Czwartek, 25 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 23

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Filmowe emocje dla każdego w kinach Helios! Filmowe emocje dla każ...
W cotygodniowym repertuarze kin Helios, każdy widz znajdzie doskonałą propozycję dla siebie. W tym tygodniu sieć zaprasza na premierowe pokazy &b... »Torby, katalogi, cenniki – co wydrukować na targi branżowe Torby, katalogi, cenni...
Targi branżowa to jedna z najważniejszych okazji do promocji firmy. Podczas takiego eventu masz szansę wzmocnić wizerunek swojej marki, zapre... »Policjanci z Lubina odzyskali skradziony samochód Policjanci z Lubina od...
Lubińscy policjanci odzyskali samochód marki Mercedes, który został skradziony na terenie gminy Lubin. Pierwszy w ręce funk... »Rozliczenie PIT 2019 w przypadku rodziców – co warto mieć na uwadze rozliczając PIT online? Rozliczenie PIT 2019 w...
Posiadanie dziecka ma istotne znaczenie w przypadku rozliczeń podatkowych. Każdy podatnik, który jest jednocześnie rodzicem powinien wiedz... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...3.11.1998 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Dariusz Milka a wiceprezydentami Mariusz Duży i Zdzisław Kozicki.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Program wspierania rodziny na lata 2019-2021
Data dodania: 25 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Program wspierania rodziny na lata 2019-2021

Rada Gminy Lubin przyjęła plan wspierania rodzin w Gminie Lubin na najbliższe trzy lata, którego głównym celem jest poprawa kondycji i jakości życia rodzin zamieszkujących w gminie. Program będzie realizowany poprzez wyznaczone  cztery cele operacyjne, na które składają się setki planowanych działań. Głównym koordynatorem programu jest dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Przystępując do opracowywania nowego programu dokonano wnikliwej oceny stopnia wdrożenia poprzednio obowiązującego programu, z której wynika że zintegrowane działania wszystkich służb wspierających rodziny rzeczywiście przyczyniły się do poprawy jakości życia szczególnie dzieci w rodzinach zagrożonych negatywnymi skutkami problemów społecznych. Największą trudnością przy podejmowanych działaniach była niestety niechęć rodziców do współpracy i brania współodpowiedzialności za zlecone działania. Do osiągnięć zaliczono udział dzieci i młodzieży w szkolnych zajęciach informacyjno- warsztatowych i koloniach terapeutycznych, spadek liczby bezrobotnych, usamodzielnienie finansowe rodzin czy też dostosowanie godzin otwarcia Punktu Konsultacyjnego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych do potrzeb osób aktywnych zawodowo.   Nie udało się jeszcze utworzyć dziennego ośrodka wsparcia i jest to cel jeden z celów nowego planu. Kontynuowane będą też przedsięwzięcia związane z wdrażaniem wolontariatu i integracja pokoleniowa np. poprzez koncerty i festyny.

W nowym programie postawiono sobie cztery cele główne: podniesienie jakości funkcjonowania rodzin, wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży, zapewnienie rodzinom i dzieciom bezpieczeństwa zdrowotnego i publicznego oraz integrowanie i doskonalenie lokalnego systemu wsparcia rodzin. Koordynatorem programu, który corocznie składa sprawozdanie z jego realizacji jest dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19348.html
Ten artykuł był czytany 71 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0