Czwartek, 19 września 2019 r.   Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 79

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
KGHM testuje drony KGHM testuje drony
Miedziowy gigant rozpoczął w jednej z kopalni próby wykorzystania drona zaprojektowanego do poruszania się pośród przeszkód.... »Weekend zniżek w Cuprum Arena Weekend zniżek w Cupru...
W dniach 19 – 21 września wraz z magazynem Avanti oraz Wysokie obcasy zapraszamy na weekend zniżek. W Magazynach pojawi ponad 220 kupon&oac... »Prezes KGHM odwiedził piłkarzy Zagłębia na treningu Prezes KGHM odwiedził ...
W tym tygodniu klub Zagłębie Lubin odwiedził Marcin Chludziński – Prezes KGHM Polska Miedź S.A., by pogratulować piłkarzom dobrej postawy w... »Zwolnieni z Teorii przyjadą na Dolny Śląsk, by namówić młodzież do działania społecznego Zwolnieni z Teorii prz...
Aż 65 ambasadorów Zwolnionych z Teorii, największej olimpiady projektów społecznych w Polsce, w ramach Ogólnopolskiej Trasy ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Lubin Górniczy (ruch pociągów pasażerskich do 31 VIII 2010 i zawieszenie z powodu źle utrzymanej przez PKP infrastruktury kolejowej, wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej do 11 XII 2010. Planowana budowa węzła przesiadkowego – połączenie komunikacji autobusowej PKS z komunikacją kolejową PKP i KD do 2012 r.)

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

IV sesja rady Gminy Lubin
Data dodania: 18 lutego 2019 — Kategoria: Wiadomości

IV sesja rady Gminy Lubin

Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego zdominowały ostatnie obrady Rady Gminy Lubin. Uchwalono pięć takich planów i jednocześnie, decyzją rady,  przystąpiono do sporządzenia kolejnego planu miejscowego.

Plan miejscowy to bardzo ważny dokument, który stanowi podstawę planowania przestrzennego w gminie, jego uchwalenie jest jednak proceduralnie dość skomplikowane i trwa miesiącami. Taki plan ustanawia przepisy obowiązujące na danym terenie, będące podstawą wydawania decyzji administracyjnych. Na ostatniej sesji uchwalono pięć  miejscowych planów dla terenów położonych w obrębie: Krzeczyna Małego, Krzeczyna Wielkiego, Obory, Księginic oraz terenów Strefy Aktywności Gospodarczej, która jest w obrębie Obory, Krzeczyna Małego i Krzeczyna Wielkiego. Jednocześnie podjęto uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w obrębie Gogołowic.

Radni wyrazili także zgodę na przystąpienie Gminy Lubin do projektu konkursowego „Modernizacja systemów grzewczych szansą na czyste powietrze”, realizowanego przez Województwo Dolnośląskie i zawarcie w związku z tym  partnerstwa gminnego. W ramach tego projektu organizowany będzie nabór na granty dotyczące modernizacji systemów grzewczych obejmujących wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła. Mieszkańcy będą mogli liczyć z tego tytułu na dofinansowanie do 85% wydatków kwalifikowanych.

Dokonano także zmian w uchwale dotyczącej wysokości diet przysługujących radnym Gminy Lubin. Zastępcy przewodniczących komisji rady, będą tak jak przewodniczący komisji otrzymywać 95% diety radnego,  a radni będący członkami jednej komisji otrzymają 85% diety radnego, zamiast dotychczasowych 60% .

Na wniosek Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej rada podwyższyła także kryterium dochodowe uprawniające do przyznania nieodpłatnej pomocy w zakresie dożywiania w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023.

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19199.html
Ten artykuł był czytany 202 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.049 sek.Lubin 1.0