Niedziela, 21 lipca 2019 r.   Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 82

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Lubińscy policjanci wyróżnieni podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji Lubińscy policjanci wy...
Święto Policji, to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjan... »„Król Lew” i konkurs z Disneyland® Paris w kinie Helios! „Król Lew”...
Historia Króla Lwa to jedna z najpiękniejszych opowieści w dziejach kina. 19 lipca, po 25 latach od premiery kultowej animacji, Jon Favrea... »Szukasz pracy – wyróżnij się z tłumu! Szukasz pracy – ...
Zdobycie nowej pracy nie musi być trudne. Rynek pracy daje dzisiaj ogromne możliwości zarówno osobom z doświadczeniem zawodowym, jak i... »KGHM wspiera Dymarki Kaczawskie KGHM wspiera Dymarki K...
KGHM od lat kultywuje tradycję i historię polskiego hutnictwa. Spółka jest jednym ze sponsorów XX jubileuszowych Dymarek Kaczawskic... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...w Lubinie funkcjonuje lotnisko z Portem Lotniczym Lubin, z którego dzięki odprawie celnej są możliwe odloty do sąsiednich krajów?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Nie będzie rozbioru Gminy Lubin?
Data dodania: 25 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Nie będzie rozbioru Gminy Lubin?

- Przywiozłem z Warszawy bardzo dobre wieści dla mieszkańców gminy Lubin, którzy obawiają się odłączenia siedmiu miejscowości i przyłączenia ich do miasta - mówi poseł PiS Krzysztof Kubów.

- Podczas mojej rozmowy z przedstawicielami Rządu, Pan Premier zapewnił, że nie dojdzie do rozbioru gminy Lubin. - mówi poseł - Jako pierwsi dowiedzieli się o tym mieszkańcy Obory i Szklar Górnych, z którymi spotkaliśmy się dzisiaj wraz z panem wójtem, Tadeuszem Kielanem oraz radnym sejmiku, Pawłem Kurą i radnym powiatu lubińskiego, Adrianem Wołkowskim. - dodaje Kubów.

Parlamentarzysta przypomniał, że w umowie koalicyjnej PiS z Bezpartyjnymi Samorządowcami w sejmiku dolnośląskim, nie ma słowa o zmianach administracyjnych polegających na oderwaniu od gminy Lubin siedmiu sołectw.

W konsultacjach społecznych przeprowadzonych w Gminie wiejskiej Lubin ponad 98 procent mieszkańców - powiedziała "nie" przyłączeniu do miasta.

W prowadzonej przez miasto ankiecie internetowej, na którą Gmina Lubin złożyła zawiadomienie do Prokuratury, większość głosujących opowiedziała się za przyłączeniem siedmiu sołectw.

W najbliższy wtorek, 26 marca, w porządku obrad Rady miejskiej Lubina znalazł się projekt uchwały w którym "opiniuje się pozytywnie zmianę granic, polegającą na włączeniu w terytorium Gminy Miejskiej Lubin, części terytorium Gminy Lubin. tj, obszaru sołectw - Chróstnik, Krzeczyn Wielki, Miroszowice, Obora, osiek, Szklary Górne, Kłopotów (...)

26 marca miejscy radni będą więc decydować, czy wystąpić z wnioskiem do wojewody o zmianę granic administracyjnych gmin, czy nie. 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19345.html
Ten artykuł był czytany 109 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.026 sek.Lubin 1.0