Środa, 24 lipca 2019 r.   Imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 76

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Areszt za znęcanie się nad żoną i siostrą Areszt za znęcanie się...
Dwaj mężczyźni w wieku 36 i 38 lat resztę wakacji spędzą w tymczasowym areszcie. Taką decyzję podjął sąd, wobec podejrzanych o stosowanie... »W co się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną na wysokie stanowisko? W co się ubrać na rozm...
Szykując się na rozmowę o pracę na wysokim stanowisku, należy pamiętać o kilku szczegółach. Dobierając części garderoby i dodatki... »Zrównoważony Raport KGHM Polska Miedź S.A. za 2018 rok już w sieci Zrównoważony Raport KG...
Spółka kontynuuje politykę otwartości i transparentności z interesariuszami. Interaktywna publikacja została przygotowana w oparciu o ... »Helios Lubin - Helios Lubin - "Wymarz...
Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane histo... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.09.1948 Otwarcie liceum przy ul. M. Kopernika

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Oświadczanie Prokuratury w Legnicy w związku z artykułem „Afera w KGHM – c.d”
Data dodania: 11 lutego 2019 — Kategoria: Wiadomości

Oświadczanie Prokuratury w Legnicy w związku z artykułem „Afera w KGHM – c.d”

Prokuratura Okręgowa w Legnicy wydała oświadczenie w związku z artykułami w "Gazecie Wyborczej", „Miedziana Protekcja” i  „Afera w KGHM – c.d”.

 

Tekst Oświadczenia poniżej:

W związku z publikacjami medialnymi informującymi o tym, że Prokuratura Okręgowa w Legnicy „nie jest zainteresowana” badaniem nieprawidłowości przy przeprowadzaniu przetargów w jednej ze spółek kapitałowych KGHM S.A. Prokurator Okręgowy w Legnicy uprzejmie informuje, że publikacje te nie są zgodne z rzeczywistością i stanowią dowolną interpretację udzielonej w dniu 28.01.2019r przez rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Legnicy informacji, iż takie postępowanie w chwili udzielania informacji się nie toczy, a Prokuratura w chwili zapytania dysponuje jedynie artykułem prasowym.

Jak zasadnie zauważył autor publikacji, do Prokuratury Okręgowej w Legnicy nie wpłynęło zawiadomienie o popełnionych przestępstwach, jak i inne materiały związane z nieprawidłowościami opisywanymi przez „Gazetę Wyborczą” w dniu 28 stycznia 2019r. w artykule pt. „Miedziana Protekcja”. W dniu publikacji Prokuratura nie dysponowała żadnymi dodatkowymi informacjami poza tymi, które podano w materiale prasowym. Publikacja ta została poddana analizie jeszcze w dniu 28 stycznia. W jej wyniku Prokurator zdecydował o przeprowadzeniu czynności sprawdzających w trybie art. 307 k.p.k.  w zakresie czynu z art. 296  par 1 i 3 kk i innych, mających na celu weryfikację upublicznionych informacji, w szczególności poprzez sięgnięcie do materiałów źródłowych, m.in. wyników audytu przeprowadzanego przez Spółkę. Dopiero przeprowadzenie tych czynności pozwoli na ustalenie czy w sprawie zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, co jest niezbędną przesłanką do wszczęcia śledztwa.

Wyrażam głębokie przekonanie, że mylne informacje zawarte w dniu dzisiejszym w artykule „Afera w KGHM – c.d” wynikają z nieznajomości przepisów i procedur jakimi winna kierować się Prokuratura w trakcie wykonywanych czynności, a nie ze złej woli. Zadaniem Prokuratury w każdej sprawie, także niniejszym postępowaniu, jest zgromadzenie pełnego materiał dowodowego w celu wszechstronnego wyjaśnienia sprawy bez względu na status społeczny czy majątkowy osób mogących mieć związek z potencjalnymi nieprawidłowościami. Czynności te winny być jednak przeprowadzane w określonym trybie oraz formie ze względu na konieczność przestrzegania praworządności w celu zgromadzenia rzetelnego i niepodważalnego materiału dowodowego.

Zbigniew Harasimiuk

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19169.html
Ten artykuł był czytany 141 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.037 sek.Lubin 1.0