Czwartek, 23 maja 2019 r.   Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 71

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Przed policjantami ukrył się w zbożu Przed policjantami ukr...
Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 32 – letniemu mężczyźnie, który podejrzany jest kradzież kabla telekomunikacyjnego, powo... »Krótki film o bezpieczeństwie. W roli głównej pracownicy KGHM Krótki film o bezpiecz...
Żyć na co dzień zgodnie z dobrymi zasadami. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w pracy czy ze swoimi bliskimi. To główne motto filmu edukac... »Wielki konkurs z filmem „Aladyn” w kinach Helios! Wielki konkurs z filme...
Guy Ritchie za kamerą? Nie będzie miejsca na nudę! Mistrz kina łotrzykowskiego wziął na warsztat historię ulicznego rozrabiaki Aladyna, któ... »Lubinianki kradły w Głogowie Lubinianki kradły w Gł...
Dwie mieszkanki Lubina ponownie kradły w Głogowie i ponownie zostały zatrzymane za kradzieże sklepowe. 30 i 27 – latka wpadły podczas kradz... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...pod Lubinem znajdują się najbogatsze złoża rudy miedzi w Europie?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Szkoła z Wilna przystąpiła do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego
Data dodania: 16 kwietnia 2019 — Kategoria: Wiadomości

Szkoła z Wilna przystąpiła do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego

Wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. (LSSE) Przemysław Bożek wraz z Dyrektorem Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie Czesławem Dawidowiczem, w sobotę 13 kwietnia 2019 roku w Wilnie, uroczyście podpisali deklarację partnerską przystąpienia placówki do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego (DKE).

Misją szkoły jest wychowanie otwartego, wolnego obywatela, który świadomie i uczciwie potrafi wykorzystać swoje zdolności i umiejętności, natomiast do głównych jej zadań należy m. in. indywidualizowanie treści nauczania, rozwijanie aktywności uczniów w dziedzinie samorealizacji i zarządzania, pielęgnowanie narodowej i obywatelskiej świadomości, a także tworzenie odpowiedniego środowiska do nauki. W szkole organizowane są konferencje naukowe, olimpiady oraz konkursy, a o sukcesach uczniów świadczą liczne artykuły w prasie. Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie umiejscowione jest w bardzo dogodnym miejscu, niedaleko dworca autobusowego i kolejowego, co ułatwia dojazd uczniom zamieszkałym w całym rejonie Wileńskim, a także trockim i solecznickim.

Z Liceum współpracują nie tylko szkoły znajdujące się w Wilnie, ale również Muzeum, Biblioteka Adama Mickiewicza, Wileńskie Centrum Pedagogiki i Psychologii oraz Centrum Zdrowia, które na co dzień pomaga rozwiązywać problemy młodzieży. Szkoła kładzie duży nacisk na doskonalenie kompetencji nauczycieli w stosowaniu technik komputerowych oraz podnoszenie kwalifikacji w realizowaniu Nowych Podstaw Programowych.

Ważnym punktem wizyty przedstawicieli LSSE w Wilnie było także zainicjowanie podpisania porozumienia o współpracy w zakresie działań na rzecz krzewienia postaw patriotycznych, pomiędzy Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie, a Fundacją „Oddział Kawalerii Ochotniczej im. Pułku 4-ego Ułanów Zaniemeńskich”. Porozumienie podpisali: Dyrektor szkoły Czesław Dawidowicz oraz Prezes Zarządu Fundacji Arkadiusz Chodorowski, który podkreślił jak ważne jest nawiązanie kontaktów z polską szkołą. Podjęcie wspólnych działań dotyczyć będzie upowszechniania i propagowania wiedzy historycznej dotyczącej Polski oraz Pułku 4-ego Ułanów Zaniemeńskich, upowszechniania kultury, tradycji i dziedzictwa narodowego, krzewienia postaw patriotycznych wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych, integracja polsko-litewskiej młodzieży oraz inicjowania działań edukacyjnych o charakterze patriotycznym.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19445.html
Ten artykuł był czytany 147 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0