Wtorek, 23 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 92

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Mini Maraton Avengers w kinach Helios! Mini Maraton Avengers ...
W piątek, 26 kwietnia, specjalnie z myślą o fanach superbohaterów, w kinach Helios zaprezentowany zostanie Mini Maraton Avengers. Na widz&... »Wielkanoc – początek nowego cyklu życia Wielkanoc – pocz...
Wielkanoc to dla chrześcijan święto najważniejsze – celebrowanie zwycięstwa nad śmiercią i radość z obietnicy życia wiecznego.   To ... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 19 kwietnia 2019 r.  SPEC... »Po czterech miesiącach walki o zachowanie granic, widać światełko w tunelu – wywiad z wójtem Tadeuszem Kielanem Po czterech miesiącach...
W najnowszych wydaniu Wiadomości Gminnych Gminy Lubin ukazał się wywiad z Gminy Lubin Tadeuszem Kielanem. Głównym tematem rozmowy jest wal... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...28.07.1993 Powstanie Telewizji Regionalnej Województwa Legnickiego w Lubinie

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Pracownicy KGHM testują samochód elektryczny
Data dodania: 18 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Pracownicy KGHM testują samochód elektryczny

KGHM testuje samochód elektryczny. – Odkąd pojawił się w naszej flocie samochodowej, stała po niego kolejka. Koledzy go uwielbiają, bo jest zwinny, szybki i cichy. Każdy chce nim jechać – śmieje się Grzegorz Baniecki, który koordynuje przydziałem samochodów i sam często z tego auta korzysta.

Samochód elektryczny na początku roku trafił do oddziału COPI w Lubinie. Firma nie przypisuje samochodów służbowych do konkretnych pracowników. Osoba, która musi pojechać służbowo np. do innego oddziału, wpisuje się do systemu i zgłasza po kluczyki. Systemem przydzielania aut w tym z oddziale KGHM koordynuje Grzegorz Baniecki. Informatycy z oddziału COPI pokonują „elektrykiem” niewielkie dystanse od 30 do 100km. Generalnie jeżdżą nim w mieście, ale coraz częściej zdarzają się wyjazdy do innych miast i dzienne przebiegi są coraz dłuższe.

– Nasz „elektryk” świetnie się spisuje. Jest bardzo komfortowy. Każdy, kto kiedykolwiek poruszał się samochodem z automatyczną skrzynią biegów, po prostu wsiada i jedzie. Ktoś, kto korzystał tylko z pojazdów ze skrzynią manualną, potrzebuje krótkiej instrukcji – wyjaśnia pan Grzegorz. –Dla mnie największym zaskoczeniem było to, jak dobre przyspieszenie ma ten samochód. Prowadzi się go naprawdę doskonale. I jest bardzo cichy – opowiada.

Testowany w oddziale KGHM Nissan Leaf ma zasięg lekko ponad 200 km. Dynamiczna jazda znacznie skraca dystans, który tym samochodem można pokonać bez ładowania. Dlatego pracownicy jeżdżą nim spokojniej i bezpieczniej, wykorzystują też opcję doładowywania baterii podczas jazdy z góry i hamowania. – Ładowarkę dużej mocy, ogólnodostępną, mamy obok naszego oddziału w Lubinie. Ładowałem już nasz samochód –mówi pan Grzegorz. –Pełne szybkie ładowanie kompletnie rozładowanej baterii trwa 1,5 godziny. Tyle, że producent nie zaleca, by stosować go zbyt często. Lepsze dla baterii jest wolniejsze ładowanie. Podłączam wtedy samochód na 8 godzin. On się ładuje, a ja wracam do swojej pracy. Po pełnym cyklu ładowania ładowarka wyłącza się samoczynnie – wyjaśnia.

Zanim samochód elektryczny trafił do floty służbowych samochodów KGHM, przeprowadzono wnikliwą analizę biznesową. – Analizowaliśmy koszty eksploatacji i koszty zużywanej energii przez pojazdy spalinowe i elektryczne. Znaleźliśmy grupę pojazdów, których wymiana na „elektryki” jest już opłacalna – dowodzi Ryszard Biernacki, dyrektor naczelny ds. inżynierii produkcji KGHM, który również czasami w swojej pracy jeździ „elektrykiem” – Korzystanie z samochodów elektrycznych umacnia wizerunek KGHM jako firmy, która praktycznie wykorzystuje analizy biznesowe, oraz przykłada dużą troskę do ochrony środowiska i ograniczania emisji gazów cieplarnianych do atmosfery – dodaje.
SuperBiz.SE.pl

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19322.html
Ten artykuł był czytany 101 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0