Środa, 18 września 2019 r.   Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 57

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Repertuar kina Repertuar kina "Muza" ...
REPERTUAR KINA „MUZA” w LUBINIE – www.ckmuza.eu   20.09 Piątek 14:30, 16:15, 18:00 > Angry Birds 2 Film - premiera &... »Wyważył drzwi, wtargnął do mieszkania i groził kobiecie pozbawieniem życia. Wyważył drzwi, wtargną...
Trzy najbliższe miesiące w areszcie spędzi 41-letni mieszkaniec Lubina, który został zatrzymany przez lubińskich policjantó... »Filmowe emocje w kinach Helios! Filmowe emocje w kinac...
Jak co tydzień Helios przygotował rozrywkę na najwyższym poziomie, serwując najnowsze hity kinematografii. W tym tygodniu sieć zaprasza na pokazy... »Młody labrador pilnie poszukiwany! Młody labrador pilnie ...
W nocy z 14 na 15 września 2019 r. z posesji w Karczowiskach uciekła młoda, zaledwie siedmiomiesięczna suczka. Reaguje na imię Abi.   Maść... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...24.04.1972 ZG Lubin osiąga pełna zdolność produkcyjną

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Zgnieć to! Zmiażdż to!
Data dodania: 26 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Zgnieć to! Zmiażdż to!

Czy wiesz, że 35 plastikowych butelek wystarczy by wyprodukować polarową bluzę, a jedna butelka rzucona gdzieś na pobocze drogi może rozkładać się nawet 500 lat?

 

Joanna Szczepańska i Patryk Spaliński z I Liceum Ogólnokształcącego to wiedzą i potrafią dzielić się tą wiedzą z innymi. „Zwolnieni z teorii” to propozycja dla uczniów, którzy chcą się nauczyć wielu przydatnych umiejętności, poznać ciekawych ludzi i zdobyć międzynarodowe certyfikaty realizując własny projekt.

Wśród uczniów I LO, którzy podjęli wyzwanie znalazła się 16 – letnia Asia i jej kolega Patryk. - Środowiskiem oraz szeroko pojętą ekologią interesowałem się od najmłodszych lat. Pamiętam, kiedy w podstawówce, z niezwykłym zapałem opowiadałem na temat zmian w środowisku, o których usłyszałem w telewizji. Były to lata przed 2010 rokiem, wizja globalnego ocieplenia oraz zanieczyszczenia planety, które dotknęłyby bezpośrednio Polski były bardzo odległe od adresatów moich opowieści.

Już wtedy pragnąłem coś zmienić - tłumaczy Patryk i dodaje - Nic więc dziwnego, że gdy w liceum usłyszałem o olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”, zapragnąłem spełnić moje marzenie i pomóc środowisku. Tym bardziej, że zmiany, które nadeszły oraz te, które nadejdą są jeszcze bardziej przerażające niż przewidywania naukowców przed rokiem 2010.

Ich projekt „Crush It” czyli Zgnieć to, miał na celu zwrócenie uwagi na nieodpowiednią segregację butelek. Chcieli pokazać dlaczego i w jaki sposób należy segregować butelki. - Z pewnością najtrudniejsze było zdobycie partnerów, czyli firm które chciałyby wspomóc nasz projekt, nawet drobnymi działaniami. Niestety nie wszyscy traktowali nas poważnie, często byliśmy odsyłani od jednego miejsca do drugiego, więc było to sporym utrudnieniem w realizacji. Tak naprawdę szukanie współpracy mocno spowalniało nasze działania, gdyż po lekcjach mieliśmy niewiele czasu - opowiada Asia.

Mimo wszystko nie zniechęcili się, pozyskali sponsorów nagród i przeprowadzili cykl warsztatów w szkołach, łącznie dla 450 uczniów. - Nasi młodsi koledzy mają doskonałą wiedzę na temat tego jak segregować śmieci, ale podczas prowadzenia warsztatów przekonaliśmy się, że nie są świadomi skutków braku segregacji i to właśnie staraliśmy się im uświadomić – tłumaczy Patryk.

- Podstawą naszego projektu było przekazanie społeczeństwu Lubina i okolic informacji dotyczących ekologii oraz jej promocja tak, aby mieszkańcy naszego miasta wiedzieli jak można efektywnej pozbywać się plastikowych butelek. Sama wiedza bez działania jest jednak bezużyteczna, tak więc chcielibyśmy dać Lubinianom pewne narzędzia, które ułatwią im segregację – dodaje Asia. W warsztatach uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 i 14 oraz Salezjańska Szkoła Podstawowa.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19349.html
Ten artykuł był czytany 232 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0