Wtorek, 25 czerwca 2019 r.   Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 89

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Student w pracy na wakacjach Student w pracy na wak...
Sporo studentów w czasie wakacyjnej przerwy od nauki, planuje podjęcie sezonowej pracy. Zatrudnienie może odbywać się na podstawie r&oacut... »Wywołał fałszywy alarm bombowy na Przylesiu Wywołał fałszywy alarm...
Policjanci z wydziału prewencji lubińskiej komendy zatrzymali 37-letniego mężczyznę, podejrzanego o wywołanie alarmu bombowego. Na szczęś... »Bezpieczne wakacje na wsi Bezpieczne wakacje na ...
Wkrótce rozpoczną się wakacje i wiele dzieci spędzi je właśnie na wsi – odwiedzając rodzinę, pomagając rodzicom, którzy pracu... »Miedziowi wicemistrzem 2 ligi Miedziowi wicemistrzem...
Miedziowi Lubin wicemistrzem 2 ligi. Awans uciekł im w ostatnim meczu w Białymstoku. Panowie doznali tylko jednej porażki w całym sezonie...niest... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1974 Powstają przedsiębiorstwa ELPO (obecnie "LUBINEX") i PGO

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Uczniowie Ośrodka w Szklarach Górnych doskonalą kompetencje kluczowe
Data dodania: 08 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Uczniowie Ośrodka w Szklarach Górnych doskonalą kompetencje kluczowe

14 uczniów z klas IV – VII Szkoły Podstawowej Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych uczestniczy od stycznia do czerwca 2019 r. w unijnym projekcie pt. Jesteśmy również kompetentni - doskonalimy swoje kompetencje kluczowe.

Celem projektu jest zwiększenie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej 14 uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim (5 dziewczynek i 9 chłopców) poprzez wzrost ich kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy.

W ramach realizacji projektu uczniowie Ośrodka będą uczestniczyć w trzech 6 – dniowych wyjazdach na zielone szkoły. Podczas wyjazdów uczniowie będą brali udział w  zajęciach:

-  rozwijających umiejętności informatyczne,

- rozwijających umiejętności matematyczne,

- rozwijających umiejętności przyrodnicze

- rozwijających umiejętności społeczne (tj. kreatywność, innowacyjność, praca zespołowa, rozwiązywanie problemów, umiejętność uczenia się).

W trakcie  wyjazdów uczniowie uczestniczyć będą  również w  lokalnych wycieczkach.

Podsumowaniem projektu będzie organizacja Festiwalu Nauki na terenie Ośrodka w Szklarach Górnych, podczas którego uczniowie wezmą udział w warsztatach kreatywno – edukacyjnych.

Wsparciem w realizacji założeń projektu będzie również zakup 11 laptopów, kamery cyfrowej oraz pięciu aparatów cyfrowych, które będą służyły uczniom podczas wyjazdów oraz będą stanowiły wyposażenie nowej, zmodernizowanej pracowni informatycznej  Ośrodka.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Beneficjentem projektu jest Powiat Lubiński. Wartość całkowita projektu  to  93 875,00 zł. Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej wynosi 79 793,75 zł.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020,  Oś Priorytetowa 10 - Edukacja, Działanie 10.2- Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, Poddziałanie 10.2.1 – Zapewnienie  równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej  i ponadgimnazjalnej.

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19285.html
Ten artykuł był czytany 204 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.035 sek.Lubin 1.0