Poniedzialek, 01 czerwca 2020 r.   Imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 28

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wypadanie włosów – przyczyny powodujące ten popularny problem mogą Cię zaskoczyć. Za głównych sprawców nadmiernego wypadania włosów uważa się stres, anemię czy złą dietę, jednak badania wykazały, że jest to także częsta przypadłość osób, u których wykryto zaburzenia hormonalne.

Wiadomości z Lubina
Mało brakowało, a 84–latka straciłaby swoje oszczędności Mało brakowało, a 84&#...
84 – letnia mieszkanka Lubina po telefonie od „fałszywego policjanta”, zgodnie z zaleceniami oszusta, udała się do swoj... »Dwóch kierujących „z zakazem” zatrzymali policjanci Dwóch kierujących R...
Policjanci z lubińskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali swoimi samochodami, pomimo tego, ze posiadali s... »Przyznano nagrody i wyróżnienia sportowe za 2019 rok Przyznano nagrody i wy...
Za szczególne osiągnięcia w ubiegłym roku nagrodzono 20 osób. Trzynaście z nich otrzymało nagrody pieniężne, siedem osób wyr... »Sześć zatrzymanych praw jazdy, za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym Sześć zatrzymanych pra...
Funkcjonariusze ruchu drogowego, w tym należący do grupy SPEED, tylko w ciągu kilku godzin zatrzymali prawa jazdy 6 osobom, za przekrocze... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...pierwsze wzmianki o Lubinie pochodzą z drugiej połowy XII wieku?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Program wspierania rodziny na lata 2019-2021
Data dodania: 25 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Program wspierania rodziny na lata 2019-2021

Rada Gminy Lubin przyjęła plan wspierania rodzin w Gminie Lubin na najbliższe trzy lata, którego głównym celem jest poprawa kondycji i jakości życia rodzin zamieszkujących w gminie. Program będzie realizowany poprzez wyznaczone  cztery cele operacyjne, na które składają się setki planowanych działań. Głównym koordynatorem programu jest dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Przystępując do opracowywania nowego programu dokonano wnikliwej oceny stopnia wdrożenia poprzednio obowiązującego programu, z której wynika że zintegrowane działania wszystkich służb wspierających rodziny rzeczywiście przyczyniły się do poprawy jakości życia szczególnie dzieci w rodzinach zagrożonych negatywnymi skutkami problemów społecznych. Największą trudnością przy podejmowanych działaniach była niestety niechęć rodziców do współpracy i brania współodpowiedzialności za zlecone działania. Do osiągnięć zaliczono udział dzieci i młodzieży w szkolnych zajęciach informacyjno- warsztatowych i koloniach terapeutycznych, spadek liczby bezrobotnych, usamodzielnienie finansowe rodzin czy też dostosowanie godzin otwarcia Punktu Konsultacyjnego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych do potrzeb osób aktywnych zawodowo.   Nie udało się jeszcze utworzyć dziennego ośrodka wsparcia i jest to cel jeden z celów nowego planu. Kontynuowane będą też przedsięwzięcia związane z wdrażaniem wolontariatu i integracja pokoleniowa np. poprzez koncerty i festyny.

W nowym programie postawiono sobie cztery cele główne: podniesienie jakości funkcjonowania rodzin, wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży, zapewnienie rodzinom i dzieciom bezpieczeństwa zdrowotnego i publicznego oraz integrowanie i doskonalenie lokalnego systemu wsparcia rodzin. Koordynatorem programu, który corocznie składa sprawozdanie z jego realizacji jest dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19348.html
Ten artykuł był czytany 140 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.026 sek.Lubin 1.0