Niedziela, 25 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 84

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Pomoc dla poszkodowanych przez klęski żywiołowe lub ASF Pomoc dla poszkodowany...
Po raz drugi w tym roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia z PROW 2014-2020 pomoc dla rolników, którzy pon... »Lubin. Droga S3 nie tak szybko? Lubin. Droga S3 nie ta...
Kolejny raz przedłużony został termin składania ofert w przetargu na dokończenie drogi ekspresowej S3 między Lubinem a Polkowicami. Kolejny termi... »Nietrzeźwy mężczyzna dzwonił na nr alarmowy informując, że zabije siebie i kilkanaście innych osób... Nietrzeźwy mężczyzna d...
Duże kłopoty z prawem zapewnił sobie 40-letni mieszkaniec Lubina zatrzymany przez lubińskich policjantów. Mężczyzna we wtorkowy wi... »Bank czy listonosz? Co wybierają seniorzy. Bank czy listonosz? Co...
Każdego miesiąca ZUS na Dolnym Śląsku wypłaca 697 106 emerytur i rent. Większość emerytów i rencistów woli dostawać świadczenia z Z... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...7.06.1990 Po pierwszych wolnych wyborach do samorządu Lubina prezydentem miasta zostaje Robert Raczyński a przewodniczącym rady miejskiej Paweł Niewodniczański

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Szkoła z Wilna przystąpiła do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego
Data dodania: 16 kwietnia 2019 — Kategoria: Wiadomości

Szkoła z Wilna przystąpiła do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego

Wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. (LSSE) Przemysław Bożek wraz z Dyrektorem Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie Czesławem Dawidowiczem, w sobotę 13 kwietnia 2019 roku w Wilnie, uroczyście podpisali deklarację partnerską przystąpienia placówki do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego (DKE).

Misją szkoły jest wychowanie otwartego, wolnego obywatela, który świadomie i uczciwie potrafi wykorzystać swoje zdolności i umiejętności, natomiast do głównych jej zadań należy m. in. indywidualizowanie treści nauczania, rozwijanie aktywności uczniów w dziedzinie samorealizacji i zarządzania, pielęgnowanie narodowej i obywatelskiej świadomości, a także tworzenie odpowiedniego środowiska do nauki. W szkole organizowane są konferencje naukowe, olimpiady oraz konkursy, a o sukcesach uczniów świadczą liczne artykuły w prasie. Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie umiejscowione jest w bardzo dogodnym miejscu, niedaleko dworca autobusowego i kolejowego, co ułatwia dojazd uczniom zamieszkałym w całym rejonie Wileńskim, a także trockim i solecznickim.

Z Liceum współpracują nie tylko szkoły znajdujące się w Wilnie, ale również Muzeum, Biblioteka Adama Mickiewicza, Wileńskie Centrum Pedagogiki i Psychologii oraz Centrum Zdrowia, które na co dzień pomaga rozwiązywać problemy młodzieży. Szkoła kładzie duży nacisk na doskonalenie kompetencji nauczycieli w stosowaniu technik komputerowych oraz podnoszenie kwalifikacji w realizowaniu Nowych Podstaw Programowych.

Ważnym punktem wizyty przedstawicieli LSSE w Wilnie było także zainicjowanie podpisania porozumienia o współpracy w zakresie działań na rzecz krzewienia postaw patriotycznych, pomiędzy Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie, a Fundacją „Oddział Kawalerii Ochotniczej im. Pułku 4-ego Ułanów Zaniemeńskich”. Porozumienie podpisali: Dyrektor szkoły Czesław Dawidowicz oraz Prezes Zarządu Fundacji Arkadiusz Chodorowski, który podkreślił jak ważne jest nawiązanie kontaktów z polską szkołą. Podjęcie wspólnych działań dotyczyć będzie upowszechniania i propagowania wiedzy historycznej dotyczącej Polski oraz Pułku 4-ego Ułanów Zaniemeńskich, upowszechniania kultury, tradycji i dziedzictwa narodowego, krzewienia postaw patriotycznych wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych, integracja polsko-litewskiej młodzieży oraz inicjowania działań edukacyjnych o charakterze patriotycznym.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19445.html
Ten artykuł był czytany 172 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.030 sek.Lubin 1.0