Środa, 27 marca 2019 r.   Imieniny: Ernesta, Lidii, Ruperta
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 20

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
„Dumbo” powraca na ekrany kin Helios! „Dumbo” po...
Sieć kin Helios zaprasza na aktorską adaptację ukochanej przez widzów ponadczasowej animacji Disneya od najbliższego piątku, 29 marca. &bd... »Sprawcy napadu na salon gier w Polkowicach oraz usiłowania zabójstwa, tymczasowo aresztowani Sprawcy napadu na salo...
13 marca 2019 roku około godz. 3.00 w nocy. Marek Ś. potrzebował pieniędzy. Dał Danielowi Sz. maczetę, którą ten miał nastraszyć pracownic... »Oszuści próbują wyłudzić pieniądze na tzw. „Blika”. Policjanci ostrzegają… Oszuści próbują wyłudz...
Lubińscy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy kolejną metodą próbują wyłudzić pieniądze od mieszkańców powi... »Zgnieć to! Zmiażdż to! Zgnieć to! Zmiażdż to!...
Czy wiesz, że 35 plastikowych butelek wystarczy by wyprodukować polarową bluzę, a jedna butelka rzucona gdzieś na pobocze drogi może rozkładać si... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1980 W kaplicy zamkowej powstaje "Galeria Zamkowa"

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Na S3 szykują się duże problemy dla kierowców
Data dodania: 09 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Na S3 szykują się duże problemy dla kierowców

Podwykonawcy włoskiej spółki drogowej Salini zapowiadają protest. Za tydzień chcą wyjechać ciężkim sprzętem na kilka odcinków dróg, w tym na S3 koło Polkowic. Chcą w ten sposób przypomnieć że nie dostali pieniędzy za roboty wykonane dla Włochów - informuje rmf24

W najbliższy piątek, czyli 15 marca poszkodowani podwykonawcy włoskiej spółki chcą - zgodnie z prawem wytoczyć na drogi swoje maszyny. Żądają uregulowania zaległych płatności i wznowienia prac, by mogli dalej zarabiać. Chcą także rozmów z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz ministrem infrastruktury.

Protest na pewno odczują kierowcy. Podwykonawcy planują utrudniać ruch na drodze S3 w okolicach Polkowic, oraz S7 na odcinku Chęciny - Jędrzejów oraz na DK1 w Częstochowie.

Ile jeszcze kierowcy poczekają na brakujący odcinek drogi ekspresowej S3 koło Polkowic na Dolnym Śląsku? Niestety, znowu pojawiły się poważne problemy z jego budową. Wykonawca prac, firma Salini, chce prawie 450 mln zł więcej za realizowane obecnie prace na kontraktach drogowych. Możliwe, ze Generalna Dyrekcja będzie szukała nowego wykonawcy prac.

Brak porozumienia pomiędzy Salini a GDDKIA może doprowadzić do rozwiązania umowy. Pojawiają się doniesienia, że włoska firma zakłada rezygnację z realizowanych w Polsce kontraktów.

Dla kierowców oznacza to, że na S3 Polkowice – Lubin możemy poczekać nawet i do 2020 roku. Bo jeśli Salini opuści plac budowy, to konieczne będzie podsumowanie wykonanych już prac, ogłoszenie nowego przetargu, wybór i dokończenie prac przez nowego wykonawcę.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19291.html
Ten artykuł był czytany 332 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0