Środa, 24 lipca 2019 r.   Imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 80

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Areszt za znęcanie się nad żoną i siostrą Areszt za znęcanie się...
Dwaj mężczyźni w wieku 36 i 38 lat resztę wakacji spędzą w tymczasowym areszcie. Taką decyzję podjął sąd, wobec podejrzanych o stosowanie... »W co się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną na wysokie stanowisko? W co się ubrać na rozm...
Szykując się na rozmowę o pracę na wysokim stanowisku, należy pamiętać o kilku szczegółach. Dobierając części garderoby i dodatki... »Zrównoważony Raport KGHM Polska Miedź S.A. za 2018 rok już w sieci Zrównoważony Raport KG...
Spółka kontynuuje politykę otwartości i transparentności z interesariuszami. Interaktywna publikacja została przygotowana w oparciu o ... »Helios Lubin - Helios Lubin - "Wymarz...
Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane histo... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Według danych statystycznych GUS w roku 2013 w Lubinie na 1000 mieszkańców pracuje 297..........

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Dom Samotnych Matek nie został zamknięty, trwa remont
Data dodania: 13 lutego 2019 — Kategoria: Wiadomości

Dom Samotnych Matek nie został zamknięty, trwa remont

Na wniosek Zarządu Głównego Stowarzyszenia MONAR, właściciela nieruchomości, rozpoczął się remont placówki przy ul. Mickiewicza w Ścinawie. Wcześniej zarząd zawiesił działalność Domu Samotnych Matek z Dziećmi, a wszystkie osoby, które korzystały z pomocy ośrodka, przeniósł do MONARU w Głogowie. Po remoncie podopieczne wraz z dziećmi wrócą do ścinawskiej placówki, którą od niedawna zarządza Piotr Tatuch.

 

– Decyzja o zawieszenia działalności Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Ścinawie wynikała z konieczności przeprowadzenia generalnego remontu. Skala prac, które musimy wykonać jest dość szeroka, a remont pochłonie znaczne środki. Dlatego trudno wskazać termin powrotu podopiecznych do ośrodka. Mogę natomiast zagwarantować, że wspólnie z Zarządem Głównym Stowarzyszenia MONAR podjęliśmy działania na wielką skalę, aby Dom Samotnych Matek z Dziećmi w Ścinawie wznowił swoją działalność jak najszybciej- deklaruje Piotr Tatuch, kierownik placówki.

Nowy szef placówki spotkał się już z burmistrzem Ścinawy Krystianem Kosztyłą, żeby porozmawiać o bieżących sprawach i problemach. Gmina zdeklarowała m.in. wsparcie w zakresie pozbycia się niepotrzebnych mebli i odpadów wielkogabarytowych, w ramach akcji, którą niebawem będzie organizować dla wszystkich mieszkańców.

– Zanim obiekt przy ulicy w Mickiewicza, którego właścicielem jest Stowarzyszenie MONAR, został tymczasowo zamknięty, do naszego urzędu docierały sygnały o innych problemach placówki, zgłaszane m.in. przez nauczycieli szkoły podstawowej oraz sąsiadów Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Ścinawie- mówi burmistrz. – Szkolni pedagodzy informowali o braku stałego nadzoru nad pensjonariuszami, w tym dziećmi, uczniami ścinawskiej podstawówki, które często pozostawały bez należytej opieki. Z kolei sąsiedzi podnosili temat bałaganu na podwórku. Cieszę się, że nastąpi nowe otwarcie tej, osobiście uważam, bardzo potrzebnej placówki. Nowy kierownik jest mocno zaangażowany, nie tylko w sam remont, ale też w poprawę organizacji ośrodka, co dobrze wróży na przyszłość- dodaje Krystian Kosztyła.

Na facebookowym profilu Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Ścinawie można śledzić, jak przebiega remont: https://www.facebook.com/DSMonar/.

źródło: Gmina Ścinawa

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19177.html
Ten artykuł był czytany 137 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0