Sobota, 30 maja 2020 r.   Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 22

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wypadanie włosów – przyczyny powodujące ten popularny problem mogą Cię zaskoczyć. Za głównych sprawców nadmiernego wypadania włosów uważa się stres, anemię czy złą dietę, jednak badania wykazały, że jest to także częsta przypadłość osób, u których wykryto zaburzenia hormonalne.

Wiadomości z Lubina
Z Dolnego Śląska na Górny Śląsk - KGHM Z Dolnego Śląska na Gó...
Ponad 6 tys. litrów płynu dezynfekującego Nitrosept trafi do 12 kopalń na Śląsku. KGHM Polska Miedź S.A. włącza się w pomoc górni... »Chcesz zostać dolnośląskim Terytorialsem  – złóż wniosek w WKU lub wyślij deklarację! Chcesz zostać dolnoślą...
16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej odnotowuje w ostatnim czasie dużo większe zainteresowanie służbą w formacji, niż przed kryzysem. Nies... »Koronawirus w wielu krajach może posłużyć za pretekst do ograniczania praw i wolności obywatelskich. Koronawirus w wielu kr...
Na całym świecie rządy zdecydowały się na wykorzystanie technologii i innych środków nadzoru w walce z pandemią S... »Pracownicy KGHM - Ludzie z pasją. Dziś pan Zdzisław Bortnik i jego historia perfekcji Pracownicy KGHM - Ludz...
Wracamy do serii: pracownicy KGHM ludzie z pasją. Dziś pan Zdzisław Bortnik i jego historia perfekcji. Zdzisław Bortnik – specjalista od a... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...7.06.1990 Po pierwszych wolnych wyborach do samorządu Lubina prezydentem miasta zostaje Robert Raczyński a przewodniczącym rady miejskiej Paweł Niewodniczański

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Dom Samotnych Matek nie został zamknięty, trwa remont
Data dodania: 13 lutego 2019 — Kategoria: Wiadomości

Dom Samotnych Matek nie został zamknięty, trwa remont

Na wniosek Zarządu Głównego Stowarzyszenia MONAR, właściciela nieruchomości, rozpoczął się remont placówki przy ul. Mickiewicza w Ścinawie. Wcześniej zarząd zawiesił działalność Domu Samotnych Matek z Dziećmi, a wszystkie osoby, które korzystały z pomocy ośrodka, przeniósł do MONARU w Głogowie. Po remoncie podopieczne wraz z dziećmi wrócą do ścinawskiej placówki, którą od niedawna zarządza Piotr Tatuch.

 

– Decyzja o zawieszenia działalności Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Ścinawie wynikała z konieczności przeprowadzenia generalnego remontu. Skala prac, które musimy wykonać jest dość szeroka, a remont pochłonie znaczne środki. Dlatego trudno wskazać termin powrotu podopiecznych do ośrodka. Mogę natomiast zagwarantować, że wspólnie z Zarządem Głównym Stowarzyszenia MONAR podjęliśmy działania na wielką skalę, aby Dom Samotnych Matek z Dziećmi w Ścinawie wznowił swoją działalność jak najszybciej- deklaruje Piotr Tatuch, kierownik placówki.

Nowy szef placówki spotkał się już z burmistrzem Ścinawy Krystianem Kosztyłą, żeby porozmawiać o bieżących sprawach i problemach. Gmina zdeklarowała m.in. wsparcie w zakresie pozbycia się niepotrzebnych mebli i odpadów wielkogabarytowych, w ramach akcji, którą niebawem będzie organizować dla wszystkich mieszkańców.

– Zanim obiekt przy ulicy w Mickiewicza, którego właścicielem jest Stowarzyszenie MONAR, został tymczasowo zamknięty, do naszego urzędu docierały sygnały o innych problemach placówki, zgłaszane m.in. przez nauczycieli szkoły podstawowej oraz sąsiadów Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Ścinawie- mówi burmistrz. – Szkolni pedagodzy informowali o braku stałego nadzoru nad pensjonariuszami, w tym dziećmi, uczniami ścinawskiej podstawówki, które często pozostawały bez należytej opieki. Z kolei sąsiedzi podnosili temat bałaganu na podwórku. Cieszę się, że nastąpi nowe otwarcie tej, osobiście uważam, bardzo potrzebnej placówki. Nowy kierownik jest mocno zaangażowany, nie tylko w sam remont, ale też w poprawę organizacji ośrodka, co dobrze wróży na przyszłość- dodaje Krystian Kosztyła.

Na facebookowym profilu Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Ścinawie można śledzić, jak przebiega remont: https://www.facebook.com/DSMonar/.

źródło: Gmina Ścinawa

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19177.html
Ten artykuł był czytany 189 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.031 sek.Lubin 1.0