Piątek, 05 czerwca 2020 r.   Imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 18

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wypadanie włosów – przyczyny powodujące ten popularny problem mogą Cię zaskoczyć. Za głównych sprawców nadmiernego wypadania włosów uważa się stres, anemię czy złą dietę, jednak badania wykazały, że jest to także częsta przypadłość osób, u których wykryto zaburzenia hormonalne.

Wiadomości z Lubina
Lubinianin podejrzany o kradzieże pojazdów na terenie Niemiec zatrzymany Lubinianin podejrzany ...
Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy zatrzymali 40 – letniego mężczyznę, który był poszukiwany Europejskim Na... »Lubin. Pieniądze dla niepełnosprawnych Lubin. Pieniądze dla n...
Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie przyjmuje wnioski na dofinansowanie rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Decyzje w sprawie ro... »Złodzieje próbowali uciec autobusem komunikacji miejskiej Złodzieje próbowali uc...
Dwóch sprawców kradzieży sklepowej zatrzymali policjanci wydziału prewencji. Mężczyźni ze sklepu mieszczącego się na tereni... »SZEFOWIE FIRM ZATRZYMANI PRZEZ CBŚP SZEFOWIE FIRM ZATRZYMA...
CBŚP zatrzymało 6 osób podejrzanych o przestępstwa gospodarcze. Wartość strat w wyniku działania grupy wynosi co najmniej 4,4 mln zł. Do... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Według danych z 31 grudnia 2010 miasto miało 74 045 mieszkańców.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Jacek Bartyzel w Salezjańskim Kociołku Kultury
Data dodania: 11 kwietnia 2019 — Kategoria: Wiadomości

Jacek Bartyzel w Salezjańskim Kociołku Kultury

Salezjański Kociołek Kultury to cykliczne comiesięczne spotkanie z ludźmi w piątki w godz. 18.30-20.30 w sali teatralnej pod kościołem. Tym razem zaproszenie do Kociołka przyjął prof. dr hab. Jacek Bartyzel.

W piątek, 12 kwietnia o godz. 18:30 wygłosi wykład na temat: „Ateizm państwowy a „zdrowa świeckość” państwa chrześcijańskiego”.

"Świeckość państwa" to sztandarowe hasło wrogów Kościoła: masonów, liberałów i lewicowców wszelkiej maści. W istocie rzeczy chodzi tu nie o "świeckość" w ścisłym sensie, lecz o laicyzm, o urzędową bezwyznaniowość, a najczęściej również o ateizm państwowy. Czy jednak właściwie rozumiana świeckość - ta, którą papież Pius XII nazywał "prawomocną i zdrową" - wyklucza to, co z kolei papież Leon XIII określał jako "chrześcijańską konstytucję państw"? W żadnym wypadku! Owa prawomocna i zdrowa świeckość oznacza po prostu, że Kościół i Państwo, jako dwie społeczności doskonałe, każda w swoim zakresie, są odrębne i suwerenne w swojej dziedzinie, gdyż Państwo nie jest i nie powinno być Kościołem, a Kościół - Państwem. Z drugiej jednak strony są one wręcz zobowiązane do współdziałania, ponieważ ich cele - dobro doczesne obywateli w wypadku Państwa, a dobro wieczne wiernych w wypadku Kościoła się dopełniają i wzajemnie warunkują. Z tego też powodu Państwo musi też koniecznie respektować w swoim ustawodawstwie i działaniu te nakazy Prawa Bożego, których spełnianie jest niezbędne do umożliwienia obywatelom życia cnotliwego i prowadzącego do ich zbawienia. Musi ono także oddawać publicznie cześć Bogu, ponieważ każda władza, a więc także władza polityczna, czerpie swoje usprawiedliwienie z woli Bożej: jak nauczał św. Paweł Apostoł, "nihil est potestas nisi a Deo!" (Rz 13,1).

W imieniu organizatorów zaprasza dr Zbigniew Rudnicki

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19422.html
Ten artykuł był czytany 253 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0