Środa, 18 września 2019 r.   Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 76

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Repertuar kina Repertuar kina "Muza" ...
REPERTUAR KINA „MUZA” w LUBINIE – www.ckmuza.eu   20.09 Piątek 14:30, 16:15, 18:00 > Angry Birds 2 Film - premiera &... »Wyważył drzwi, wtargnął do mieszkania i groził kobiecie pozbawieniem życia. Wyważył drzwi, wtargną...
Trzy najbliższe miesiące w areszcie spędzi 41-letni mieszkaniec Lubina, który został zatrzymany przez lubińskich policjantó... »Filmowe emocje w kinach Helios! Filmowe emocje w kinac...
Jak co tydzień Helios przygotował rozrywkę na najwyższym poziomie, serwując najnowsze hity kinematografii. W tym tygodniu sieć zaprasza na pokazy... »Młody labrador pilnie poszukiwany! Młody labrador pilnie ...
W nocy z 14 na 15 września 2019 r. z posesji w Karczowiskach uciekła młoda, zaledwie siedmiomiesięczna suczka. Reaguje na imię Abi.   Maść... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.08.1954 Zaczęła ukazywać się Gazeta Lubińska (do 1956)

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Program wspierania rodziny na lata 2019-2021
Data dodania: 25 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Program wspierania rodziny na lata 2019-2021

Rada Gminy Lubin przyjęła plan wspierania rodzin w Gminie Lubin na najbliższe trzy lata, którego głównym celem jest poprawa kondycji i jakości życia rodzin zamieszkujących w gminie. Program będzie realizowany poprzez wyznaczone  cztery cele operacyjne, na które składają się setki planowanych działań. Głównym koordynatorem programu jest dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Przystępując do opracowywania nowego programu dokonano wnikliwej oceny stopnia wdrożenia poprzednio obowiązującego programu, z której wynika że zintegrowane działania wszystkich służb wspierających rodziny rzeczywiście przyczyniły się do poprawy jakości życia szczególnie dzieci w rodzinach zagrożonych negatywnymi skutkami problemów społecznych. Największą trudnością przy podejmowanych działaniach była niestety niechęć rodziców do współpracy i brania współodpowiedzialności za zlecone działania. Do osiągnięć zaliczono udział dzieci i młodzieży w szkolnych zajęciach informacyjno- warsztatowych i koloniach terapeutycznych, spadek liczby bezrobotnych, usamodzielnienie finansowe rodzin czy też dostosowanie godzin otwarcia Punktu Konsultacyjnego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych do potrzeb osób aktywnych zawodowo.   Nie udało się jeszcze utworzyć dziennego ośrodka wsparcia i jest to cel jeden z celów nowego planu. Kontynuowane będą też przedsięwzięcia związane z wdrażaniem wolontariatu i integracja pokoleniowa np. poprzez koncerty i festyny.

W nowym programie postawiono sobie cztery cele główne: podniesienie jakości funkcjonowania rodzin, wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży, zapewnienie rodzinom i dzieciom bezpieczeństwa zdrowotnego i publicznego oraz integrowanie i doskonalenie lokalnego systemu wsparcia rodzin. Koordynatorem programu, który corocznie składa sprawozdanie z jego realizacji jest dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19348.html
Ten artykuł był czytany 92 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.029 sek.Lubin 1.0