznych wydarzeń

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Stracili pieniądze, bo myśleli, że pomagają koleżance. Wpłacona kwota trafiła do oszusta…
Data dodania: 08 lutego 2019 — Kategoria: Wiadomości

Stracili pieniądze, bo myśleli, że pomagają koleżance. Wpłacona kwota trafiła do oszusta…

Oszuści nie śpią i wyszukują coraz to nowsze metody swojej przestępczej działalności. Przekonała się o tym jedna z mieszkanek powiatu lubińskiego, na której konto na portalu społecznościowym włamał się nieznany sprawca i za pomocą aplikacji do wysyłania wiadomości, wysyłał informacje do jej znajomych. Podał numer konta bankowego z prośbą o wpłacanie pieniędzy. Niestety kilka osób przelało pieniądze, będąc przekonanym, że pomagają koleżance. Zostali oszukani. Lubińscy policjanci apelują o ostrożność i stosowanie ograniczonego zaufania, aby nie stracić swoich pieniędzy i nie dać się oszukać.

Internet otwiera przed oszustami nowe możliwości dla ich przestępczego procederu. Próbują na każdym kroku wzbogacić się na cudzej krzywdzie. Oszuści nie zapominają o tym, że postępująca cyfryzacja to dla nich okazja do upolowania ofiary. W myśl przysłowia „przezorny zawsze ubezpieczony”, nie dawajmy oszustom wzbogacić się naszym kosztem.

Lubińscy policjanci przyjęli kilka zgłoszeń dotyczących wyłudzenia pieniędzy za pomocą Internetu. Ofiarą oszustów padła jedna z mieszkanek powiatu lubińskiego. Nieznana osoba przełamując elektroniczne zabezpieczenia, włamała się na konto portalu społecznościowego kobiety. Podszywając się pod nią, nieznany sprawca napisał i wysłał wiadomość do jej znajomych, podając numer konta bankowego z prośbą o wpłacanie pieniędzy. Oczywiście z wymyśloną historyjką, na co zbierane są pieniądze.

Kilku znajomych kobiety myśląc, że pomagają koleżance i że to właśnie od niej przyszła informacja, wpłacili pieniądze na podane w wiadomości konto. Niestety, pieniądze trafiły w ręce oszustów.

Policjanci apelują o ostrożność w każdym przypadku przekazywania jakiejkolwiek sumy pieniędzy. Jeżeli dostajemy wiadomość z prośbą o wpłacenie środków na konto bankowe, warto zadzwonić do osoby od której informacja wpłynęła i ją potwierdzić. Weryfikujmy wszystkie informacje.

Pamiętajmy, aby bezwzględnie zgłaszać wszystkie przypadki oszustw. Policjanci muszą mieć wiedzę na temat tych zdarzeń, aby łączyć je ze sobą i skutecznie ścigać ich sprawców. Niestety, często nie są one zgłaszane. Wszystko przez wstyd, że daliśmy się przez kogoś nabrać. Oszustwo: Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

źródło: KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19162.html
Ten artykuł był czytany 232 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.032 sek.Lubin 1.0