Czwartek, 19 września 2019 r.   Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 87

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
KGHM testuje drony KGHM testuje drony
Miedziowy gigant rozpoczął w jednej z kopalni próby wykorzystania drona zaprojektowanego do poruszania się pośród przeszkód.... »Weekend zniżek w Cuprum Arena Weekend zniżek w Cupru...
W dniach 19 – 21 września wraz z magazynem Avanti oraz Wysokie obcasy zapraszamy na weekend zniżek. W Magazynach pojawi ponad 220 kupon&oac... »Prezes KGHM odwiedził piłkarzy Zagłębia na treningu Prezes KGHM odwiedził ...
W tym tygodniu klub Zagłębie Lubin odwiedził Marcin Chludziński – Prezes KGHM Polska Miedź S.A., by pogratulować piłkarzom dobrej postawy w... »Zwolnieni z Teorii przyjadą na Dolny Śląsk, by namówić młodzież do działania społecznego Zwolnieni z Teorii prz...
Aż 65 ambasadorów Zwolnionych z Teorii, największej olimpiady projektów społecznych w Polsce, w ramach Ogólnopolskiej Trasy ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Według danych z 31 grudnia 2010 miasto miało 74 045 mieszkańców.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Nowy proboszcz Parafii Prawosławnej w Zimnej Wodzie
Data dodania: 19 lutego 2019 — Kategoria: Wiadomości

Nowy proboszcz Parafii Prawosławnej w Zimnej Wodzie

Po 28 latach posługi kapłańskiej ze stanowiska proboszcza Parafii Prawosławnych w Zimnej Wodzie oraz Michałowie odwołany został ksiądz Jerzy Malisz. Probostwo objął ksiądz Sławomir Kondratiuk, związany dotychczas ze wspólnotą prawosławną w Rudnej i Głogowie.

Ksiądz Jerzy Malisz probostwo w Prawosławnych Parafiach Zaśnięcia Przenajświętszej Bogarodzicy w Zimnej Wodzie oraz Świętego Michała Archanioła w Michałowie objął w 1990 roku. W roku bieżącym odwołany został ze stanowiska.

– Choć czas naszej współpracy trwał niewiele ponad cztery lata, było to dla mnie bardzo ważne doświadczenia. Prawosławna wspólnota naszej gminy stała mi się bardzo blisko, a dzięki Księdza otwartości mogłem lepiej poznać naszych współbraci w wierze oraz współuczestniczyć w ważnych dla wspólnoty wydarzeniach. Księdza zabiegana postać, doglądająca po ojcowsku wszystkiego, co ważne dla parafii i parafian zapisze się w naszych sercach na zawsze, a praca i zdrowie włożone w renowację świątyni oraz okalającego ją XIV-wiecznego cmentarza pozostaną tego materialnym świadectwem – mówił podczas nieoficjalnego pożegnania kapłana Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Nowy proboszcz Parafii Prawosławnej Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Zimnej Wodzi pełni także funkcję Dziekana Okręgu Lubińskiego, dlatego też siedziba Dekanatu Lubińskiego przeniesiona zostaje do Zimnej Wody.

Dekret dotyczący zmian personalnych podjął Biskup Jerzy, Prawosławny Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński.

(MG) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19203.html
Ten artykuł był czytany 251 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0