Sobota, 07 grudnia 2019 r.   Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 80

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Co kupujemy online? Co kupujemy online?
Sklepy internetowe dają nam duże możliwości wyboru; możemy nabyć wiele towarów w atrakcyjnych cenach. Jeśli nie znajdziemy odpowiedniego t... »Walczyli o kolej, stanęli przed sądem Walczyli o kolej, stan...
Rozpoczął się proces 21 mieszkańców Raszówki, którzy w czerwcu tego roku na przejeździe kolejowym protestowali przeciw nieoc... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Najlepsi z najlepszych. Reporterzy „Alarmu!” odwiedzili ratowników górniczych Najlepsi z najlepszych...
Ogromny stres, adrenalina i często praca w warunkach ponad ludzkie siły – tak wygląda służba ratowników z Górniczego Pogotowi... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologicznypolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...VII 1949 Powstanie parafii prawosławnej

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Światowy Dzień Poezji
Data dodania: 15 kwietnia 2019 — Kategoria: Wiadomości

Światowy Dzień Poezji

Z okazji Światowego Dnia Poezji, którego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie, w świetlicy wiejskiej w Raszówce odbył się Nastrojowy wieczór poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu „Leśne Echo” z Raszówki, działającego przy Ośrodku Kultury Gminy Lubin. W trakcie spotkania goście mogli wysłuchać utworów między innymi Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, którym autorską oprawę muzyczną zapewnił kierownik zespołu Witold Klocek. Koncert poprowadziła miłośniczka literatury Maria Wolak. Ten wyjątkowy wieczór dał okazję, do zatrzymania się w codziennej życiowej gonitwie.

Jak wiemy, czytanie poezji nie jest łatwą przyjemnością, trzeba się jej nauczyć. Nie zniechęcajmy się. Próbujmy, smakujmy, wyrabiajmy sobie własne zdania i gusty. Czytajmy to, co się nam podoba, daje chwilę radości, spokoju i czas na przemyślenia.

Zaprezentowane wiersze, czytane również przez uczestników spotkania, opowiadały o miłości, troskach dnia codziennego, niektóre dawno napisane, a jakże wciąż aktualne.
Wszyscy razem zaśpiewali piosenkę „Pamiętajcie o ogrodach”, następnie w miłej i ciepłej atmosferze przy filiżance kawy i słodkim poczęstunku rozmawiali o poezji, która nieustannie zachwyca i jest wciąż żywa.
W podziękowaniu od Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce członkowie zespołu otrzymali tomiki poezji. Natomiast Przewodniczący Rady Gminy Lubin Norbert Grabowski wręczył bukiet pięknych kwiatów, a radny Raszówki Marcin Nyklewicz kosz pełen słodkości.

( JN, fot. IT) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19441.html
Ten artykuł był czytany 196 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.038 sek.Lubin 1.0