Niedziela, 18 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 72

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
„Na bank się uda” - komedia kryminalna w kinach Helios! „Na bank się uda...
Maciej Stuhr jako prokurator oraz Marian Dziędziel, Adam Ferency i Lech Dyblik jako trzej starsi panowie napadający na bank to gwiazdy nowej, prz... »Wehikuł czasu w Osieku Wehikuł czasu w Osieku...
To fantastyczna propozycja dla młodzieży oraz dzieci w wieku od 12 lat. Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaprasza w dniach 19 – 23 sierpnia 2019... »Czterech kierowców w jeden dzień straciło prawo jazdy. Zostali zatrzymani przez policjantów z grupy „Speed” Czterech kierowców w j...
Policjanci wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy, zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami czterem mężczyznom, którzy ... »Pracowałeś lub pracujesz w Niemczech lub Czechach? Dowiedz się, co ci przysługuje Pracowałeś lub pracuje...
Pracowałeś u naszych sąsiadów i zbliżasz się do wieku emerytalnego? Byłeś oddelegowany z Polski do pracy za granicą? A może sam prowadzisz... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.01.1969 Otwarcie Domu Kultury Zagłębia Miedziowego (obecnie Centrum Kultury "MUZA")

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Uczniowie Ośrodka w Szklarach Górnych doskonalą kompetencje kluczowe
Data dodania: 08 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Uczniowie Ośrodka w Szklarach Górnych doskonalą kompetencje kluczowe

14 uczniów z klas IV – VII Szkoły Podstawowej Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych uczestniczy od stycznia do czerwca 2019 r. w unijnym projekcie pt. Jesteśmy również kompetentni - doskonalimy swoje kompetencje kluczowe.

Celem projektu jest zwiększenie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej 14 uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim (5 dziewczynek i 9 chłopców) poprzez wzrost ich kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy.

W ramach realizacji projektu uczniowie Ośrodka będą uczestniczyć w trzech 6 – dniowych wyjazdach na zielone szkoły. Podczas wyjazdów uczniowie będą brali udział w  zajęciach:

-  rozwijających umiejętności informatyczne,

- rozwijających umiejętności matematyczne,

- rozwijających umiejętności przyrodnicze

- rozwijających umiejętności społeczne (tj. kreatywność, innowacyjność, praca zespołowa, rozwiązywanie problemów, umiejętność uczenia się).

W trakcie  wyjazdów uczniowie uczestniczyć będą  również w  lokalnych wycieczkach.

Podsumowaniem projektu będzie organizacja Festiwalu Nauki na terenie Ośrodka w Szklarach Górnych, podczas którego uczniowie wezmą udział w warsztatach kreatywno – edukacyjnych.

Wsparciem w realizacji założeń projektu będzie również zakup 11 laptopów, kamery cyfrowej oraz pięciu aparatów cyfrowych, które będą służyły uczniom podczas wyjazdów oraz będą stanowiły wyposażenie nowej, zmodernizowanej pracowni informatycznej  Ośrodka.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Beneficjentem projektu jest Powiat Lubiński. Wartość całkowita projektu  to  93 875,00 zł. Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej wynosi 79 793,75 zł.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020,  Oś Priorytetowa 10 - Edukacja, Działanie 10.2- Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, Poddziałanie 10.2.1 – Zapewnienie  równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej  i ponadgimnazjalnej.

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19285.html
Ten artykuł był czytany 220 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.030 sek.Lubin 1.0