Poniedzialek, 27 maja 2019 r.   Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 17

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
VII REGIONALNY KONKURS WOKALNY DZIECI I MŁODZIEŻY „ŚPIEWOWISKO II” VII REGIONALNY KONKURS...
25.05.2019r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbył się VII REGIONALNY KONKURS WOKALNY DZIECI I MŁODZIEŻY „ŚPIEWOWISKO II” ... »Żółty pył na samochodach. Skąd się bierze… Żółty pył na samochoda...
Żółty pył na samochodach? Od kliku dni kierowcy widzą co rano żółtą maź lub pył, który pokrywa karoserię ich aut. Nie jest t... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 24 maja 2019 r.  KIEROWCA... »Helios Lubin - Maraton Matrix Helios Lubin - Maraton...
31 maja kina Helios zapraszają na wyjątkową ucztę filmową. Świętuj z Nocnymi Maratonami Filmowymi 20. rocznicę pojawienia się na srebrnym ekranie... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...28.07.1993 Powstanie Telewizji Regionalnej Województwa Legnickiego w Lubinie

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

IV sesja rady Gminy Lubin
Data dodania: 18 lutego 2019 — Kategoria: Wiadomości

IV sesja rady Gminy Lubin

Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego zdominowały ostatnie obrady Rady Gminy Lubin. Uchwalono pięć takich planów i jednocześnie, decyzją rady,  przystąpiono do sporządzenia kolejnego planu miejscowego.

Plan miejscowy to bardzo ważny dokument, który stanowi podstawę planowania przestrzennego w gminie, jego uchwalenie jest jednak proceduralnie dość skomplikowane i trwa miesiącami. Taki plan ustanawia przepisy obowiązujące na danym terenie, będące podstawą wydawania decyzji administracyjnych. Na ostatniej sesji uchwalono pięć  miejscowych planów dla terenów położonych w obrębie: Krzeczyna Małego, Krzeczyna Wielkiego, Obory, Księginic oraz terenów Strefy Aktywności Gospodarczej, która jest w obrębie Obory, Krzeczyna Małego i Krzeczyna Wielkiego. Jednocześnie podjęto uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w obrębie Gogołowic.

Radni wyrazili także zgodę na przystąpienie Gminy Lubin do projektu konkursowego „Modernizacja systemów grzewczych szansą na czyste powietrze”, realizowanego przez Województwo Dolnośląskie i zawarcie w związku z tym  partnerstwa gminnego. W ramach tego projektu organizowany będzie nabór na granty dotyczące modernizacji systemów grzewczych obejmujących wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła. Mieszkańcy będą mogli liczyć z tego tytułu na dofinansowanie do 85% wydatków kwalifikowanych.

Dokonano także zmian w uchwale dotyczącej wysokości diet przysługujących radnym Gminy Lubin. Zastępcy przewodniczących komisji rady, będą tak jak przewodniczący komisji otrzymywać 95% diety radnego,  a radni będący członkami jednej komisji otrzymają 85% diety radnego, zamiast dotychczasowych 60% .

Na wniosek Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej rada podwyższyła także kryterium dochodowe uprawniające do przyznania nieodpłatnej pomocy w zakresie dożywiania w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023.

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19199.html
Ten artykuł był czytany 173 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0