Poniedzialek, 27 maja 2019 r.   Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 89

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
VII REGIONALNY KONKURS WOKALNY DZIECI I MŁODZIEŻY „ŚPIEWOWISKO II” VII REGIONALNY KONKURS...
25.05.2019r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbył się VII REGIONALNY KONKURS WOKALNY DZIECI I MŁODZIEŻY „ŚPIEWOWISKO II” ... »Żółty pył na samochodach. Skąd się bierze… Żółty pył na samochoda...
Żółty pył na samochodach? Od kliku dni kierowcy widzą co rano żółtą maź lub pył, który pokrywa karoserię ich aut. Nie jest t... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 24 maja 2019 r.  KIEROWCA... »Helios Lubin - Maraton Matrix Helios Lubin - Maraton...
31 maja kina Helios zapraszają na wyjątkową ucztę filmową. Świętuj z Nocnymi Maratonami Filmowymi 20. rocznicę pojawienia się na srebrnym ekranie... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...04.1997 uruchomiono oficjalny serwis WWW miasta Lubina (ok. 200 stron w trzech językach)

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Gmina wiejska mieszkańcom Lubina…
Data dodania: 12 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Gmina wiejska mieszkańcom Lubina…

Kwiaty i życzenia dla mieszkanek Lubina, okraszone wyjątkowym koncertem, a do tego pokaz niezwykłego rękodzieła – tak 8 marca w Galerii Cuprum Arena Gmina Lubin uczciła Dzień Kobiet. Kwiaty wręczali paniom m.in. wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, przewodniczący Rady Gminy Norbert Grabowski oraz radni, a najsilniejszą reprezentację stanowili  strażacy z gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Akcja zorganizowana została pod hasłem „Jesteśmy sąsiadami. Dobrymi sąsiadami!” i zdecydowanie zdominowała tego dnia popołudnie w lubińskiej galerii handlowej. Ekspozycja rękodzieła prezentowana w holu galerii przyciągnęła tłumy, a występujące na scenie zespoły działające przy Ośrodku Kultury zgromadziły naprawdę liczną publiczność.

Obecność strażaków również zrobiła swoje. Ubrani w galowe mundury obdarowywali panie tulipanami, różami i goździkami, częstowali dorodnymi jabłkami z gminnych sadów, a maluchom rozdawali balony.

– Celem naszej akcji było pokazanie, że mieszkańcy miasta i gminy są zintegrowani w sposób wyjątkowy. Udało nam się to doskonale, a opinie, które usłyszałem utwierdziły mnie w przekonaniu, nie ma żadnych przesłanek do tego, by tę integrację wzmacniać, tym bardziej w sposób siłowy – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

– Jestem mieszkanką Przylesia, w pobliżu uprawiam działkę, leżącą w granicach miasta, ale bezpośrednio sąsiadującą z Osiekiem. Bardzo się z tego cieszę, bo za każdym razem, gdy tam jadę mam wrażenie, że wyjeżdżam na wieś. Proszę mi wierzyć ta świadomość działa na mnie kojąco. Nie wiem po co ktoś, chce zmieniać coś, co tak dobrze funkcjonuje – mówiła jedna z mieszkanek Lubina.

Muzycznymi prezentami dla mieszkańców Lubina były występy zespołów: OSIECZANKI z Osieka, LEJDIS ze Składowic, SIEDLECKA NUTA z Siedlec, ROZŚPIEWANE PASTUSZKI z Gogołowic oraz TEATR TAŃCA z Raszówki.

Autorzy wyjątkowego rękodzieła prezentowanego na ekspozycji Ośrodka Kultury Gminy to: Małgorzata Ryś  i Cecylia Szwedo z Osieka, Regina i Franciszek Kijewscy oraz Janina Mucha z Chróstnika, Grażyna Balewicz ze Składowic, Katarzyna Węglińska z Goli, Gabriela Razowska z Krzeczyna Małego oraz Maria Galuba z Siedlec.

W Dniu Kobiet, zorganizowanym w Galerii Cuprum Arena uczestniczyli m.in. zastępca wójta Gminy Lubin Bartosz Chojnacki, wiceprzewodniczący Rady Gminy: Lubin Sylwia Pęczkowicz-Kuduk i Andrzej Olek, szefowa komisji oświaty i kultury Zofia Marcinkiewicz, radni Łukasz Kurowski i Elżbieta Białosiewicz, a także radny powiatu lubińskiego Wojciech Dziwiński.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19304.html
Ten artykuł był czytany 157 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0