Środa, 21 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 60

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Maraton wakacyjnych strachów w kinach Helios! Maraton wakacyjnych st...
Już w najbliższy piątek w kinach sieci Helios odbędzie się MARATON WAKACYJNYCH STRACHÓW z czterema, zupełnie różnymi, obliczami hor... »Ratownicy z KGHM Ratownicy z KGHM
W związku z licznymi pytaniami o ratowników z KGHM, którzy wspierają uwięzionych grotołazów w Jaskini Wielkiej Śnieżnej i dy... »Dolny Śląsk zagłębiem Ukraińców Dolny Śląsk zagłębiem ...
W 2018 roku w województwie dolnośląskim pracowało 48 006 obcokrajowców, dzisiaj ubezpieczonych w ZUS jest już 60 624 cudzoziem... »NIK o inwestycji KGHM w złoże Sierra Gorda. KGHM wydał oświadczenie. NIK o inwestycji KGHM ...
Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła zakup przez KGHM ”Polska Miedź SA” kanadyjskiej spółki Quadra kopalni miedzi Sierra... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...pierwsze wzmianki o Lubinie pochodzą z drugiej połowy XII wieku?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Nocne spotkania z lekturą
Data dodania: 09 kwietnia 2019 — Kategoria: Wiadomości

Nocne spotkania z lekturą

Była to już szósta edycja projektu „Nocne spotkanie z lekturą” realizowanego w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim. Miłośnicy dobrej zabawy, niezapomnianych wrażeń, a przede wszystkim literatury w tym roku przenieśli się do świata legend.

W zajęciach wzięło udział 49 uczniów z kl. IV-VIII. Organizowane quizy, zabawy zręcznościowe i prace plastyczne miały  pomóc uczniom przypomnieć wiedzę, którą zdobyli podczas zajęć lekcyjnych  na temat legendarnych miejsc, wydarzeń i bohaterów .

Pierwsza grupa zadań, w której rywalizowały dzieci należała do kategorii Wiedza. W quizie „Zgadnij kto, zgadnij co?” uczniowie spotkali się z bohaterami legend. Szewczyk Dratewka, Popiel czy królewna Wanda, nie zaskoczyli niczym uczestników, ale Pietrek, Waluś czy Hermenegildus Fabula już tak.

W kolejnym zadaniu „Znam legendy” młodzież błysnęła wiedzą na temat legendarnych wydarzeń. Jak się okazało uczniowie mimo upływu czasu wciąż cieszą się doskonałą pamięcią i oczytaniem. W rundzie „Pokojarz”, ostatniej z tej dziedziny, dzieci udowodniły, że mimo późnej pory mają nie tylko ogromne pokłady energii, ale i otwarty umysł.

Następną formą rywalizacji grupowej były zabawy zwinnościowo- zręcznościowe. Najpierw uczniowie szukali w workach ukrytych głęboko dukatów podarowanych przez księżniczkę zaklętą w złotą kaczkę, a potem starały się w lochach odnaleźć bazyliszka. Nie było to łatwe przedsięwzięcie, gdyż droga była trudna i zawiła. Po pierwsze trzeba było pokonać ją grupowo, a po drugie z zamkniętymi oczami, kierując się wskazówkami tzw. nawigatorów.

Ostatnim punktem spotkania były działania plastyczna. Uczniowie popisywali się wyobraźnią twórczą i zdolnościami manualnymi tworząc najpiękniejszą okładkę do treści wybranej legendy. Z wykorzystaniem tradycyjnych przyborów  i specjalnie zakupionych oryginalnych dodatków –  piórek, cekinów, papierów karbowanych, kolorowych kuleczek styropianowych… artyści stworzyli fenomenalne prace, które  już od dziś staną się ozdobą ścian szkolnych.

„Nie samą pracą człowiek żyje…” stąd po wyczerpujących konkurencjach przyszła pora na kolację, po której rozstrzygnięte zostały konkursy. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców.

Uwieńczeniem spotkania było wspólne  nocowanie w sali gimnastycznej.

Zajęcia odbyły się dzięki współpracy nauczycieli p. Małgorzaty Szeligi, p. Marty Orligóry, p. Jadwigi Demczuk i p. Adrianny  Rataj. Przy realizacji zadań sprawnościowych pomocni byli  uczniowie klasy VIII: Patryk, Paweł, Alan, Adrian.

Składamy serdeczne podziękowania pani Dyrektor za pomoc w realizacji przedsięwzięcia i Radzie Rodziców za wsparcie finansowe projektu.

(oprac. SP Krzeczyn Wielki)

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19409.html
Ten artykuł był czytany 166 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0