Niedziela, 21 lipca 2019 r.   Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 93

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Lubińscy policjanci wyróżnieni podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji Lubińscy policjanci wy...
Święto Policji, to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjan... »„Król Lew” i konkurs z Disneyland® Paris w kinie Helios! „Król Lew”...
Historia Króla Lwa to jedna z najpiękniejszych opowieści w dziejach kina. 19 lipca, po 25 latach od premiery kultowej animacji, Jon Favrea... »Szukasz pracy – wyróżnij się z tłumu! Szukasz pracy – ...
Zdobycie nowej pracy nie musi być trudne. Rynek pracy daje dzisiaj ogromne możliwości zarówno osobom z doświadczeniem zawodowym, jak i... »KGHM wspiera Dymarki Kaczawskie KGHM wspiera Dymarki K...
KGHM od lat kultywuje tradycję i historię polskiego hutnictwa. Spółka jest jednym ze sponsorów XX jubileuszowych Dymarek Kaczawskic... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2-4.09.1995 Obchody 700-lecia Lubina

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Sztuka wyniesiona na ulicę
Data dodania: 25 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Sztuka wyniesiona na ulicę

Warsztaty tworzenia graffiti nie były łatwe do zorganizowania – mówi zgodnie cały zespół Legal Art z I LO im. Mikołaja Kopernika w Lubinie, który w październiku ubiegłego roku zdecydował, że w ramach projektu „Zwolnieni z Teorii” będzie chciał zapoznać swoich rówieśników z bardzo popularnym na zachodzie nurtem street artu, który to oprócz kolorowych efektów na ścianach, murach czy pociągach, ma również swoją barwną historię.

Wśród członków grupy LegalArt znalazł się jeden żywiołowy, praktykujący pasjonat graffiti, Dawid Nicke i to on przekonał resztę zespołu, że malowanie na murze jest czymś, czego każdy młody człowiek spróbować powinien. Wszyscy jednak zdawali sobie sprawę, że spray w ręku nastolatka może być niebezpieczny – to prosta droga do wandalizmu, którego przecież na murach naszego miasta nie brakuje. Chodziło o to, aby malować mądrze, aby poczuć czym naprawdę jest ten rodzaj sztuki ulicznej, aby znaleźć sens w takiej formie wyrażania siebie. Dlatego właśnie w przeddzień praktycznych warsztatów w auli I LO o godz. 8.55 odbył się wykład przeprowadzony przez absolwenta ASP we Wrocławiu, Piotra Saula, który od lat zgłębia tajniki tworzenia graffiti i temu zagadnieniu poświęcił swoją pracę magisterską. Tłumaczył młodzieży, że to jak się tworzy graffiti, co się chce przez nie przekazać, jakiej farby się użyje, czym się maluje – wszystko to wpływa na jego postrzeganie.

Najtrudniejszym zadaniem w całym projekcie przeprowadzenia warsztatów było najpierw znalezienie odpowiedniej ściany, a potem zebranie pieniędzy na zorganizowanie całego przedsięwzięcia. Grupa Legal Art dziękuje w tym miejscu Dyrektorowi Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie, Panu Bogdanowi Dudkowi za wyrażenie zgody na wykorzystanie ściany basenu przy ZS nr 2 oraz sponsorom: MPWiK, Room Color, LawenDream, Kopalnia Lodów Naturalnych, Black Horse, Miedźwiedź, którzy jako jedyni w odpowiedzi na prośbę o pomoc finansową w zrealizowaniu tego przedsięwzięcia odpowiedzieli wpłatą na konto albo pomocą rzeczową. Sobotnie warsztaty gratisowo prowadzili profesjonaliści z grupy MRC.

Patrząc na całe wydarzenie, można pochylić głowy nad licealistami z Legal Art (Dawid Nicke, Aleksandra Mazur, Weronika Burczyńska, Aleksandra Wierzbicka, Nina Ossowska, Julia Kowalik, Klaudia Jędrak, Sebastian Kłusek), którym udało się od początku do końca samodzielnie zrealizować taki projekt, był to w pewnym sensie egzamin z przedsiębiorczości, po którym na murze basenu ZS nr 2 zostanie pamiątka na długie lata. Brawurowe i nieco chaotyczne próby tworzenia graffiti na sobotnich warsztatach zostały bowiem zamalowane i na ich miejscu powstaje właśnie piękne malowidło.

R.J.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19346.html
Ten artykuł był czytany 95 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.031 sek.Lubin 1.0