Środa, 18 września 2019 r.   Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 67

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Repertuar kina Repertuar kina "Muza" ...
REPERTUAR KINA „MUZA” w LUBINIE – www.ckmuza.eu   20.09 Piątek 14:30, 16:15, 18:00 > Angry Birds 2 Film - premiera &... »Wyważył drzwi, wtargnął do mieszkania i groził kobiecie pozbawieniem życia. Wyważył drzwi, wtargną...
Trzy najbliższe miesiące w areszcie spędzi 41-letni mieszkaniec Lubina, który został zatrzymany przez lubińskich policjantó... »Filmowe emocje w kinach Helios! Filmowe emocje w kinac...
Jak co tydzień Helios przygotował rozrywkę na najwyższym poziomie, serwując najnowsze hity kinematografii. W tym tygodniu sieć zaprasza na pokazy... »Młody labrador pilnie poszukiwany! Młody labrador pilnie ...
W nocy z 14 na 15 września 2019 r. z posesji w Karczowiskach uciekła młoda, zaledwie siedmiomiesięczna suczka. Reaguje na imię Abi.   Maść... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2.05.1945 Przejęcie miasta przez administrację polską, czynna była komenda milicji a od 15.05.1945 w ratuszu zaczął funkcjonować Zarząd Miejski

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Wkrótce otwarcie niecodziennej konstrukcji w Ścinawie
Data dodania: 20 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Wkrótce otwarcie niecodziennej konstrukcji w Ścinawie

Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane Sp. z o.o. z Wrocławia zakończyło prace budowlane przy parkingu-statku w bezpośrednim sąsiedztwie ścinawskiego portu. Dodatkowo wykonawca przebudował fragment ulicy Wołowskiej (na odcinku równoległym do parkingu) oraz skrzyżowanie ulic Wołowskiej z Rybną. Powstały również nowe publiczne toalety oraz inna infrastruktura towarzysząca. Uroczyste otwarcie samego parkingu zaplanowano na początek kwietnia, wówczas uruchomiony zostanie również projekt pn. „Ścinawski Rower Miejski”, o którym poinformujemy w najbliższych dniach.

Przypomnijmy, że w sąsiedztwie portu oraz drogi krajowej, w pobliżu mostu na Odrze powstał parking w kształcie statku z wyznaczonymi miejscami parkingowymi w ilości 122 miejsc (w tym 4 miejsca dla osób niepełnosprawnych), pasem postojowym na dodatkowe 9 miejsc, stacją wypożyczania rowerów, przystankiem komunikacji zbiorowej, a także toaletami publicznymi i natryskiem zlokalizowanymi w dziobie całej konstrukcji- dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Całkowicie wyremontowana została również sąsiadująca z obiektem gminna droga, tj. fragment ulicy Wołowskiej. Ponadto, w ramach zadania, zrealizowano nasadzenia zieleni, postawiono elektroniczny punkt, zamontowano energooszczędne oświetlenie. Wkrótce na dziobie parkingu-statku posadowiony zostanie wyremontowany czołg, który wcześniej stał w ścinawskim rynku. Docelowo cały obiekt i teren wokół będzie monitorowany i ochraniany przez specjalistyczną firmę.

Ścinawski parking w kształcie statku, to niecodzienna konstrukcja, budowla jest przedmiotem artykułów w branżowych czasopismach, niedawno o nietypowości tego projektu pisano na łamach serwisu buildercorp.pl.

Przedsięwzięcie jest możliwe dzięki pozyskaniu przez gminę Ścinawa, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, dotacji ze środków Unii Europejskiej. Na ten konkretny projekt ścinawski samorząd otrzymał blisko 6,5 mln zł. Całkowity koszt realizacji zadania zamkną się kwotą 9.640.958,70 zł.

Inwestycja była realizowana w dwóch okresach budżetowych (2018, 2019), obecnie gmina Ścinawa stara się, by jej zaangażowanie w realizację projektu było niższe o 1,1 mln zł. W tym celu złożono już wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dotacje we wskazanej wysokości, aktualnie jest on na etapie oceny.

Wartym podkreślenia jest fakt, że ścinawski samorząd z inwestycji odzyskuje także wcześniej poniesiony podatek VAT. Chodzi o kwotę blisko 1,8 mln zł. Odzyskanie tak dużej sumy jest możliwe dzięki planowanej do prowadzenia na wybudowanym obiekcie, tzw. sprzedaży opodatkowanej, albowiem za parkowanie, czy korzystanie z toalety będzie trzeba zapłacić.

– Tak duża inwestycja, z relatywnie małym wkładem gminy, możliwa była do zrealizowania, dzięki pracownikom magistratu, którzy mają duże doświadczenie i są bardzo skuteczni w pozyskiwaniu zewnętrznych środków oraz realizowaniu unijnych projektów. Możliwe, że faktyczne koszty będą jeszcze dużo niższe i tak naprawdę symboliczne, w tym celu złożyliśmy odpowiednie wnioski i czekamy na ich pozytywne rozpatrzenie- puentuje burmistrz Krystian Kosztyła.

Projekt pn. „Wdrażanie strategii niskoemisyjnej poprzez ograniczenie ruchu zmotoryzowanych w centrum miasta Ścinawy” dofinansowany jest ze środków EFRR w ramach RPO WD 2014-2020.

źródło: Gmina Ścinawa

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19328.html
Ten artykuł był czytany 105 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.030 sek.Lubin 1.0