Wtorek, 18 czerwca 2019 r.   Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 82

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Kaski dla wszystkich czwartoklasistów Kaski dla wszystkich c...
Tuż przed wakacjami, wszystkim 10-latkom z Gminy Lubin, którzy mogą już zdawać egzamin na kartę rowerową, samorząd ufundował kaski rowerow... »Nietrzeźwi, pod wpływem środków odurzających i z zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymani Nietrzeźwi, pod wpływe...
Lubińscy policjanci w miniony weekend zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w sposób rażący złamali prz... »Sprawdź ile masz na koncie ZUS Sprawdź ile masz na ko...
Około 1,6 mln Dolnoślązaków lada dzień dostanie list z ZUS. W całym kraju przesyłki znajdzie aż 20,6 mln Polaków, którzy cho... »Nietrzeźwy ratownik sprawował dyżur na lubińskim basenie Nietrzeźwy ratownik sp...
Co zrobić, żeby nie dać się złapać policjantom za kierownicą „na podwójnym gazie”? 52-letniemu polkowiczaninowi wydawało się, ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.09.1948 Otwarcie liceum przy ul. M. Kopernika

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Jacek Bartyzel w Salezjańskim Kociołku Kultury
Data dodania: 11 kwietnia 2019 — Kategoria: Wiadomości

Jacek Bartyzel w Salezjańskim Kociołku Kultury

Salezjański Kociołek Kultury to cykliczne comiesięczne spotkanie z ludźmi w piątki w godz. 18.30-20.30 w sali teatralnej pod kościołem. Tym razem zaproszenie do Kociołka przyjął prof. dr hab. Jacek Bartyzel.

W piątek, 12 kwietnia o godz. 18:30 wygłosi wykład na temat: „Ateizm państwowy a „zdrowa świeckość” państwa chrześcijańskiego”.

"Świeckość państwa" to sztandarowe hasło wrogów Kościoła: masonów, liberałów i lewicowców wszelkiej maści. W istocie rzeczy chodzi tu nie o "świeckość" w ścisłym sensie, lecz o laicyzm, o urzędową bezwyznaniowość, a najczęściej również o ateizm państwowy. Czy jednak właściwie rozumiana świeckość - ta, którą papież Pius XII nazywał "prawomocną i zdrową" - wyklucza to, co z kolei papież Leon XIII określał jako "chrześcijańską konstytucję państw"? W żadnym wypadku! Owa prawomocna i zdrowa świeckość oznacza po prostu, że Kościół i Państwo, jako dwie społeczności doskonałe, każda w swoim zakresie, są odrębne i suwerenne w swojej dziedzinie, gdyż Państwo nie jest i nie powinno być Kościołem, a Kościół - Państwem. Z drugiej jednak strony są one wręcz zobowiązane do współdziałania, ponieważ ich cele - dobro doczesne obywateli w wypadku Państwa, a dobro wieczne wiernych w wypadku Kościoła się dopełniają i wzajemnie warunkują. Z tego też powodu Państwo musi też koniecznie respektować w swoim ustawodawstwie i działaniu te nakazy Prawa Bożego, których spełnianie jest niezbędne do umożliwienia obywatelom życia cnotliwego i prowadzącego do ich zbawienia. Musi ono także oddawać publicznie cześć Bogu, ponieważ każda władza, a więc także władza polityczna, czerpie swoje usprawiedliwienie z woli Bożej: jak nauczał św. Paweł Apostoł, "nihil est potestas nisi a Deo!" (Rz 13,1).

W imieniu organizatorów zaprasza dr Zbigniew Rudnicki

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19422.html
Ten artykuł był czytany 179 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.031 sek.Lubin 1.0