Poniedzialek, 27 maja 2019 r.   Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 23

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
VII REGIONALNY KONKURS WOKALNY DZIECI I MŁODZIEŻY „ŚPIEWOWISKO II” VII REGIONALNY KONKURS...
25.05.2019r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbył się VII REGIONALNY KONKURS WOKALNY DZIECI I MŁODZIEŻY „ŚPIEWOWISKO II” ... »Żółty pył na samochodach. Skąd się bierze… Żółty pył na samochoda...
Żółty pył na samochodach? Od kliku dni kierowcy widzą co rano żółtą maź lub pył, który pokrywa karoserię ich aut. Nie jest t... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 24 maja 2019 r.  KIEROWCA... »Helios Lubin - Maraton Matrix Helios Lubin - Maraton...
31 maja kina Helios zapraszają na wyjątkową ucztę filmową. Świętuj z Nocnymi Maratonami Filmowymi 20. rocznicę pojawienia się na srebrnym ekranie... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?..."Kielich" to najwyższa w Polsce wieża wspinaczkowa, wysokości 32,5 m?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Nowy proboszcz Parafii Prawosławnej w Zimnej Wodzie
Data dodania: 19 lutego 2019 — Kategoria: Wiadomości

Nowy proboszcz Parafii Prawosławnej w Zimnej Wodzie

Po 28 latach posługi kapłańskiej ze stanowiska proboszcza Parafii Prawosławnych w Zimnej Wodzie oraz Michałowie odwołany został ksiądz Jerzy Malisz. Probostwo objął ksiądz Sławomir Kondratiuk, związany dotychczas ze wspólnotą prawosławną w Rudnej i Głogowie.

Ksiądz Jerzy Malisz probostwo w Prawosławnych Parafiach Zaśnięcia Przenajświętszej Bogarodzicy w Zimnej Wodzie oraz Świętego Michała Archanioła w Michałowie objął w 1990 roku. W roku bieżącym odwołany został ze stanowiska.

– Choć czas naszej współpracy trwał niewiele ponad cztery lata, było to dla mnie bardzo ważne doświadczenia. Prawosławna wspólnota naszej gminy stała mi się bardzo blisko, a dzięki Księdza otwartości mogłem lepiej poznać naszych współbraci w wierze oraz współuczestniczyć w ważnych dla wspólnoty wydarzeniach. Księdza zabiegana postać, doglądająca po ojcowsku wszystkiego, co ważne dla parafii i parafian zapisze się w naszych sercach na zawsze, a praca i zdrowie włożone w renowację świątyni oraz okalającego ją XIV-wiecznego cmentarza pozostaną tego materialnym świadectwem – mówił podczas nieoficjalnego pożegnania kapłana Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Nowy proboszcz Parafii Prawosławnej Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Zimnej Wodzi pełni także funkcję Dziekana Okręgu Lubińskiego, dlatego też siedziba Dekanatu Lubińskiego przeniesiona zostaje do Zimnej Wody.

Dekret dotyczący zmian personalnych podjął Biskup Jerzy, Prawosławny Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński.

(MG) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19203.html
Ten artykuł był czytany 222 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0