Poniedzialek, 01 czerwca 2020 r.   Imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 21

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wypadanie włosów – przyczyny powodujące ten popularny problem mogą Cię zaskoczyć. Za głównych sprawców nadmiernego wypadania włosów uważa się stres, anemię czy złą dietę, jednak badania wykazały, że jest to także częsta przypadłość osób, u których wykryto zaburzenia hormonalne.

Wiadomości z Lubina
Mało brakowało, a 84–latka straciłaby swoje oszczędności Mało brakowało, a 84&#...
84 – letnia mieszkanka Lubina po telefonie od „fałszywego policjanta”, zgodnie z zaleceniami oszusta, udała się do swoj... »Dwóch kierujących „z zakazem” zatrzymali policjanci Dwóch kierujących R...
Policjanci z lubińskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali swoimi samochodami, pomimo tego, ze posiadali s... »Przyznano nagrody i wyróżnienia sportowe za 2019 rok Przyznano nagrody i wy...
Za szczególne osiągnięcia w ubiegłym roku nagrodzono 20 osób. Trzynaście z nich otrzymało nagrody pieniężne, siedem osób wyr... »Sześć zatrzymanych praw jazdy, za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym Sześć zatrzymanych pra...
Funkcjonariusze ruchu drogowego, w tym należący do grupy SPEED, tylko w ciągu kilku godzin zatrzymali prawa jazdy 6 osobom, za przekrocze... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Miasto posiada rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych łączących poszczególne osiedla i będących częścią turystycznych szlaków rowerowych powiatu lubińskiego

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Wkrótce otwarcie niecodziennej konstrukcji w Ścinawie
Data dodania: 20 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Wkrótce otwarcie niecodziennej konstrukcji w Ścinawie

Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane Sp. z o.o. z Wrocławia zakończyło prace budowlane przy parkingu-statku w bezpośrednim sąsiedztwie ścinawskiego portu. Dodatkowo wykonawca przebudował fragment ulicy Wołowskiej (na odcinku równoległym do parkingu) oraz skrzyżowanie ulic Wołowskiej z Rybną. Powstały również nowe publiczne toalety oraz inna infrastruktura towarzysząca. Uroczyste otwarcie samego parkingu zaplanowano na początek kwietnia, wówczas uruchomiony zostanie również projekt pn. „Ścinawski Rower Miejski”, o którym poinformujemy w najbliższych dniach.

Przypomnijmy, że w sąsiedztwie portu oraz drogi krajowej, w pobliżu mostu na Odrze powstał parking w kształcie statku z wyznaczonymi miejscami parkingowymi w ilości 122 miejsc (w tym 4 miejsca dla osób niepełnosprawnych), pasem postojowym na dodatkowe 9 miejsc, stacją wypożyczania rowerów, przystankiem komunikacji zbiorowej, a także toaletami publicznymi i natryskiem zlokalizowanymi w dziobie całej konstrukcji- dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Całkowicie wyremontowana została również sąsiadująca z obiektem gminna droga, tj. fragment ulicy Wołowskiej. Ponadto, w ramach zadania, zrealizowano nasadzenia zieleni, postawiono elektroniczny punkt, zamontowano energooszczędne oświetlenie. Wkrótce na dziobie parkingu-statku posadowiony zostanie wyremontowany czołg, który wcześniej stał w ścinawskim rynku. Docelowo cały obiekt i teren wokół będzie monitorowany i ochraniany przez specjalistyczną firmę.

Ścinawski parking w kształcie statku, to niecodzienna konstrukcja, budowla jest przedmiotem artykułów w branżowych czasopismach, niedawno o nietypowości tego projektu pisano na łamach serwisu buildercorp.pl.

Przedsięwzięcie jest możliwe dzięki pozyskaniu przez gminę Ścinawa, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, dotacji ze środków Unii Europejskiej. Na ten konkretny projekt ścinawski samorząd otrzymał blisko 6,5 mln zł. Całkowity koszt realizacji zadania zamkną się kwotą 9.640.958,70 zł.

Inwestycja była realizowana w dwóch okresach budżetowych (2018, 2019), obecnie gmina Ścinawa stara się, by jej zaangażowanie w realizację projektu było niższe o 1,1 mln zł. W tym celu złożono już wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dotacje we wskazanej wysokości, aktualnie jest on na etapie oceny.

Wartym podkreślenia jest fakt, że ścinawski samorząd z inwestycji odzyskuje także wcześniej poniesiony podatek VAT. Chodzi o kwotę blisko 1,8 mln zł. Odzyskanie tak dużej sumy jest możliwe dzięki planowanej do prowadzenia na wybudowanym obiekcie, tzw. sprzedaży opodatkowanej, albowiem za parkowanie, czy korzystanie z toalety będzie trzeba zapłacić.

– Tak duża inwestycja, z relatywnie małym wkładem gminy, możliwa była do zrealizowania, dzięki pracownikom magistratu, którzy mają duże doświadczenie i są bardzo skuteczni w pozyskiwaniu zewnętrznych środków oraz realizowaniu unijnych projektów. Możliwe, że faktyczne koszty będą jeszcze dużo niższe i tak naprawdę symboliczne, w tym celu złożyliśmy odpowiednie wnioski i czekamy na ich pozytywne rozpatrzenie- puentuje burmistrz Krystian Kosztyła.

Projekt pn. „Wdrażanie strategii niskoemisyjnej poprzez ograniczenie ruchu zmotoryzowanych w centrum miasta Ścinawy” dofinansowany jest ze środków EFRR w ramach RPO WD 2014-2020.

źródło: Gmina Ścinawa

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19328.html
Ten artykuł był czytany 176 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.033 sek.Lubin 1.0