Sobota, 21 września 2019 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 21

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
„Zwykły – Niezwykły” Przejazd rowerowy przez miasto! „Zwykły – ...
Regionalne Centrum Sportowe zaprasza w niedzielę 22 września do Rynku w Lubinie, gdzie odbędzie się "Zwykły - Niezwykły" Przejazd rowerowy&n... »KGHM. Zginął ratując polskiego żołnierza. Rodzice sierżanta Ollisa odebrali nagrodę „Honorowy Ambasador Polski” KGHM. Zginął ratując p...
Linda i Robert Ollis, których syn sierżant Michael Ollis zginął w 2013 r. ratując polskiego oficera Karola Cierpicę podczas wojny w Afgani... »Lubin. Wstrząs w rejonie Lubina Lubin. Wstrząs w rejon...
Dzisiaj o godz. 07.34 w rejonie Lubina doszło do wstrząsu górotworu. Sejsmografy zarejestrowały wstrząs o sile 3.0 stopnia w skali Richter... »Lubinianki nie dały się oszukać. Lubinianki nie dały si...
-Wczoraj do 3 mieszkanek Lubina dzwonili oszuści, którzy podając się za funkcjonariusza policji wypytywali o konto w banku jednej ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Według danych statystycznych GUS w roku 2013 w Lubinie na 1000 mieszkańców pracuje 297..........

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Gmina wiejska mieszkańcom Lubina…
Data dodania: 12 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Gmina wiejska mieszkańcom Lubina…

Kwiaty i życzenia dla mieszkanek Lubina, okraszone wyjątkowym koncertem, a do tego pokaz niezwykłego rękodzieła – tak 8 marca w Galerii Cuprum Arena Gmina Lubin uczciła Dzień Kobiet. Kwiaty wręczali paniom m.in. wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, przewodniczący Rady Gminy Norbert Grabowski oraz radni, a najsilniejszą reprezentację stanowili  strażacy z gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Akcja zorganizowana została pod hasłem „Jesteśmy sąsiadami. Dobrymi sąsiadami!” i zdecydowanie zdominowała tego dnia popołudnie w lubińskiej galerii handlowej. Ekspozycja rękodzieła prezentowana w holu galerii przyciągnęła tłumy, a występujące na scenie zespoły działające przy Ośrodku Kultury zgromadziły naprawdę liczną publiczność.

Obecność strażaków również zrobiła swoje. Ubrani w galowe mundury obdarowywali panie tulipanami, różami i goździkami, częstowali dorodnymi jabłkami z gminnych sadów, a maluchom rozdawali balony.

– Celem naszej akcji było pokazanie, że mieszkańcy miasta i gminy są zintegrowani w sposób wyjątkowy. Udało nam się to doskonale, a opinie, które usłyszałem utwierdziły mnie w przekonaniu, nie ma żadnych przesłanek do tego, by tę integrację wzmacniać, tym bardziej w sposób siłowy – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

– Jestem mieszkanką Przylesia, w pobliżu uprawiam działkę, leżącą w granicach miasta, ale bezpośrednio sąsiadującą z Osiekiem. Bardzo się z tego cieszę, bo za każdym razem, gdy tam jadę mam wrażenie, że wyjeżdżam na wieś. Proszę mi wierzyć ta świadomość działa na mnie kojąco. Nie wiem po co ktoś, chce zmieniać coś, co tak dobrze funkcjonuje – mówiła jedna z mieszkanek Lubina.

Muzycznymi prezentami dla mieszkańców Lubina były występy zespołów: OSIECZANKI z Osieka, LEJDIS ze Składowic, SIEDLECKA NUTA z Siedlec, ROZŚPIEWANE PASTUSZKI z Gogołowic oraz TEATR TAŃCA z Raszówki.

Autorzy wyjątkowego rękodzieła prezentowanego na ekspozycji Ośrodka Kultury Gminy to: Małgorzata Ryś  i Cecylia Szwedo z Osieka, Regina i Franciszek Kijewscy oraz Janina Mucha z Chróstnika, Grażyna Balewicz ze Składowic, Katarzyna Węglińska z Goli, Gabriela Razowska z Krzeczyna Małego oraz Maria Galuba z Siedlec.

W Dniu Kobiet, zorganizowanym w Galerii Cuprum Arena uczestniczyli m.in. zastępca wójta Gminy Lubin Bartosz Chojnacki, wiceprzewodniczący Rady Gminy: Lubin Sylwia Pęczkowicz-Kuduk i Andrzej Olek, szefowa komisji oświaty i kultury Zofia Marcinkiewicz, radni Łukasz Kurowski i Elżbieta Białosiewicz, a także radny powiatu lubińskiego Wojciech Dziwiński.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19304.html
Ten artykuł był czytany 177 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.026 sek.Lubin 1.0