Wtorek, 25 czerwca 2019 r.   Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 84

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Student w pracy na wakacjach Student w pracy na wak...
Sporo studentów w czasie wakacyjnej przerwy od nauki, planuje podjęcie sezonowej pracy. Zatrudnienie może odbywać się na podstawie r&oacut... »Wywołał fałszywy alarm bombowy na Przylesiu Wywołał fałszywy alarm...
Policjanci z wydziału prewencji lubińskiej komendy zatrzymali 37-letniego mężczyznę, podejrzanego o wywołanie alarmu bombowego. Na szczęś... »Bezpieczne wakacje na wsi Bezpieczne wakacje na ...
Wkrótce rozpoczną się wakacje i wiele dzieci spędzi je właśnie na wsi – odwiedzając rodzinę, pomagając rodzicom, którzy pracu... »Miedziowi wicemistrzem 2 ligi Miedziowi wicemistrzem...
Miedziowi Lubin wicemistrzem 2 ligi. Awans uciekł im w ostatnim meczu w Białymstoku. Panowie doznali tylko jednej porażki w całym sezonie...niest... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Miasto leży na Wysoczyźnie Lubińskiej, nad rzeką Zimnicą.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Absolutorium dla OSP Gorzyca
Data dodania: 07 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Absolutorium dla OSP Gorzyca

Kolejna jednostka gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej ma za sobą zebranie sprawozdawcze i jednogłośne absolutorium. Drużyna OSP Gorzyca liczy 24 członków w tym jedną kobietę, w ubiegłym roku pozyskano kolejnych 2 druhów.

W 2018 roku wyjeżdżali 9 razy do gaszenia pożarów, jeden raz mieli fałszywy alarm. Najaktywniej, bo aż 10 razy wyjeżdżał Robert Klimkowski, 9 razy wyjeżdżał Krystian Bojko, dwa razy rzadziej uczestniczyli w akcjach druhowie Grzegorz Gorczakowski i Mirosław Witkowski.

Drużyna z Gorzycy ma bardzo ambitne plany na ten rok. Planują wybudować nową remizę, oraz zająć lepsze miejsce na Gminnych Zawodach Pożarniczych, choć w ubiegłym roku zajęli wysokie trzecie miejsce.

W ubiegłym roku odznaczonokilku druhów: Roberta Klimkowskiego, Krystiana Bojko, Grzegorza Gorczakowskiego, Bartłomieja Pakułę, Mirosława Witkowskiego, Andrzeja Jaszczyszyna oraz Łukasza Gajdosza.

Strażacy z Gorzycy bardzo aktywnie współpracują z parafią i sołectwem, za co bardzo serdecznie podziękował im sołtys Gorzycy, a zarazem radny gminy Jan Olejnik.

– Dziękuję wam za to, że jesteście, że zawsze kiedy potrzebuję mogę na was liczyć zarówno w sprawach wsi ale i również dotyczących naszej gminy- mówił radny.

Za dotychczasową służbę podziękował druhom również wójt naszej gminy Tadeusz Kielan.

– Widzę, że działalność jest bogata i szeroka, i że warto było starać się o to auto dla was, bo zmobilizowało i widać to po sprawozdaniach. Widać, że jesteście potrzebni i to auto też było tutaj potrzebne. Dziękuję za to wszystko co robicie, bo doceniam to, że można na was liczyć i życzę żeby ten wasz bardzo ambitny plan budowy remizy się ziścił. Ja bardzo bym chciał, być może będzie to zrealizowane w tej kadencji ale pod jednym warunkiem, że ta gmina zostanie w całości. Jeśli jednak prezydent Raczyński ziści swój szatański plan odebrania nam 7 sołectw to niestety nie będzie nas stać na taką inwestycję. Wierzę jednak, że ten plan się nie powiedzie i nadal zostaniemy w całości i będziemy realizować nasze ambitne plany- mówił Tadeusz Kielan.

(AI) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19282.html
Ten artykuł był czytany 187 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.032 sek.Lubin 1.0