Niedziela, 26 maja 2019 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 90

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
VII REGIONALNY KONKURS WOKALNY DZIECI I MŁODZIEŻY „ŚPIEWOWISKO II” VII REGIONALNY KONKURS...
25.05.2019r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbył się VII REGIONALNY KONKURS WOKALNY DZIECI I MŁODZIEŻY „ŚPIEWOWISKO II” ... »Żółty pył na samochodach. Skąd się bierze… Żółty pył na samochoda...
Żółty pył na samochodach? Od kliku dni kierowcy widzą co rano żółtą maź lub pył, który pokrywa karoserię ich aut. Nie jest t... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 24 maja 2019 r.  KIEROWCA... »Helios Lubin - Maraton Matrix Helios Lubin - Maraton...
31 maja kina Helios zapraszają na wyjątkową ucztę filmową. Świętuj z Nocnymi Maratonami Filmowymi 20. rocznicę pojawienia się na srebrnym ekranie... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...18.06.2002r. Nagrodę Miasta Lubina otrzymała Barbara Danek (opiekunka dziecięcego zespołu „GWARKOWIE”) - czek na kwotę 12 000 zł

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Lubin. Radni „bliscy mieszkańcom” dzielą….
Data dodania: 14 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Lubin. Radni „bliscy mieszkańcom” dzielą….

Wczoraj odbyła się sesja Rady Miejskiej Lubina, zwołana na wniosek radnych Klubu PiS, gdzie w porządku posiedzenia był jeden projekt uchwały w sprawie 99% bonifikaty przy przekształceniu użytkowania wieczystego gruntów we własność także dla spółdzielni mieszkaniowych. Celem grupy radnych było, aby wszyscy mieszkańcy Lubina zostali objęci bonifikatą. Głosami radnych Lubin 2006 nie przyjęto uchwały.

 

Niekorzystna dla wielu mieszkańców miasta bonifikata'99 dyskryminuje mieszkańców, którzy mają mieszkania lokatorskie spółdzielcze i własnościowe spółdzielcze bez wyodrębnionej własności.

 

"Wczorajsze posiedzenie Rady Miejskiej nie zmieniło niekorzystnego prawa miejscowego dla wielu lubinian. To ewenement na cały kraj."

- Przypomnę -za sprawą radnych miejskich z klubu „Lubin 2006”, 99% bonifikata na przekształcenie gruntu wieczystego użytkowania zabudowanego na cele mieszkaniowe w prawo własności podzieliła mieszkańców Lubina, gdyż nie są tym przywilejem objęte spółdzielnie mieszkaniowe a dokładniej – mieszkańcy, którzy mają mieszkania lokatorskie spółdzielcze i własnościowe spółdzielcze bez wyodrębnionej własności. Takiej kategorii mieszkań np. w SML-W im. dr J. Wyżykowskiego jest 43%. Może ktoś z Was wytłumaczy wszystkim zainteresowanym, komu zależało i dalej zależy na różnicowaniu mieszkańców naszego miasta? Może za tym kryją się jakieś interesy związane z wyodrębnianiem poszczególnych bloków mieszkalnych we wspólnoty? Obiecuję, że będę wspólnie z radnymi z klubu PiS szukał pozytywnego rozwiązania problemu - informuje na Facebook Franciszek Wojtyczka, radny miejski.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19310.html
Ten artykuł był czytany 120 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.029 sek.Lubin 1.0