Wtorek, 17 września 2019 r.   Imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 68

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Bezpłatne szkolenie w Starostwie Powiatowym Bezpłatne szkolenie w ...
Informujemy, iż w dniu dzisiejszym, tj, 17 września 2019 r., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubinie (s. 301) odbędzie się bezpłatne szkoleni... »Umieszczanie plakatów wyborczych w pasie drogowym Umieszczanie plakatów ...
W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi zarządzonymi na dzień 13 października 2019 r., informujemy o obowiązujących przepisach p... »Przebudowa Jana Pawła II – trzeci etap (akt.) Przebudowa Jana Pawła ...
18 września miał zostać wprowadzony trzeci etap tymczasowej organizacji ruchu w ramach przebudowy ul. Jana Pawła II. jednak w związku z awarią i ... »Jakimi roślinami obsadzić nowoczesny podjazd do domu Jakimi roślinami obsad...
Podjazd przed domem ma być nie tylko funkcjonalny, ale też pasować do całej bryły budynku. Niekorzystnie jest jeśli się za bardzo wyróżn... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...31.08.1992 Uroczyste odsłonięcie pomnika ku czci ofiar demonstracji Solidarności w dziesiątą rocznicę tragicznych wydarzeń

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Mieszkańcy Gminy Lubin zjednoczeni. Wójt składa podziękowania
Data dodania: 14 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Mieszkańcy Gminy Lubin zjednoczeni. Wójt składa podziękowania

Pomysł Prezydenta Lubina oderwania 7 sołectw od Gminy Lubin budzi sprzeciw i kontrowersje nie tylko wśród mieszkańców spornych sołectw ale także wśród mieszkańców samego Lubina.

Przypomnijmy pomysł prezydenta Lubina, polega na włączeniu w struktury miasta Lubina 7 sołectw - Chróstnik, Kłopotów, Krzeczyn Wielki, Miroszowice, Oborę, Osiek i Szklar Górne

Na terenie Gminy zostały przeprowadzone konsultacje społeczne, w których każdy mieszkaniec mógł się wypowiedzieć. W konsultacjach wzięło udział 10 490 uprawnionych.

W konsultacjach społecznych przeprowadzonych na terenie Gminy Lubin jedna osoba otrzymała tylko jeden opieczętowany druk ankiety,na którym mogła oddać tylko jeden głos. Ankieta była anonimowa.

Odpowiedź mieszkańców Gminy Lubin była jednoznaczna - 98,23% głosujących czyli 10 301 mieszkańców. Na TAK było 1,25% czyli 131 osób, wstrzymało się od głosu 0,52%, czyli 55 osób. 3 ankiety były nieważne. W sumie wydano 10 490 ankiet.

– Dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w konsultacjach, ich wyniki są bardzo budujące i dają nam ogromny zapas energii, która będzie nam potrzebna w kolejnych tygodniach, by skutecznie obronić granice Gminy Lubin – mówi Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin. – Od lat spotykam się na co dzień z mieszkańcami Gminy Lubin i tak wielki sprzeciw nie jest dla mnie zaskoczeniem, tylko potwierdzeniem naszego stanowiska, że nie ma zgody, ani żadnych merytorycznych argumentów opowiadających się za podziałem Gminy Lubin. Liczę, że radni miejscy i prezydent Lubina uszanują wynik demokratycznych konsultacji i wycofają się z tego pomysłu.

Była tez druga ankieta, która dotyczyła włączenia do Gminy Lubin trzech obszarów miasta Lubina, czyli osiedla mieszkaniowego Krzeczyn Wielki, miejskiej części Strefy Aktywności Gospodarczej i terenów wokół szybów zakładów górniczych.

Głos ZA oddało 95,76%, czyli 10 040 osób, na NIE było 1,75%, czyli 184 osób, wstrzymało się 2,49%, czyli 261 osób.W głosowaniu wzięła udział taka sama liczba mieszkańców. Ankieta była również anonimowa.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19307.html
Ten artykuł był czytany 150 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.030 sek.Lubin 1.0