Środa, 27 marca 2019 r.   Imieniny: Ernesta, Lidii, Ruperta
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 17

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
„Dumbo” powraca na ekrany kin Helios! „Dumbo” po...
Sieć kin Helios zaprasza na aktorską adaptację ukochanej przez widzów ponadczasowej animacji Disneya od najbliższego piątku, 29 marca. &bd... »Sprawcy napadu na salon gier w Polkowicach oraz usiłowania zabójstwa, tymczasowo aresztowani Sprawcy napadu na salo...
13 marca 2019 roku około godz. 3.00 w nocy. Marek Ś. potrzebował pieniędzy. Dał Danielowi Sz. maczetę, którą ten miał nastraszyć pracownic... »Oszuści próbują wyłudzić pieniądze na tzw. „Blika”. Policjanci ostrzegają… Oszuści próbują wyłudz...
Lubińscy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy kolejną metodą próbują wyłudzić pieniądze od mieszkańców powi... »Zgnieć to! Zmiażdż to! Zgnieć to! Zmiażdż to!...
Czy wiesz, że 35 plastikowych butelek wystarczy by wyprodukować polarową bluzę, a jedna butelka rzucona gdzieś na pobocze drogi może rozkładać si... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.08.1954 Zaczęła ukazywać się Gazeta Lubińska (do 1956)

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Mieszkańcy Gminy Lubin zjednoczeni. Wójt składa podziękowania
Data dodania: 14 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Mieszkańcy Gminy Lubin zjednoczeni. Wójt składa podziękowania

Pomysł Prezydenta Lubina oderwania 7 sołectw od Gminy Lubin budzi sprzeciw i kontrowersje nie tylko wśród mieszkańców spornych sołectw ale także wśród mieszkańców samego Lubina.

Przypomnijmy pomysł prezydenta Lubina, polega na włączeniu w struktury miasta Lubina 7 sołectw - Chróstnik, Kłopotów, Krzeczyn Wielki, Miroszowice, Oborę, Osiek i Szklar Górne

Na terenie Gminy zostały przeprowadzone konsultacje społeczne, w których każdy mieszkaniec mógł się wypowiedzieć. W konsultacjach wzięło udział 10 490 uprawnionych.

W konsultacjach społecznych przeprowadzonych na terenie Gminy Lubin jedna osoba otrzymała tylko jeden opieczętowany druk ankiety,na którym mogła oddać tylko jeden głos. Ankieta była anonimowa.

Odpowiedź mieszkańców Gminy Lubin była jednoznaczna - 98,23% głosujących czyli 10 301 mieszkańców. Na TAK było 1,25% czyli 131 osób, wstrzymało się od głosu 0,52%, czyli 55 osób. 3 ankiety były nieważne. W sumie wydano 10 490 ankiet.

– Dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w konsultacjach, ich wyniki są bardzo budujące i dają nam ogromny zapas energii, która będzie nam potrzebna w kolejnych tygodniach, by skutecznie obronić granice Gminy Lubin – mówi Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin. – Od lat spotykam się na co dzień z mieszkańcami Gminy Lubin i tak wielki sprzeciw nie jest dla mnie zaskoczeniem, tylko potwierdzeniem naszego stanowiska, że nie ma zgody, ani żadnych merytorycznych argumentów opowiadających się za podziałem Gminy Lubin. Liczę, że radni miejscy i prezydent Lubina uszanują wynik demokratycznych konsultacji i wycofają się z tego pomysłu.

Była tez druga ankieta, która dotyczyła włączenia do Gminy Lubin trzech obszarów miasta Lubina, czyli osiedla mieszkaniowego Krzeczyn Wielki, miejskiej części Strefy Aktywności Gospodarczej i terenów wokół szybów zakładów górniczych.

Głos ZA oddało 95,76%, czyli 10 040 osób, na NIE było 1,75%, czyli 184 osób, wstrzymało się 2,49%, czyli 261 osób.W głosowaniu wzięła udział taka sama liczba mieszkańców. Ankieta była również anonimowa.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19307.html
Ten artykuł był czytany 118 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0