Niedziela, 18 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 58

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
„Na bank się uda” - komedia kryminalna w kinach Helios! „Na bank się uda...
Maciej Stuhr jako prokurator oraz Marian Dziędziel, Adam Ferency i Lech Dyblik jako trzej starsi panowie napadający na bank to gwiazdy nowej, prz... »Wehikuł czasu w Osieku Wehikuł czasu w Osieku...
To fantastyczna propozycja dla młodzieży oraz dzieci w wieku od 12 lat. Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaprasza w dniach 19 – 23 sierpnia 2019... »Czterech kierowców w jeden dzień straciło prawo jazdy. Zostali zatrzymani przez policjantów z grupy „Speed” Czterech kierowców w j...
Policjanci wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy, zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami czterem mężczyznom, którzy ... »Pracowałeś lub pracujesz w Niemczech lub Czechach? Dowiedz się, co ci przysługuje Pracowałeś lub pracuje...
Pracowałeś u naszych sąsiadów i zbliżasz się do wieku emerytalnego? Byłeś oddelegowany z Polski do pracy za granicą? A może sam prowadzisz... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...15.09.1999 VII edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego pn. "Logo na wesoło dla miasta Lubina"

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Absolutorium dla OSP Gorzyca
Data dodania: 07 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Absolutorium dla OSP Gorzyca

Kolejna jednostka gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej ma za sobą zebranie sprawozdawcze i jednogłośne absolutorium. Drużyna OSP Gorzyca liczy 24 członków w tym jedną kobietę, w ubiegłym roku pozyskano kolejnych 2 druhów.

W 2018 roku wyjeżdżali 9 razy do gaszenia pożarów, jeden raz mieli fałszywy alarm. Najaktywniej, bo aż 10 razy wyjeżdżał Robert Klimkowski, 9 razy wyjeżdżał Krystian Bojko, dwa razy rzadziej uczestniczyli w akcjach druhowie Grzegorz Gorczakowski i Mirosław Witkowski.

Drużyna z Gorzycy ma bardzo ambitne plany na ten rok. Planują wybudować nową remizę, oraz zająć lepsze miejsce na Gminnych Zawodach Pożarniczych, choć w ubiegłym roku zajęli wysokie trzecie miejsce.

W ubiegłym roku odznaczonokilku druhów: Roberta Klimkowskiego, Krystiana Bojko, Grzegorza Gorczakowskiego, Bartłomieja Pakułę, Mirosława Witkowskiego, Andrzeja Jaszczyszyna oraz Łukasza Gajdosza.

Strażacy z Gorzycy bardzo aktywnie współpracują z parafią i sołectwem, za co bardzo serdecznie podziękował im sołtys Gorzycy, a zarazem radny gminy Jan Olejnik.

– Dziękuję wam za to, że jesteście, że zawsze kiedy potrzebuję mogę na was liczyć zarówno w sprawach wsi ale i również dotyczących naszej gminy- mówił radny.

Za dotychczasową służbę podziękował druhom również wójt naszej gminy Tadeusz Kielan.

– Widzę, że działalność jest bogata i szeroka, i że warto było starać się o to auto dla was, bo zmobilizowało i widać to po sprawozdaniach. Widać, że jesteście potrzebni i to auto też było tutaj potrzebne. Dziękuję za to wszystko co robicie, bo doceniam to, że można na was liczyć i życzę żeby ten wasz bardzo ambitny plan budowy remizy się ziścił. Ja bardzo bym chciał, być może będzie to zrealizowane w tej kadencji ale pod jednym warunkiem, że ta gmina zostanie w całości. Jeśli jednak prezydent Raczyński ziści swój szatański plan odebrania nam 7 sołectw to niestety nie będzie nas stać na taką inwestycję. Wierzę jednak, że ten plan się nie powiedzie i nadal zostaniemy w całości i będziemy realizować nasze ambitne plany- mówił Tadeusz Kielan.

(AI) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19282.html
Ten artykuł był czytany 200 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0