Wtorek, 23 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 66

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Mini Maraton Avengers w kinach Helios! Mini Maraton Avengers ...
W piątek, 26 kwietnia, specjalnie z myślą o fanach superbohaterów, w kinach Helios zaprezentowany zostanie Mini Maraton Avengers. Na widz&... »Wielkanoc – początek nowego cyklu życia Wielkanoc – pocz...
Wielkanoc to dla chrześcijan święto najważniejsze – celebrowanie zwycięstwa nad śmiercią i radość z obietnicy życia wiecznego.   To ... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 19 kwietnia 2019 r.  SPEC... »Po czterech miesiącach walki o zachowanie granic, widać światełko w tunelu – wywiad z wójtem Tadeuszem Kielanem Po czterech miesiącach...
W najnowszych wydaniu Wiadomości Gminnych Gminy Lubin ukazał się wywiad z Gminy Lubin Tadeuszem Kielanem. Głównym tematem rozmowy jest wal... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...15.09.1999 VII edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego pn. "Logo na wesoło dla miasta Lubina"

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Nie będzie rozbioru Gminy Lubin?
Data dodania: 25 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Nie będzie rozbioru Gminy Lubin?

- Przywiozłem z Warszawy bardzo dobre wieści dla mieszkańców gminy Lubin, którzy obawiają się odłączenia siedmiu miejscowości i przyłączenia ich do miasta - mówi poseł PiS Krzysztof Kubów.

- Podczas mojej rozmowy z przedstawicielami Rządu, Pan Premier zapewnił, że nie dojdzie do rozbioru gminy Lubin. - mówi poseł - Jako pierwsi dowiedzieli się o tym mieszkańcy Obory i Szklar Górnych, z którymi spotkaliśmy się dzisiaj wraz z panem wójtem, Tadeuszem Kielanem oraz radnym sejmiku, Pawłem Kurą i radnym powiatu lubińskiego, Adrianem Wołkowskim. - dodaje Kubów.

Parlamentarzysta przypomniał, że w umowie koalicyjnej PiS z Bezpartyjnymi Samorządowcami w sejmiku dolnośląskim, nie ma słowa o zmianach administracyjnych polegających na oderwaniu od gminy Lubin siedmiu sołectw.

W konsultacjach społecznych przeprowadzonych w Gminie wiejskiej Lubin ponad 98 procent mieszkańców - powiedziała "nie" przyłączeniu do miasta.

W prowadzonej przez miasto ankiecie internetowej, na którą Gmina Lubin złożyła zawiadomienie do Prokuratury, większość głosujących opowiedziała się za przyłączeniem siedmiu sołectw.

W najbliższy wtorek, 26 marca, w porządku obrad Rady miejskiej Lubina znalazł się projekt uchwały w którym "opiniuje się pozytywnie zmianę granic, polegającą na włączeniu w terytorium Gminy Miejskiej Lubin, części terytorium Gminy Lubin. tj, obszaru sołectw - Chróstnik, Krzeczyn Wielki, Miroszowice, Obora, osiek, Szklary Górne, Kłopotów (...)

26 marca miejscy radni będą więc decydować, czy wystąpić z wnioskiem do wojewody o zmianę granic administracyjnych gmin, czy nie. 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19345.html
Ten artykuł był czytany 94 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0