Niedziela, 24 marca 2019 r.   Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 32

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Liga Mistrzów UEFA na wielkim ekranie Liga Mistrzów UEFA na ...
Zapraszamy na transmisje najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na świecie. UEFA Champions League po raz kolejny zagości na ekranach kina H... »VII Rejonowy Konkurs Wokalny Dzieci i Młodzieży „Śpiewowisko I” VII Rejonowy Konkurs W...
W dniu 23.03.2019 w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbył się VII Rejonowy Konkurs Wokalny Dzieci i Młodzieży "Śpiewowisko I" dla klas IV-VI ... »Znamy termin VI Biegu Papieskiego! Znamy termin VI Biegu ...
Po raz szósty mamy przyjemność zaprosić wszystkich miłośników biegania do udziału w Biegu Papieskim. Start VI Biegu Papieskiego od... »Oszuści okradli 89-letnią kobietę. Podawali się pracowników spółdzielni Oszuści okradli 89-let...
89- letnia mieszkanka Lubina padła ofiarą oszustów. Przestępcy podając się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej,... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.12.1969 Otwarcie Młodzieżowego Domu Kultury

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Dom Samotnych Matek nie został zamknięty, trwa remont
Data dodania: 13 lutego 2019 — Kategoria: Wiadomości

Dom Samotnych Matek nie został zamknięty, trwa remont

Na wniosek Zarządu Głównego Stowarzyszenia MONAR, właściciela nieruchomości, rozpoczął się remont placówki przy ul. Mickiewicza w Ścinawie. Wcześniej zarząd zawiesił działalność Domu Samotnych Matek z Dziećmi, a wszystkie osoby, które korzystały z pomocy ośrodka, przeniósł do MONARU w Głogowie. Po remoncie podopieczne wraz z dziećmi wrócą do ścinawskiej placówki, którą od niedawna zarządza Piotr Tatuch.

 

– Decyzja o zawieszenia działalności Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Ścinawie wynikała z konieczności przeprowadzenia generalnego remontu. Skala prac, które musimy wykonać jest dość szeroka, a remont pochłonie znaczne środki. Dlatego trudno wskazać termin powrotu podopiecznych do ośrodka. Mogę natomiast zagwarantować, że wspólnie z Zarządem Głównym Stowarzyszenia MONAR podjęliśmy działania na wielką skalę, aby Dom Samotnych Matek z Dziećmi w Ścinawie wznowił swoją działalność jak najszybciej- deklaruje Piotr Tatuch, kierownik placówki.

Nowy szef placówki spotkał się już z burmistrzem Ścinawy Krystianem Kosztyłą, żeby porozmawiać o bieżących sprawach i problemach. Gmina zdeklarowała m.in. wsparcie w zakresie pozbycia się niepotrzebnych mebli i odpadów wielkogabarytowych, w ramach akcji, którą niebawem będzie organizować dla wszystkich mieszkańców.

– Zanim obiekt przy ulicy w Mickiewicza, którego właścicielem jest Stowarzyszenie MONAR, został tymczasowo zamknięty, do naszego urzędu docierały sygnały o innych problemach placówki, zgłaszane m.in. przez nauczycieli szkoły podstawowej oraz sąsiadów Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Ścinawie- mówi burmistrz. – Szkolni pedagodzy informowali o braku stałego nadzoru nad pensjonariuszami, w tym dziećmi, uczniami ścinawskiej podstawówki, które często pozostawały bez należytej opieki. Z kolei sąsiedzi podnosili temat bałaganu na podwórku. Cieszę się, że nastąpi nowe otwarcie tej, osobiście uważam, bardzo potrzebnej placówki. Nowy kierownik jest mocno zaangażowany, nie tylko w sam remont, ale też w poprawę organizacji ośrodka, co dobrze wróży na przyszłość- dodaje Krystian Kosztyła.

Na facebookowym profilu Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Ścinawie można śledzić, jak przebiega remont: https://www.facebook.com/DSMonar/.

źródło: Gmina Ścinawa

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19177.html
Ten artykuł był czytany 111 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0